Estiq Value / Pärnu / Pärnu linn / Liblika tn 3e
Registriandmed seisuga 2. oktoober 2026 Pärnu linn · Pärnu

Liblika tänav 3e, Pärnu

Liblika tn 3e (Pärnu, Pärnu linn) on 2001. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 20 korterit (EHR 103016891). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 02.10.2026 1 898 €/m² (hinnanguvahemik 1 617–2 179 €/m², ±15%).

Liblika tänav 3e, Pärnu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 03.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 20 korterit EHR 103016891 ↗ Kataster 62506:052:3020 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Liblika tn 3e on 2001. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 20 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €1 898/m², 22,4% alla Pärnu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 447/m², 10.2026, n=950).

Liblika tn 3e on 2001. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Pärnu linn linnaosas, 20 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (12 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 1 898 €/m², mis on umbes 22,4% alla Pärnu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 447/m², 10.2026, n=950). Tüüpiline korter (3-toaline, 61,4 m²) on ligikaudu €111 871.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 2001. aasta ehitusaeg.

€630–€760/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (Pärnu linn linnaosa (8 kuulutust)).

📊 Turuandmed · Pärnu linn linnaosa (8 kuulutust)
Kommunaalid: suvel ~56 €, talvel ~114 €
7,0–8,0%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 3 56.7 – 61.1 m² €1 898 €95 570–€128 773
3-toaline 12 57 – 70.4 m² €1 822 €97 177–€130 938
4-toaline 5 69.9 – 72.2 m² €1 765 €106 468–€143 456
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 59.1 m² 3-toaline · 62.6 m² 4-toaline · 70.8 m²
− 61,4 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€111 871
ca €1 822 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €117 465
Eeldatav üüritulu €630–€760/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €1 913/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Lehetu peatus 74242 m / 990 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase4,9

Pärnu Kristlik Erakool 1172 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 2042 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,2

51% tundidest hea, 20% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 57 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Rannapark 2626 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,1

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=764): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -60,6%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus8,4

2001. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 09.03.2011, aegunud märgis); kütteliik Kohtküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu4,7

Rannapark 2626 m; toidukauplused 2056 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,2

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 53 tehingut kohordis „2001-2010 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Liblika tn 3e

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,6 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 764 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -61%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 3 124 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 51% kahes parimas klassis, 29% keskmises ja 20% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

57 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 4 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Pärnu linn · 2001-2010 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 126 tehingut · 2001-2010 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +10.4% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Liblika tn 3e AVM tase: €1 898/m² 2026 Q2 liiga vähe tehinguid3 tehingut liiga vähe tehinguid— €1 997 2024 Q3 15 tehingut €2 345 2024 Q4 20 tehingut €2 165 2025 Q1 16 tehingut €2 691 2025 Q2 22 tehingut €2 368 2025 Q3 20 tehingut €2 290 2025 Q4 16 tehingut €2 390 2026 Q1 14 tehingut €2 370 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€1 898/m²
Hinnavahemik
€1 617–2 179
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 61,4 m²)
€117 465
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€1 913/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 5 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.392416, 24.535083 · katastritunnus 62506:052:3020.

🎓 Pärnu Kristlik Erakool
Põhikool · Põhikool
1172 m · 16 min
🧒 Pärnu Kesklinna Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
2042 m · 27 min
🛒 Pärnu Keskuse Selver
Supermarket · Supermarket
2056 m · 27 min
🌳 Rannapark
Park · Roheala
2626 m · 35 min
🚏 Lehetu peatus
Bussipeatus · Buss
74242 m · 990 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 5 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Pärnu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

40 228 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.9% · 7 597
18–64 (Tööealised) 57.7% · 23 200
65 ja vanemad (Seeniorid) 23.4% · 9 431

Haridustase (15+)

42 815 elanikku
Põhiharidus või madalam 21.6% · 9 250
Keskharidus või kutseharidus 46% · 19 690
Kõrgharidus või magistrikraad 30.1% · 12 895
Haridustase teadmata 2.3% · 980

Ehitusaeg & elamufond

28 884 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 15.8% · 4 569
Nõukogude periood (1946–1990) 50.6% · 14 606
Taasiseseisvunud (1991–2010) 27.9% · 8 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 5.2% · 1 496

Enim ehitatud periood: 1991–2000.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.4%
B-klass (Madalenergia) 2.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 21.5%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 51.1%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 15.8%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2001
Kortereid kokku20
Korruseid5
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 831 m²
KüttesüsteemKohtküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase57 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 103016891 · kanne muudetud 18.02.2025.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 103016891) →

Katastriüksus (Maa-amet)

62506:052:3020 · pindala 1 831 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (62506:052:3020) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Pärnu linn, Liblika tn 3e korteriühistu (registrikood 80065551). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,13/m² kuustüüpiline korter €200 kuus · k.a kommunaalid · Rääma linnaosa, Rääma asum mediaan €2,83/m² kuus
Ühistu maksed€0,87/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,37/m² · Rääma linnaosa, Rääma asum mediaan €0,76/m² kuus
Remondifond€4 270€3,33/m² · piirkonna madalaim veerand
Laenud€8 451€6,59/m² · 2,18% fikseeritud · kuni 2028 · SEB
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€13 341€11 360
sh remondifondi maksed€5 621€3 633
Remondikulud€5 621€3 632
Remondifondi jääk€4 270€3 193
Laenujääk€8 451€11 617
Raha€9 421€7 681
Reservkapital€574€574
Aasta tulem€398€543
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€7 7200,50
Remonditasud€5 6210,37

20 korterit · liikmeid 20 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 283 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Rääma linnaosa, Rääma asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00706544) · Postiindeks: 80040

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Liblika tn korterelamud

4 hoonet tänaval · tänava mediaan €1 656/m² (n=4) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Liblika tn 3 1999 €1 332 ~€81 728 D ~ Vaata →
Liblika tn 3e See hoone 2001 €1 898 ~€111 871 D Aktiivne
Liblika tn 4 1952 €2 101 ~€103 369 E ~ Vaata →
Liblika tn 8 1992 €1 413 ~€69 520 F Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 103016891 Maa- ja Ruumiamet 02.10.2026 (EHR kanne 18.02.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 62506:052:3020 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · Pärnu linn linnaosa (8 kuulutust) · tootlus 7,0–8,0% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=8 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 2001. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Liblika tn 3e, Pärnu?

Liblika tn 3e on 2001. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Pärnu linn, milles on kokku 20 korterit. EHR kood on 103016891 ja katastritunnus 62506:052:3020. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on Liblika tn 3e korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 1 898 €/m². Hinnangu vahemik on 1 617–2 179 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €111 871.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Liblika tn 3e?

1 898 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €75 920 ja 50 m² korteri väärtus umbes €94 900. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €95 570–€128 773; 3-toaline: €97 177–€130 938; 4-toaline: €106 468–€143 456.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €1 913/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €117 465, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €630–€760 kuus ja brutotootluse hinnang 7,0–8,0%.

Kas Liblika tn 3e sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 74242 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Liblika tn 3e ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 764 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 51% oli kahes parimas ja 20% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 57 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Liblika tn 3e?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,13/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €200 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,87/m² kuus, sh remondifond €0,37/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €4 270. Ühistu laenujääk oli €8 451. Võrdluseks: Rääma linnaosa, Rääma asum 74 ühistu mediaan oli €2,83/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 02.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu