Estiq Value / Tallinn / Lasnamäe / Kiive tn 10
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Lasnamäe · Tallinn

Kiive tänav 10, Tallinn

Kiive tn 10 (Tallinn, Lasnamäe linnaosa) on 1961. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 23 korterit (EHR 101023661). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 2 353 €/m² (hinnanguvahemik 2 174–2 532 €/m², ±8%).

Kiive tänav 10, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 23 korterit EHR 101023661 ↗ Kataster 78403:315:0003 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Kiive tn 10 on 1961. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 23 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €2 353/m², 2,1% alla Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151).

Kiive tn 10 on 1961. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Lasnamäe linnaosas, 23 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 1-toaline (8 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 353 €/m², mis on umbes 2,1% alla Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151). Tüüpiline korter (1-toaline, 16,3 m²) on ligikaudu €44 092.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 1961. aasta ehitusaeg.

€250–€310/kuu

Tüüpilise 1-toalise korteri turuüür (3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~53 €, talvel ~100 € · 100% möbleeritud
7,2–8,2%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 8 12 – 27.5 m² €2 705 €44 990–€52 390
2-toaline 8 27.4 – 51.9 m² €2 460 €95 013–€110 643
3-toaline 7 40 – 72.5 m² €2 460 €123 653–€143 995
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 18 m² 2-toaline · 41.8 m² 3-toaline · 54.4 m²
− 16,3 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€44 092
ca €2 705 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €46 297
Eeldatav üüritulu €250–€310/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 840/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,5 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,0

Kiive peatus 160 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,0

Tallinna Pae Gümnaasium 291 m; riigieksamite tase 62.2/100; lasteaed 333 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,1

62% tundidest hea, 13% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 50 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Pae park 396 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,3

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=161): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -74,6%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,0

1961. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 03.12.2018); kütteliik Kohtküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,3

Pae park 396 m; toidukauplused 643 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,8

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 165 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Kiive tn 10

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,0 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 161 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -75%.

Sagedasemad liigid: pisivargus, vargus, muu.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 3 184 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 62% kahes parimas klassis, 25% keskmises ja 13% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

50 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Lasnamäe · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 347 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +19% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Kiive tn 10 AVM tase: €2 353/m² €2 269 2024 Q3 41 tehingut €2 219 2024 Q4 56 tehingut €2 217 2025 Q1 41 tehingut €2 363 2025 Q2 44 tehingut €2 549 2025 Q3 46 tehingut €2 523 2025 Q4 50 tehingut €2 638 2026 Q1 48 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 474 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 21 €2 840 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 353/m²
Hinnavahemik
€2 174–2 532
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 1-toaline · 16,3 m²)
€46 297
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 840/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 12 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.428672, 24.807289 · katastritunnus 78403:315:0003.

🚏 Kiive peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
160 m · 2 min
🚏 Väike-Paala (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
287 m · 4 min
🎓 Tallinna Pae Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 62.2/100
291 m · 4 min
🚏 Väike-Paala peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
294 m · 4 min
🧒 Tallinna Paekaare Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
333 m · 4 min
🌳 Pae park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
396 m · 5 min
🚏 Pae peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
398 m · 5 min
🛒 Paepargi Maxima XX
Supermarket · Igapäevakaubad
643 m · 9 min
🛒 T1 Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
665 m · 9 min
🛒 Pae Rimi Super
Supermarket · Igapäevakaubad
755 m · 10 min
🎓 ''Eduson'' kool
Gümnaasium · Gümnaasium
840 m · 11 min
🎓 Emili Kool
Gümnaasium · Gümnaasium
854 m · 11 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 12 objekti, lähim peatus 160 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Lasnamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

115 038 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.9% · 20 581
18–64 (Tööealised) 60.3% · 69 411
65 ja vanemad (Seeniorid) 21.8% · 25 046

Haridustase (15+)

97 565 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.8% · 13 499
Keskharidus või kutseharidus 42.6% · 41 563
Kõrgharidus või magistrikraad 40.3% · 39 336
Haridustase teadmata 3.2% · 3 167

Ehitusaeg & elamufond

55 815 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 1.1% · 598
Nõukogude periood (1946–1990) 79.4% · 44 295
Taasiseseisvunud (1991–2010) 12.9% · 7 173
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.5% · 3 613

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.8%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.8%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 79.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 1.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1961
Kortereid kokku23
Korruseid3
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 403 m²
KüttesüsteemKohtküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase50 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101023661 · kanne muudetud 28.07.2026.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101023661) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78403:315:0003 · pindala 2 403 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78403:315:0003) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Kiive tn 10 korteriühistu (registrikood 80167820). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€109 kuusühistu maksed, ilma kommunaalideta
Ühistu maksed€3,60/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €2,48/m² · Lasnamäe linnaosa mediaan €1,00/m² kuus
Remondifond€0€0,00/m² · piirkonna madalaim veerand
Laenud€40 949€48/m² · 5,82% fikseeritud · kuni 2031
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€37 138€16 760
sh remondifondi maksed€25 525€9 661
Remondikulud€25 525€9 661
Remondifondi jääk€0€11 582
Laenujääk€40 949€47 034
Raha€995€12 336
Reservkapital€2 000€522
Aasta tulem−€814€460
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldustasud€6 5820,64
Majandus- ja hooldustasud€5 0310,49
Remonditasud€25 5252,48

23 korterit · liikmeid 22 eraisikut + 1 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (859 m²) ÷ 12. Võrdlus: Lasnamäe linnaosa korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00642696) · Postiindeks: 11414

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Kiive tn korterelamud

2 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101023661 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 28.07.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78403:315:0003 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 7,2–8,2% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=3 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 1961. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Kiive tn 10, Tallinn?

Kiive tn 10 on 1961. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Lasnamäe linnaosa, milles on kokku 23 korterit. EHR kood on 101023661 ja katastritunnus 78403:315:0003. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on Kiive tn 10 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 353 €/m². Hinnangu vahemik on 2 174–2 532 €/m². Tüüpilise 1-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €44 092.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Kiive tn 10?

2 353 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €94 120 ja 50 m² korteri väärtus umbes €117 650. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €44 990–€52 390; 2-toaline: €95 013–€110 643; 3-toaline: €123 653–€143 995.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 840/m², tüüpilise 1-toalise puhul umbes €46 297, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 1-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 1-toalise korteri hinnanguline turuüür on €250–€310 kuus ja brutotootluse hinnang 7,2–8,2%.

Kas Kiive tn 10 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 160 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Kiive tn 10 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 161 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 62% oli kahes parimas ja 13% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 50 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Kiive tn 10?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter ühistule €109 kuus, lisaks kommunaalteenused. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €3,60/m² kuus, sh remondifond €2,48/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €0. Ühistu laenujääk oli €40 949. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu