Estiq Value / Tallinn / Lasnamäe / Paepargi tn 49
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Lasnamäe · Tallinn

Paepargi tänav 49, Tallinn

Paepargi tn 49 (Tallinn, Lasnamäe linnaosa) on 2015. aastal ehitatud 14-korruseline korterelamu, 60 korterit (EHR 120705760). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 3 688 €/m² (hinnanguvahemik 3 408–3 968 €/m², ±8%).

Paepargi tänav 49, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
14 korrust 60 korterit EHR 120705760 ↗ Kataster 78403:301:0144 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Paepargi tn 49 on 2015. aastal ehitatud 14-korruseline korterelamu, 60 korterit, energiaklass B. Estiq AVM baastase on €3 688/m², 53,5% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151).

Paepargi tn 49 on 2015. aastal valminud 14-korruseline korterelamu Lasnamäe linnaosas, 60 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (24 tk). Energiaklass B (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 688 €/m², mis on umbes 53,5% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151). Tüüpiline korter (2-toaline, 54,6 m²) on ligikaudu €201 365.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass B, maapealne parkimine ja 2015. aasta ehitusaeg.

€560–€690/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (19 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 19 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~86 €, talvel ~167 € · 100% möbleeritud
3,2–4,2%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 10 31.5 m² €3 946 €114 852–€133 746
2-toaline 24 48.4 – 69 m² €3 688 €184 016–€214 288
3-toaline 17 64.4 – 80.1 m² €3 546 €234 598–€273 190
4-toaline 9 89.9 – 126 m² €3 564 €320 422–€373 132
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 31.5 m² 2-toaline · 54 m² 3-toaline · 71.6 m² 4-toaline · 97.3 m²
− 54,6 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€201 365
ca €3 688 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €211 433
Eeldatav üüritulu €560–€690/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 872/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,9 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,8

Võidujooksu peatus 239 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,8

Lasnamäe Gümnaasium 744 m; riigieksamite tase 54.1/100; lasteaed 414 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,1

65% tundidest hea, 8% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 57 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Pae park 614 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,4

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=43): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -54,8%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,5

2015. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Energiamärgis B (väljastatud 10.04.2014, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,0

Pae park 614 m; toidukauplused 745 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus6,8

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 23 tehingut kohordis „2011-2015 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Paepargi tn 49

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 5,8 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 43 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -55%.

Sagedasemad liigid: jalgratta mopeedi vargus, vandalism, vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 835 tunninäidust (07.12.2025–12.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 65% kahes parimas klassis, 27% keskmises ja 8% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

57 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 4 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 150–250 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Lasnamäe · 2011-2015 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 53 tehingut · 2011-2015 ehitusaasta)
Tehingud
Paepargi tn 49 AVM tase: €3 688/m² 2024 Q3 liiga vähe tehinguid5 tehingut liiga vähe tehinguid— 2024 Q4 liiga vähe tehinguid6 tehingut liiga vähe tehinguid— 2025 Q3 liiga vähe tehinguid4 tehingut liiga vähe tehinguid— 2026 Q1 liiga vähe tehinguid5 tehingut liiga vähe tehinguid— 2026 Q2 liiga vähe tehinguid2 tehingut liiga vähe tehinguid— €3 259 2025 Q1 11 tehingut €3 346 2025 Q2 8 tehingut €3 082 2025 Q4 12 tehingut

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 688/m²
Hinnavahemik
€3 408–3 968
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 54,6 m²)
€211 433
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 872/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 11 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.434696, 24.810057 · katastritunnus 78403:301:0144.

🚏 Võidujooksu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
239 m · 3 min
🚏 Mehaanikakool peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
246 m · 3 min
🚏 Paala peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
375 m · 5 min
🧒 Tallinna Paekaare Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
414 m · 6 min
🚏 Uus-Pae peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
529 m · 7 min
🌳 Pae park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
614 m · 8 min
🎓 Lasnamäe Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 54.1/100
744 m · 10 min
🛒 Paepargi Maxima XX
Supermarket · Igapäevakaubad
745 m · 10 min
🛒 Pae Rimi Super
Supermarket · Igapäevakaubad
762 m · 10 min
🎓 ''Eduson'' kool
Gümnaasium · Gümnaasium
796 m · 11 min
🎓 Tallinna Pae Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 62.2/100
855 m · 11 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 11 objekti, lähim peatus 239 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Lasnamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

115 038 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.9% · 20 581
18–64 (Tööealised) 60.3% · 69 411
65 ja vanemad (Seeniorid) 21.8% · 25 046

Haridustase (15+)

97 565 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.8% · 13 499
Keskharidus või kutseharidus 42.6% · 41 563
Kõrgharidus või magistrikraad 40.3% · 39 336
Haridustase teadmata 3.2% · 3 167

Ehitusaeg & elamufond

55 815 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 1.1% · 598
Nõukogude periood (1946–1990) 79.4% · 44 295
Taasiseseisvunud (1991–2010) 12.9% · 7 173
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.5% · 3 613

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.8%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.8%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 79.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 1.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2015
Kortereid kokku60
Korruseid14
EnergiamärgisB
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 620 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte1
Müratase57 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120705760 · kanne muudetud 30.05.2025.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 1.

EHR portaal (kood: 120705760) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78403:301:0144 · pindala 2 620 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78403:301:0144) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Paepargi tn 48, Paepargi tn 49 korteriühistu (registrikood 80416915). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€184 kuuskõik kulud k.a kommunaalid
Ühistu maksed€51 102aastas, ilma kommunaalideta
Remondifond€23 399jääk aasta lõpus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€51 102€55 546
Remondikulud€10 265€15 201
Remondifondi jääk€23 399€20 934
Raha€30 423€27 397
Reservkapital€7 917€7 917
Aasta tulem€196€249

liikmeid 85 eraisikut + 1 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). Võrdlus: Sikupilli asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03369796) · Postiindeks: 11417

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Paepargi tn korterelamud

18 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 707/m² (n=18) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Paepargi tn 17 2015 €3 777 ~€146 453 B Vaata →
Paepargi tn 19 2015 €3 777 ~€146 453 B Vaata →
Paepargi tn 21 2015 €3 777 ~€167 971 B Vaata →
Paepargi tn 29 2016 €3 691 ~€239 912 B Vaata →
Paepargi tn 31 2016 €3 691 ~€239 912 B Vaata →
Paepargi tn 33 2016 €3 691 ~€239 912 B Vaata →
Paepargi tn 35 2017 €3 696 ~€190 456 C Vaata →
Paepargi tn 37 2017 €3 696 ~€190 714 C Vaata →
Paepargi tn 49 See hoone 2015 €3 688 ~€201 365 B Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120705760 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78403:301:0144 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 19 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 3,2–4,2% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=19 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2015. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Paepargi tn 49, Tallinn?

Paepargi tn 49 on 2015. aastal ehitatud 14-korruseline korterelamu asukohas Lasnamäe linnaosa, milles on kokku 60 korterit. EHR kood on 120705760 ja katastritunnus 78403:301:0144. Estiqi andmetel energiaklass B.

Mis on Paepargi tn 49 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 688 €/m². Hinnangu vahemik on 3 408–3 968 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €201 365.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Paepargi tn 49?

3 688 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €184 400 ja 75 m² korteri väärtus umbes €276 600. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €114 852–€133 746; 2-toaline: €184 016–€214 288; 3-toaline: €234 598–€273 190; 4-toaline: €320 422–€373 132.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 872/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €211 433, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €560–€690 kuus ja brutotootluse hinnang 3,2–4,2%.

Kas Paepargi tn 49 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 239 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Paepargi tn 49 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 43 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 65% oli kahes parimas ja 8% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 57 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (150–250 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Paepargi tn 49?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter kokku €184 kuus koos kommunaalteenustega. Remondifondi jääk aasta lõpus oli €23 399. Ühistul laenu ei olnud. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu