Estiq Value / Tallinn / Lasnamäe / Valge tn 6a/1
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Lasnamäe · Tallinn

Valge tänav 6a/1, Tallinn

Valge tn 6a/1 (Tallinn, Lasnamäe linnaosa) on 2020. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 8 korterit (EHR 101040268). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 4 224 €/m² (hinnanguvahemik 3 903–4 545 €/m², ±8%).

Valge tänav 6a/1, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 8 korterit EHR 101040268 ↗ Kataster 78401:101:4970 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Valge tn 6a/1 on 2020. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 8 korterit, eeldatav energiaklass A. Estiq AVM baastase on €4 224/m², 75,8% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151).

Valge tn 6a/1 on 2020. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Lasnamäe linnaosas, 8 korterit. Kandekonstruktsioon: Puit (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (6 tk). Energiaklass A (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 4 224 €/m², mis on umbes 75,8% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151). Tüüpiline korter (2-toaline, 72,1 m²) on ligikaudu €283 281.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass A, maapealne parkimine ja 2020. aasta ehitusaeg.

€780–€950/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~81 €, talvel ~167 € · 100% möbleeritud
3,2–4,2%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 6 66.2 – 113.2 m² €3 929 €282 808–€329 330
4-toaline 2 122.2 – 138 m² €4 800 €577 020–€671 940
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 77.9 m² 4-toaline · 130.1 m²
− 72,1 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€283 281
ca €3 929 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €297 445
Eeldatav üüritulu €780–€950/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 125/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
8,3 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,2

Kumu (ajutine peatus) 111 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,2

''Eduson'' kool 459 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 835 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,7

71% tundidest hea, 5% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 50 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Pae park 639 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,4

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=43): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -54,8%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,4

2020. a; kandekonstruktsioon Puit.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud9,8

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (2020) põhjal on eeldatav klass A. Kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,3

Pae park 639 m; toidukauplused 487 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,5

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 95 tehingut kohordis „2016-2020 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Valge tn 6a/1

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 5,8 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 43 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -55%.

Sagedasemad liigid: jalgratta mopeedi vargus, vandalism, vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 961 tunninäidust (07.12.2025–12.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 71% kahes parimas klassis, 24% keskmises ja 5% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

50 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Lasnamäe · 2016-2020 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 208 tehingut · 2016-2020 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +7% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Valge tn 6a/1 AVM tase: €4 224/m² €3 204 2024 Q3 22 tehingut €3 344 2024 Q4 30 tehingut €3 335 2025 Q1 30 tehingut €3 417 2025 Q2 31 tehingut €3 468 2025 Q3 32 tehingut €3 588 2025 Q4 28 tehingut €3 568 2026 Q1 21 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 654 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 14 €3 720 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€4 224/m²
Hinnavahemik
€3 903–4 545
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 72,1 m²)
€297 445
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 125/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 12 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.436742, 24.801488 · katastritunnus 78401:101:4970.

🚏 Kumu (ajutine peatus)
Bussipeatus · Bussiliinid
111 m · 1 min
🚏 Uuslinn peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
148 m · 2 min
🚏 Kumu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
246 m · 3 min
🚏 Mehaanikakool peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
290 m · 4 min
🎓 ''Eduson'' kool
Gümnaasium · Gümnaasium
459 m · 6 min
🛒 Pae Rimi Super
Supermarket · Igapäevakaubad
487 m · 6 min
🛒 Paepargi Maxima XX
Supermarket · Igapäevakaubad
563 m · 8 min
🌳 Pae park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
639 m · 9 min
🌳 Kadrioru park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
705 m · 9 min
🧒 Tallinna Paekaare Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
835 m · 11 min
🎓 Tallinna Pae Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 62.2/100
961 m · 13 min
🎓 Tallinna Soome Kool
Põhikool · Põhikool
972 m · 13 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 12 objekti, lähim peatus 111 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Lasnamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

115 038 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.9% · 20 581
18–64 (Tööealised) 60.3% · 69 411
65 ja vanemad (Seeniorid) 21.8% · 25 046

Haridustase (15+)

97 565 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.8% · 13 499
Keskharidus või kutseharidus 42.6% · 41 563
Kõrgharidus või magistrikraad 40.3% · 39 336
Haridustase teadmata 3.2% · 3 167

Ehitusaeg & elamufond

55 815 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 1.1% · 598
Nõukogude periood (1946–1990) 79.4% · 44 295
Taasiseseisvunud (1991–2010) 12.9% · 7 173
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.5% · 3 613

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.8%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.8%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 79.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 1.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2020
Kortereid kokku8
Korruseid3
Energiaklass (hinnang)A ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus5 305 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonPuit
Lifte0
Müratase50 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101040268 · kanne muudetud 24.11.2025.

Puit · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101040268) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:101:4970 · pindala 5 305 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78401:101:4970) ↗

Korteriühistu ja In-ADS

Hoonet haldab korteriühistu. Ühistu ametlikud registriandmed on kontrollitavad e-äriregistris.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: ME01835877) · Postiindeks: 11413

KÜ registrikood täpsustamisel

Valge tn korterelamud

5 hoonet tänaval · tänava mediaan €4 010/m² (n=5) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Valge tn 6a/1 See hoone 2020 €4 224 ~€283 281 A ~ Aktiivne
Valge tn 10 2020 €4 241 ~€267 517 C Vaata →
Valge tn 10e 2020 €4 010 ~€249 018 C Vaata →
Valge tn 16 2020 €4 010 ~€165 317 A Vaata →
Valge tn 18a 2005 €3 423 ~€172 519 D Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101040268 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 24.11.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:101:4970 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 3,2–4,2% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=3 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

A · see hoone Liginullenergiahoone Väga madal energiatarve

Olulised riskid

  • 2020. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Eeldatav energiaklass A: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Valge tn 6a/1, Tallinn?

Valge tn 6a/1 on 2020. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Lasnamäe linnaosa, milles on kokku 8 korterit. EHR kood on 101040268 ja katastritunnus 78401:101:4970. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass A.

Mis on Valge tn 6a/1 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 4 224 €/m². Hinnangu vahemik on 3 903–4 545 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €283 281.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Valge tn 6a/1?

4 224 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €211 200 ja 75 m² korteri väärtus umbes €316 800. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €282 808–€329 330; 4-toaline: €577 020–€671 940.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 125/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €297 445, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €780–€950 kuus ja brutotootluse hinnang 3,2–4,2%.

Kas Valge tn 6a/1 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 111 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Valge tn 6a/1 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 43 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 71% oli kahes parimas ja 5% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 50 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu