Estiq Value / Pärnu / Pärnu linn / Kooli tn 23a
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Pärnu linn · Pärnu

Kooli tänav 23a, Pärnu

Kooli tn 23a (Pärnu, Pärnu linn) on 1953. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 7 korterit (EHR 103014598). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 1 992 €/m² (hinnanguvahemik 1 697–2 287 €/m², ±15%).

Kooli tänav 23a, Pärnu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 03.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
2 korrust 7 korterit EHR 103014598 ↗ Kataster 62511:066:7270 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Kooli tn 23a on 1953. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 7 korterit, eeldatav energiaklass E. Estiq AVM baastase on €1 992/m², 18,6% alla Pärnu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 447/m², 10.2026, n=950).

Kooli tn 23a on 1953. aastal valminud 2-korruseline korterelamu Pärnu linn linnaosas, 7 korterit. Kandekonstruktsioon: Puit (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (4 tk). Energiaklass E (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 1 992 €/m², mis on umbes 18,6% alla Pärnu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 447/m², 10.2026, n=950). Tüüpiline korter (2-toaline, 43,4 m²) on ligikaudu €86 453.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass E, maapealne parkimine ja 1953. aasta ehitusaeg.

€380–€460/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (15 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 15 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~100 €, talvel ~157 € · 100% möbleeritud
5,3–6,3%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 4 43.4 m² €1 992 €73 658–€99 248
3-toaline 2 54.9 m² €1 912 €89 433–€120 504
4-toaline 1 85.9 m² €1 853 €135 615–€182 730
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 43.4 m² 3-toaline · 54.9 m² 4-toaline · 85.9 m²
− 43,4 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€86 453
ca €1 992 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €90 776
Eeldatav üüritulu €380–€460/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 092/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Lehetu peatus 75341 m / 1005 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,5

Pärnu Ühisgümnaasium 237 m; riigieksamite tase 62/100; lasteaed 923 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,2

25% tundidest hea, 59% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 57 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Rannapark 1308 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,6

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=30): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -92,4%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus5,9

1953. a; kandekonstruktsioon Puit.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1953) põhjal on eeldatav klass E. Kütteliik Kohtküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu6,9

Rannapark 1308 m; toidukauplused 1214 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,7

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 155 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Kooli tn 23a

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 5,3 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 30 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -92%.

Sagedasemad liigid: vandalism, vargus, jalgratta mopeedi vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 1 476 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 25% kahes parimas klassis, 16% keskmises ja 59% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

57 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 4 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Keskmine või madal.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Pärnu linn · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 311 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -8.7% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Kooli tn 23a AVM tase: €1 992/m² €1 795 2024 Q3 41 tehingut €1 797 2024 Q4 35 tehingut €1 837 2025 Q1 42 tehingut €1 822 2025 Q2 38 tehingut €1 763 2025 Q3 57 tehingut €1 652 2025 Q4 47 tehingut €1 678 2026 Q1 41 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €1 635 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 10 €1 580 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€1 992/m²
Hinnavahemik
€1 697–2 287
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 43,4 m²)
€90 776
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 092/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 7 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.380697, 24.520204 · katastritunnus 62511:066:7270.

🎓 Pärnu Ühisgümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 62/100
237 m · 3 min
🎓 Pärnu Kristlik Erakool
Põhikool · Põhikool
556 m · 7 min
🎓 Pärnu Tammsaare Kool
Põhikool · Riigieksamite tase: 55.4/100
749 m · 10 min
🧒 Pärnu Kesklinna Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
923 m · 12 min
🛒 Pärnu Keskuse Selver
Supermarket · Supermarket
1214 m · 16 min
🌳 Rannapark
Park · Roheala
1308 m · 17 min
🚏 Lehetu peatus
Bussipeatus · Buss
75341 m · 1005 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 7 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Pärnu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

40 228 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.9% · 7 597
18–64 (Tööealised) 57.7% · 23 200
65 ja vanemad (Seeniorid) 23.4% · 9 431

Haridustase (15+)

42 815 elanikku
Põhiharidus või madalam 21.6% · 9 250
Keskharidus või kutseharidus 46% · 19 690
Kõrgharidus või magistrikraad 30.1% · 12 895
Haridustase teadmata 2.3% · 980

Ehitusaeg & elamufond

28 884 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 15.8% · 4 569
Nõukogude periood (1946–1990) 50.6% · 14 606
Taasiseseisvunud (1991–2010) 27.9% · 8 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 5.2% · 1 496

Enim ehitatud periood: 1991–2000.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.4%
B-klass (Madalenergia) 2.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 21.5%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 51.1%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 15.8%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1953
Kortereid kokku7
Korruseid2
Energiaklass (hinnang)E ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 697 m²
KüttesüsteemKohtküte
KandekonstruktsioonPuit
Lifte0
Müratase57 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 103014598 · kanne muudetud 12.03.2026.

Puit · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 103014598) →

Katastriüksus (Maa-amet)

62511:066:7270 · pindala 1 697 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (62511:066:7270) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Pärnu linn, Kooli tn 23a korteriühistu (registrikood 80254252). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€48 kuusühistu maksed, ilma kommunaalideta
Ühistu maksed€1,09/m² kuusilma kommunaalideta · Kesklinna linnaosa, Eeslinna asum mediaan €0,81/m² kuus
Remondifond€634€1,72/m² · piirkonna madalaim veerand
Laenud€45 029€122/m²
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€4 831€3 929
Remondifondi jääk€634€1 314
Laenujääk€45 029€47 441
Raha€1 464€1 101
Aasta tulem€910€230

7 korterit · liikmeid 7 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (369 m²) ÷ 12. Võrdlus: Kesklinna linnaosa, Eeslinna asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00704684) · Postiindeks: 80019

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Kooli tn korterelamud

31 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 424/m² (n=31) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Kooli tn 2 1966 €2 836 ~€110 037 E ~ Vaata →
Kooli tn 3 1830 €2 499 ~€111 705 E Vaata →
Kooli tn 3b 1938 €2 465 ~€121 278 E ~ Vaata →
Kooli tn 5 1982 €2 872 ~€173 691 C Vaata →
Kooli tn 5b 1969 €2 677 ~€131 708 D Vaata →
Kooli tn 6a 1999 €2 913 ~€143 320 D ~ Vaata →
Kooli tn 9 1999 €2 893 ~€142 336 D ~ Vaata →
Kooli tn 12b 1963 €2 462 ~€121 130 E ~ Vaata →
Kooli tn 23a See hoone 1953 €1 992 ~€86 453 E ~ Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 103014598 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 12.03.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 62511:066:7270 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 15 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 5,3–6,3% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=15 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1953. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Kooli tn 23a, Pärnu?

Kooli tn 23a on 1953. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu asukohas Pärnu linn, milles on kokku 7 korterit. EHR kood on 103014598 ja katastritunnus 62511:066:7270. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass E.

Mis on Kooli tn 23a korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 1 992 €/m². Hinnangu vahemik on 1 697–2 287 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €86 453.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Kooli tn 23a?

1 992 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €99 600 ja 75 m² korteri väärtus umbes €149 400. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €73 658–€99 248; 3-toaline: €89 433–€120 504; 4-toaline: €135 615–€182 730.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 092/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €90 776, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €380–€460 kuus ja brutotootluse hinnang 5,3–6,3%.

Kas Kooli tn 23a sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 75341 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Kooli tn 23a ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 30 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 25% oli kahes parimas ja 59% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 57 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Kooli tn 23a?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter ühistule €48 kuus, lisaks kommunaalteenused. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,09/m² kuus. Remondifondi jääk aasta lõpus oli €634. Ühistu laenujääk oli €45 029. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu