Estiq Value / Tallinn / Lasnamäe / Paepargi tn 43
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Lasnamäe · Tallinn

Paepargi tänav 43, Tallinn

Paepargi tn 43 (Tallinn, Lasnamäe linnaosa) on 2018. aastal ehitatud 8-korruseline korterelamu, 33 korterit (EHR 120800981). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 883 €/m² (hinnanguvahemik 3 588–4 178 €/m², ±8%).

Paepargi tänav 43, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
8 korrust 33 korterit EHR 120800981 ↗ Kataster 78403:301:0139 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Paepargi tn 43 on 2018. aastal ehitatud 8-korruseline korterelamu, 33 korterit, energiaklass B. Estiq AVM baastase on €3 883/m², 61,6% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151).

Paepargi tn 43 on 2018. aastal valminud 8-korruseline korterelamu Lasnamäe linnaosas, 33 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (17 tk). Energiaklass B (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 883 €/m², mis on umbes 61,6% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151). Tüüpiline korter (2-toaline, 48,8 m²) on ligikaudu €198 079.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass B, maapealne parkimine ja 2018. aasta ehitusaeg.

€640–€780/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (5 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 5 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~70 €, talvel ~162 € · 100% möbleeritud
3,8–4,8%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 17 48.7 – 53.5 m² €4 059 €190 151–€221 431
3-toaline 13 48.8 – 72 m² €3 625 €233 795–€272 255
4-toaline 2 114.9 m² €3 600 €382 203–€445 077
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 50.7 m² 3-toaline · 69.8 m² 4-toaline · 114.9 m²
− 48,8 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€198 079
ca €4 059 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €207 983
Eeldatav üüritulu €640–€780/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 262/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
8 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,8

Mehaanikakool peatus 232 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,3

''Eduson'' kool 733 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 371 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,1

70% tundidest hea, 6% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 57 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Pae park 533 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,4

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=43): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -54,8%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,5

2018. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Energiamärgis B (väljastatud 22.01.2026); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,2

Pae park 533 m; toidukauplused 670 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,5

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 95 tehingut kohordis „2016-2020 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Paepargi tn 43

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 5,8 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 43 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -55%.

Sagedasemad liigid: jalgratta mopeedi vargus, vandalism, vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 534 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 70% kahes parimas klassis, 24% keskmises ja 6% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

57 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 4 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 150–250 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Lasnamäe · 2016-2020 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 208 tehingut · 2016-2020 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Sikupilli asum · 2016-2020 ehitusaasta · €3 619 (2026 Q1) +7% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Paepargi tn 43 AVM tase: €3 883/m² €3 204 2024 Q3 22 tehingut €3 344 2024 Q4 30 tehingut €3 335 2025 Q1 30 tehingut €3 417 2025 Q2 31 tehingut €3 468 2025 Q3 32 tehingut €3 588 2025 Q4 28 tehingut €3 568 2026 Q1 21 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 654 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 14 €3 720 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 883/m²
Hinnavahemik
€3 588–4 178
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 48,8 m²)
€207 983
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 262/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 11 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.434182, 24.809040 · katastritunnus 78403:301:0139.

🚏 Mehaanikakool peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
232 m · 3 min
🚏 Võidujooksu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
317 m · 4 min
🧒 Tallinna Paekaare Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
371 m · 5 min
🚏 Paala peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
372 m · 5 min
🚏 Kiive peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
463 m · 6 min
🌳 Pae park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
533 m · 7 min
🛒 Paepargi Maxima XX
Supermarket · Igapäevakaubad
670 m · 9 min
🛒 Pae Rimi Super
Supermarket · Igapäevakaubad
693 m · 9 min
🎓 ''Eduson'' kool
Gümnaasium · Gümnaasium
733 m · 10 min
🎓 Tallinna Pae Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 62.2/100
777 m · 10 min
🎓 Lasnamäe Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 54.1/100
821 m · 11 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 11 objekti, lähim peatus 232 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Lasnamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

115 038 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.9% · 20 581
18–64 (Tööealised) 60.3% · 69 411
65 ja vanemad (Seeniorid) 21.8% · 25 046

Haridustase (15+)

97 565 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.8% · 13 499
Keskharidus või kutseharidus 42.6% · 41 563
Kõrgharidus või magistrikraad 40.3% · 39 336
Haridustase teadmata 3.2% · 3 167

Ehitusaeg & elamufond

55 815 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 1.1% · 598
Nõukogude periood (1946–1990) 79.4% · 44 295
Taasiseseisvunud (1991–2010) 12.9% · 7 173
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.5% · 3 613

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.8%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.8%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 79.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 1.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2018
Kortereid kokku33
Korruseid8
EnergiamärgisB
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 496 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte1
Müratase57 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120800981 · kanne muudetud 22.01.2026.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 1.

EHR portaal (kood: 120800981) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78403:301:0139 · pindala 2 496 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78403:301:0139) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Paepargi tn 42, Paepargi tn 43 korteriühistu (registrikood 80550016). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€120 kuuskõik kulud k.a kommunaalid
Ühistu maksed€23 552aastas, ilma kommunaalideta
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€23 552€24 704
sh remondifondi maksed€3 817€5 228
Remondikulud€23 522€24 705
Raha€17 436€16 186
Reservkapital€4 501€4 501
Aasta tulem€30−€14
Ühistu maksed liigiti2025
Hooldustasud€3 704
Haldustasud€4 950
Heakorrastuse tasu€10 199
Remonditasud€3 817
Kindlustusmaksed€882

liikmeid 27 eraisikut + 1 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). Võrdlus: Sikupilli asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03584078) · Postiindeks: 11417

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Paepargi tn korterelamud

18 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 707/m² (n=18) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Paepargi tn 17 2015 €3 777 ~€146 453 B Vaata →
Paepargi tn 19 2015 €3 777 ~€146 453 B Vaata →
Paepargi tn 21 2015 €3 777 ~€167 971 B Vaata →
Paepargi tn 29 2016 €3 691 ~€239 912 B Vaata →
Paepargi tn 31 2016 €3 691 ~€239 912 B Vaata →
Paepargi tn 33 2016 €3 691 ~€239 912 B Vaata →
Paepargi tn 35 2017 €3 696 ~€190 456 C Vaata →
Paepargi tn 37 2017 €3 696 ~€190 714 C Vaata →
Paepargi tn 43 See hoone 2018 €3 883 ~€198 079 B Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120800981 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 22.01.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78403:301:0139 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 5 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 3,8–4,8% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=5 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2018. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Paepargi tn 43, Tallinn?

Paepargi tn 43 on 2018. aastal ehitatud 8-korruseline korterelamu asukohas Lasnamäe linnaosa, milles on kokku 33 korterit. EHR kood on 120800981 ja katastritunnus 78403:301:0139. Estiqi andmetel energiaklass B.

Mis on Paepargi tn 43 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 883 €/m². Hinnangu vahemik on 3 588–4 178 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €198 079.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Paepargi tn 43?

3 883 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €194 150 ja 75 m² korteri väärtus umbes €291 225. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €190 151–€221 431; 3-toaline: €233 795–€272 255; 4-toaline: €382 203–€445 077.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 262/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €207 983, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €640–€780 kuus ja brutotootluse hinnang 3,8–4,8%.

Kas Paepargi tn 43 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 232 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Paepargi tn 43 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 43 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 70% oli kahes parimas ja 6% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 57 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (150–250 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Paepargi tn 43?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter kokku €120 kuus koos kommunaalteenustega. Ühistul laenu ei olnud. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu