Estiq Value / Pärnu / Pärnu linn / J. V. Jannseni tn 57
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Pärnu linn · Pärnu

J. V. Jannseni tänav 57, Pärnu

J. V. Jannseni tn 57 (Pärnu, Pärnu linn) on 1999. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 6 korterit (EHR 103015523). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 2 999 €/m² (hinnanguvahemik 2 555–3 443 €/m², ±15%).

J. V. Jannseni tänav 57, Pärnu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 03.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
2 korrust 6 korterit EHR 103015523 ↗ Kataster 62502:003:6410 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

J. V. Jannseni tn 57 on 1999. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 6 korterit, eeldatav energiaklass D. Estiq AVM baastase on €2 999/m², 22,6% üle Pärnu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 447/m², 10.2026, n=950).

J. V. Jannseni tn 57 on 1999. aastal valminud 2-korruseline korterelamu Pärnu linn linnaosas, 6 korterit. Kandekonstruktsioon: Puit (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (6 tk). Energiaklass D (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 999 €/m², mis on umbes 22,6% üle Pärnu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 447/m², 10.2026, n=950). Tüüpiline korter (2-toaline, 34,3 m²) on ligikaudu €102 866.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass D, maapealne parkimine ja 1999. aasta ehitusaeg.

€430–€520/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (8 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 8 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~11 €, talvel ~14 € · 100% möbleeritud
5,1–6,1%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 6 29.9 – 42.4 m² €2 999 €91 474–€123 254
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 35.8 m²
− 34,3 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€102 866
ca €2 999 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €108 009
Eeldatav üüritulu €430–€520/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 149/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,2 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Lehetu peatus 74003 m / 987 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,7

Pärnu Päikese Kool 574 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1531 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,2

36% tundidest hea, 45% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 57 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Rannapark 1483 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,8

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=9): kõrgem risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus7,5

1999. a; kandekonstruktsioon Puit.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1999) põhjal on eeldatav klass D. Kütteliik Kohtküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu6,7

Rannapark 1483 m; toidukauplused 1245 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,6

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 128 tehingut kohordis „1991-2000 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: J. V. Jannseni tn 57

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Vähe sündmusi

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 9 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +417%.

Sagedasemad liigid: vargus, jalgratta mopeedi vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 2 971 tunninäidust (07.12.2025–12.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 36% kahes parimas klassis, 19% keskmises ja 45% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

57 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 4 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Keskmine või madal.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Pärnu linn · 1991-2000 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 253 tehingut · 1991-2000 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -6.8% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
J. V. Jannseni tn 57 AVM tase: €2 999/m² €1 589 2024 Q3 45 tehingut €1 586 2024 Q4 34 tehingut €1 548 2025 Q1 21 tehingut €2 078 2025 Q2 25 tehingut €1 799 2025 Q3 47 tehingut €1 847 2025 Q4 29 tehingut €1 443 2026 Q1 35 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €1 565 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 17 €1 490 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 999/m²
Hinnavahemik
€2 555–3 443
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 34,3 m²)
€108 009
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 149/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 7 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.389145, 24.481498 · katastritunnus 62502:003:6410.

🎓 Pärnu Päikese Kool
Põhikool · Põhikool
574 m · 8 min
🎓 Pärnu Vabakool
Põhikool · Põhikool
650 m · 9 min
🎓 Pärnu Ülejõe Põhikool
Põhikool · Riigieksamite tase: 56.7/100
1174 m · 16 min
🛒 Pärnu Keskuse Selver
Supermarket · Supermarket
1245 m · 17 min
🌳 Rannapark
Park · Roheala
1483 m · 20 min
🧒 Pärnu Kesklinna Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1531 m · 20 min
🚏 Lehetu peatus
Bussipeatus · Buss
74003 m · 987 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 7 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Pärnu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

40 228 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.9% · 7 597
18–64 (Tööealised) 57.7% · 23 200
65 ja vanemad (Seeniorid) 23.4% · 9 431

Haridustase (15+)

42 815 elanikku
Põhiharidus või madalam 21.6% · 9 250
Keskharidus või kutseharidus 46% · 19 690
Kõrgharidus või magistrikraad 30.1% · 12 895
Haridustase teadmata 2.3% · 980

Ehitusaeg & elamufond

28 884 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 15.8% · 4 569
Nõukogude periood (1946–1990) 50.6% · 14 606
Taasiseseisvunud (1991–2010) 27.9% · 8 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 5.2% · 1 496

Enim ehitatud periood: 1991–2000.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.4%
B-klass (Madalenergia) 2.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 21.5%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 51.1%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 15.8%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1999
Kortereid kokku6
Korruseid2
Energiaklass (hinnang)D ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 932 m²
KüttesüsteemKohtküte
KandekonstruktsioonPuit
Lifte0
Müratase57 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 103015523 · kanne muudetud 30.05.2025.

Puit · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 103015523) →

Katastriüksus (Maa-amet)

62502:003:6410 · pindala 1 932 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (62502:003:6410) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Pärnu linn, J. V. Jannseni tn 55 // 57 korteriühistu (registrikood 80486011). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€90 kuusühistu maksed, ilma kommunaalideta
Ühistu maksed€1,78/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €1,24/m² · Ülejõe linnaosa, Ülejõe asum mediaan €1,00/m² kuus
Remondifond€15 798€19/m² · piirkonna kõrgeim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€17 782€21 281
sh remondifondi maksed€12 446€16 374
Remondikulud€12 446€16 374
Remondifondi jääk€15 798€18 007
Raha€15 209€17 715
Reservkapital€741€741
Aasta tulem€133€205
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldustasud (üldkulude katteks)€5 0110,50
Remonditasud€12 4461,24
Tulud muude teenuste eest€3250,03

18 korterit · liikmeid 17 eraisikut + 1 juriidilist isikut · ühistu haldab 2 hoonet.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (835 m²) ÷ 12. Võrdlus: Ülejõe linnaosa, Ülejõe asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01651349) · Postiindeks: 80031

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

J. V. Jannseni tn korterelamud

25 hoonet tänaval · tänava mediaan €1 739/m² (n=25) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
J. V. Jannseni tn 2 1964 €1 572 ~€62 094 E ~ Vaata →
J. V. Jannseni tn 3 1975 €1 994 ~€82 950 A Vaata →
J. V. Jannseni tn 4 1963 €1 653 ~€81 328 C Vaata →
J. V. Jannseni tn 6 1964 €1 538 ~€75 670 D Vaata →
J. V. Jannseni tn 8 1964 €1 592 ~€78 326 B Vaata →
J. V. Jannseni tn 9 1999 €1 798 ~€69 043 D ~ Vaata →
J. V. Jannseni tn 10 1964 €1 720 ~€84 624 D Vaata →
J. V. Jannseni tn 12 1964 €1 644 ~€80 885 E ~ Vaata →
J. V. Jannseni tn 57 See hoone 1999 €2 999 ~€102 866 D ~ Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 103015523 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 62502:003:6410 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 8 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 5,1–6,1% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=8 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 1999. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil J. V. Jannseni tn 57, Pärnu?

J. V. Jannseni tn 57 on 1999. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu asukohas Pärnu linn, milles on kokku 6 korterit. EHR kood on 103015523 ja katastritunnus 62502:003:6410. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass D.

Mis on J. V. Jannseni tn 57 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 999 €/m². Hinnangu vahemik on 2 555–3 443 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €102 866.

Kui palju maksab 30 m² või 40 m² korter aadressil J. V. Jannseni tn 57?

2 999 €/m² benchmarki põhjal on 30 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €89 970 ja 40 m² korteri väärtus umbes €119 960. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €91 474–€123 254.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 149/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €108 009, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €430–€520 kuus ja brutotootluse hinnang 5,1–6,1%.

Kas J. V. Jannseni tn 57 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 74003 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi J. V. Jannseni tn 57 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 9 sündmust (sündmuste tase: vähe sündmusi). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 36% oli kahes parimas ja 45% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 57 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones J. V. Jannseni tn 57?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter ühistule €90 kuus, lisaks kommunaalteenused. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,78/m² kuus, sh remondifond €1,24/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €15 798. Ühistul laenu ei olnud. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu