Estiq Value / Tallinn / Lasnamäe / Valge tn 18a
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Lasnamäe · Tallinn

Valge tänav 18a, Tallinn

Valge tn 18a (Tallinn, Lasnamäe linnaosa) on 2005. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 35 korterit (EHR 120262683). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 3 423 €/m² (hinnanguvahemik 3 163–3 683 €/m², ±8%).

Valge tänav 18a, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 35 korterit EHR 120262683 ↗ Kataster 78403:303:0090 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Valge tn 18a on 2005. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 35 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €3 423/m², 42,4% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151).

Valge tn 18a on 2005. aastal valminud 4-korruseline korterelamu Lasnamäe linnaosas, 35 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (23 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 423 €/m², mis on umbes 42,4% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151). Tüüpiline korter (2-toaline, 50,4 m²) on ligikaudu €172 519.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 2005. aasta ehitusaeg.

€550–€670/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (13 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 13 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~90 €, talvel ~163 € · 100% möbleeritud
3,7–4,7%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 4 32.6 – 37.1 m² €3 713 €119 392–€139 033
2-toaline 23 45.7 – 66.8 m² €3 423 €163 836–€190 787
3-toaline 7 65.6 – 83.2 m² €3 193 €224 225–€261 111
4-toaline 1 79.8 m² €3 193 €235 436–€274 166
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 34.8 m² 2-toaline · 51.8 m² 3-toaline · 76 m² 4-toaline · 79.8 m²
− 50,4 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€172 519
ca €3 423 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €181 145
Eeldatav üüritulu €550–€670/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 594/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,5 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,3

Hundikuristiku peatus 61 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,6

Tallinna Soome Kool 765 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 981 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,1

73% tundidest hea, 4% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 57 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Kadrioru park 979 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,4

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=43): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -54,8%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus8,4

2005. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 27.09.2009, aegunud märgis); kütteliik Lokaalküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,5

Kadrioru park 979 m; toidukauplused 911 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,1

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 39 tehingut kohordis „2001-2010 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Valge tn 18a

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 5,8 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 43 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -55%.

Sagedasemad liigid: jalgratta mopeedi vargus, vandalism, vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 340 tunninäidust (07.12.2025–08.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 73% kahes parimas klassis, 23% keskmises ja 4% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

57 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 4 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Lasnamäe · 2001-2010 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 88 tehingut · 2001-2010 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii.
Valge tn 18a AVM tase: €3 423/m² 2024 Q3 liiga vähe tehinguid11 tehingut liiga vähe tehinguid— 2026 Q2 liiga vähe tehinguid2 tehingut liiga vähe tehinguid— €2 442 2024 Q4 18 tehingut €2 468 2025 Q1 9 tehingut €2 431 2025 Q2 11 tehingut €2 600 2025 Q3 11 tehingut €2 680 2025 Q4 19 tehingut €2 788 2026 Q1 7 tehingut €2 940 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 423/m²
Hinnavahemik
€3 163–3 683
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 50,4 m²)
€181 145
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 594/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 12 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.439547, 24.806700 · katastritunnus 78403:303:0090.

🚏 Hundikuristiku peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
61 m · 1 min
🚏 Uuslinn peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
314 m · 4 min
🚏 Oruvärava peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
417 m · 6 min
🚏 Mehaanikakool peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
432 m · 6 min
🎓 Tallinna Soome Kool
Põhikool · Põhikool
765 m · 10 min
🎓 ''Eduson'' kool
Gümnaasium · Gümnaasium
887 m · 12 min
🎓 Lasnamäe Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 54.1/100
887 m · 12 min
🛒 Pae Rimi Super
Supermarket · Igapäevakaubad
911 m · 12 min
🛒 Paepargi Maxima XX
Supermarket · Igapäevakaubad
973 m · 13 min
🌳 Kadrioru park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
979 m · 13 min
🧒 Tallinna Paekaare Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
981 m · 13 min
🌳 Pae park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
987 m · 13 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 12 objekti, lähim peatus 61 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Lasnamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

115 038 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.9% · 20 581
18–64 (Tööealised) 60.3% · 69 411
65 ja vanemad (Seeniorid) 21.8% · 25 046

Haridustase (15+)

97 565 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.8% · 13 499
Keskharidus või kutseharidus 42.6% · 41 563
Kõrgharidus või magistrikraad 40.3% · 39 336
Haridustase teadmata 3.2% · 3 167

Ehitusaeg & elamufond

55 815 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 1.1% · 598
Nõukogude periood (1946–1990) 79.4% · 44 295
Taasiseseisvunud (1991–2010) 12.9% · 7 173
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.5% · 3 613

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.8%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.8%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 79.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 1.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2005
Kortereid kokku35
Korruseid4
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus19 430 m²
KüttesüsteemLokaalküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte1
Müratase57 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120262683 · kanne muudetud 30.05.2025.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 1.

EHR portaal (kood: 120262683) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78403:303:0090 · pindala 19 430 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78403:303:0090) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Valge tn 18 // 18a // 18b // 18c // 18d // 18e // 18f // 18g // 18h korteriühistu (registrikood 80216843). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,24/m² kuustüüpiline korter €190 kuus · k.a kommunaalid · Kurepõllu asum mediaan €2,98/m² kuus
Ühistu maksed€0,99/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,41/m² · Kurepõllu asum mediaan €1,10/m² kuus
Remondifond€9 108€0,54/m² · jääk aasta lõpus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€201 118€204 958
sh remondifondi maksed€82 900€96 070
Remondikulud€82 900€96 070
Remondifondi jääk€9 108€12 500
Raha€59 698€73 128
Reservkapital€31 956€31 956
Aasta tulem−€3 114−€6 087
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€118 2180,58
Remonditasud€82 9000,41

271 korterit · ühistu haldab 9 hoonet.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (16 943 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kurepõllu asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01151535) · Postiindeks: 11415

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Valge tn korterelamud

5 hoonet tänaval · tänava mediaan €4 010/m² (n=5) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Valge tn 6a/1 2020 €4 224 ~€283 281 A ~ Vaata →
Valge tn 10 2020 €4 241 ~€267 517 C Vaata →
Valge tn 10e 2020 €4 010 ~€249 018 C Vaata →
Valge tn 16 2020 €4 010 ~€165 317 A Vaata →
Valge tn 18a See hoone 2005 €3 423 ~€172 519 D Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120262683 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78403:303:0090 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 13 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 3,7–4,7% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=13 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 2005. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Valge tn 18a, Tallinn?

Valge tn 18a on 2005. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Lasnamäe linnaosa, milles on kokku 35 korterit. EHR kood on 120262683 ja katastritunnus 78403:303:0090. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on Valge tn 18a korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 423 €/m². Hinnangu vahemik on 3 163–3 683 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €172 519.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Valge tn 18a?

3 423 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €136 920 ja 50 m² korteri väärtus umbes €171 150. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €119 392–€139 033; 2-toaline: €163 836–€190 787; 3-toaline: €224 225–€261 111; 4-toaline: €235 436–€274 166.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 594/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €181 145, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €550–€670 kuus ja brutotootluse hinnang 3,7–4,7%.

Kas Valge tn 18a sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 61 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Valge tn 18a ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 43 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 73% oli kahes parimas ja 4% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 57 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Valge tn 18a?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,24/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €190 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,99/m² kuus, sh remondifond €0,41/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €9 108. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Kurepõllu asum 24 ühistu mediaan oli €2,98/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu