Estiq Value / Pärnu / Pärnu linn / J. V. Jannseni tn 13/1
Registriandmed seisuga 5. oktoober 2026 Pärnu linn · Pärnu

J. V. Jannseni tänav 13/1, Pärnu

J. V. Jannseni tn 13/1 (Pärnu, Pärnu linn) on 1935. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 6 korterit (EHR 103013323). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 05.10.2026 1 905 €/m² (hinnanguvahemik 1 623–2 187 €/m², ±15%).

J. V. Jannseni tänav 13/1, Pärnu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 03.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
2 korrust 6 korterit EHR 103013323 ↗ Kataster 62502:012:0580 ↗ Eraomand · 545705

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

J. V. Jannseni tn 13/1 on 1935. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 6 korterit, eeldatav energiaklass E. Estiq AVM baastase on €1 905/m², 22,1% alla Pärnu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 447/m², 10.2026, n=950).

J. V. Jannseni tn 13/1 on 1935. aastal valminud 2-korruseline korterelamu Pärnu linn linnaosas, 6 korterit. Kandekonstruktsioon: Puit (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 1-toaline (3 tk). Energiaklass E (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 1 905 €/m², mis on umbes 22,1% alla Pärnu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 447/m², 10.2026, n=950). Tüüpiline korter (1-toaline, 22,5 m²) on ligikaudu €45 000.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass E, maapealne parkimine ja 1935. aasta ehitusaeg.

€170–€200/kuu

Mudelipõhine tüüpilise 1-toalise korteri üürihinnang (ei ole turumõõtmine).

📐 Mudeli hinnang
4,6–5,4%

Hinnanguline brutotootlus üüriinvesteeringul.

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 3 19 – 36 m² €2 000 €43 963–€59 237
2-toaline 2 38.9 – 43.3 m² €1 905 €66 708–€89 883
3-toaline 1 52.3 m² €1 829 €81 500–€109 814
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 25.8 m² 2-toaline · 41.1 m² 3-toaline · 52.3 m²
− 22,5 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€45 000
ca €2 000 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €47 250
Eeldatav üüritulu €170–€200/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 100/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,1 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Lehetu peatus 73851 m / 985 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,3

Pärnu Vabakool 115 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1253 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,8

76% tundidest hea, 5% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 58 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Rannapark 1442 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,8

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=8): madal risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus5,9

1935. a; kandekonstruktsioon Puit.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1935) põhjal on eeldatav klass E. Kütteliik Kohtküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,1

Rannapark 1442 m; toidukauplused 893 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,2

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 49 tehingut kohordis „<1939 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: J. V. Jannseni tn 13/1

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Vähe sündmusi

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 8 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -87%.

Sagedasemad liigid: vargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 509 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 76% kahes parimas klassis, 19% keskmises ja 5% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

58 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 5 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Pärnu linn · <1939 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 109 tehingut · <1939 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +20.8% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
J. V. Jannseni tn 13/1 AVM tase: €1 905/m² 2026 Q2 liiga vähe tehinguid5 tehingut liiga vähe tehinguid— €1 521 2024 Q3 16 tehingut €2 025 2024 Q4 14 tehingut €1 666 2025 Q1 14 tehingut €1 883 2025 Q2 16 tehingut €2 011 2025 Q3 13 tehingut €2 089 2025 Q4 16 tehingut €2 013 2026 Q1 15 tehingut €2 150 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€1 905/m²
Hinnavahemik
€1 623–2 187
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 1-toaline · 22,5 m²)
€47 250
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 100/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 7 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.391382, 24.490626 · katastritunnus 62502:012:0580.

🎓 Pärnu Vabakool
Põhikool · Põhikool
115 m · 2 min
🎓 Pärnu Ülejõe Põhikool
Põhikool · Riigieksamite tase: 56.7/100
770 m · 10 min
🛒 Pärnu Keskuse Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
893 m · 12 min
🎓 Pärnu Päikese Kool
Põhikool · Põhikool
903 m · 12 min
🧒 Pärnu Kesklinna Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1253 m · 17 min
🌳 Rannapark
Park · Roheala
1442 m · 19 min
🚏 Lehetu peatus
Bussipeatus · Buss
73851 m · 985 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 7 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Pärnu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

40 228 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.9% · 7 597
18–64 (Tööealised) 57.7% · 23 200
65 ja vanemad (Seeniorid) 23.4% · 9 431

Haridustase (15+)

42 815 elanikku
Põhiharidus või madalam 21.6% · 9 250
Keskharidus või kutseharidus 46% · 19 690
Kõrgharidus või magistrikraad 30.1% · 12 895
Haridustase teadmata 2.3% · 980

Ehitusaeg & elamufond

28 884 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 15.8% · 4 569
Nõukogude periood (1946–1990) 50.6% · 14 606
Taasiseseisvunud (1991–2010) 27.9% · 8 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 5.2% · 1 496

Enim ehitatud periood: 1991–2000.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.4%
B-klass (Madalenergia) 2.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 21.5%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 51.1%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 15.8%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1935
Kortereid kokku6
Korruseid2
Energiaklass (hinnang)E ~
OmandivormEraomand · 545705
Krundi suurus1 114 m²
KüttesüsteemKohtküte
KandekonstruktsioonPuit
Lifte0
Müratase58 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 103013323 · kanne muudetud 30.05.2025.

Puit · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 103013323) →

Katastriüksus (Maa-amet)

62502:012:0580 · pindala 1 114 m².

Sihtotstarve: 85% Elamumaa, 15% arimaa.

Katastrikaart (62502:012:0580) ↗

Korteriühistu ja In-ADS

Hoonet haldab korteriühistu. Ühistu ametlikud registriandmed on kontrollitavad e-äriregistris.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00703581) · Postiindeks: 80032

KÜ registrikood täpsustamisel

J. V. Jannseni tn korterelamud

25 hoonet tänaval · tänava mediaan €1 739/m² (n=25) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
J. V. Jannseni tn 2 1964 €1 572 ~€62 094 E ~ Vaata →
J. V. Jannseni tn 3 1975 €1 994 ~€82 950 A Vaata →
J. V. Jannseni tn 4 1963 €1 653 ~€81 328 C Vaata →
J. V. Jannseni tn 6 1964 €1 538 ~€75 670 D Vaata →
J. V. Jannseni tn 8 1964 €1 592 ~€78 326 B Vaata →
J. V. Jannseni tn 9 1999 €1 798 ~€69 043 D ~ Vaata →
J. V. Jannseni tn 10 1964 €1 720 ~€84 624 D Vaata →
J. V. Jannseni tn 12 1964 €1 644 ~€80 885 E ~ Vaata →
J. V. Jannseni tn 13/1 See hoone 1935 €1 905 ~€45 000 E ~ Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 103013323 Maa- ja Ruumiamet 05.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 62502:012:0580 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Mudelieeldus: 4,6–5,4% brutotootlust Estiq AVM väärtuselt; kuuüür on sellest tuletatud, mitte mõõdetud Estiq AVM 2026 mudeli parameetrid Statistiline
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1935. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil J. V. Jannseni tn 13/1, Pärnu?

J. V. Jannseni tn 13/1 on 1935. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu asukohas Pärnu linn, milles on kokku 6 korterit. EHR kood on 103013323 ja katastritunnus 62502:012:0580. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass E.

Mis on J. V. Jannseni tn 13/1 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 1 905 €/m². Hinnangu vahemik on 1 623–2 187 €/m². Tüüpilise 1-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €45 000.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil J. V. Jannseni tn 13/1?

1 905 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €76 200 ja 50 m² korteri väärtus umbes €95 250. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €43 963–€59 237; 2-toaline: €66 708–€89 883; 3-toaline: €81 500–€109 814.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 100/m², tüüpilise 1-toalise puhul umbes €47 250, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 1-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 1-toalise korteri hinnanguline turuüür on €170–€200 kuus ja brutotootluse hinnang 4,6–5,4%.

Kas J. V. Jannseni tn 13/1 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 73851 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi J. V. Jannseni tn 13/1 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 8 sündmust (sündmuste tase: vähe sündmusi). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 76% oli kahes parimas ja 5% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 58 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 05.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu