Estiq Value / Pärnu / Pärnu linn / Väike-Kuke tn 12
Registriandmed seisuga 6. oktoober 2026 Pärnu linn · Pärnu

Väike-Kuke tänav 12, Pärnu

Väike-Kuke tn 12 (Pärnu, Pärnu linn) on 1999. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 8 korterit (EHR 103014869). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 06.10.2026 1 696 €/m² (hinnanguvahemik 1 445–1 947 €/m², ±15%).

Väike-Kuke tänav 12, Pärnu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 03.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
2 korrust 8 korterit EHR 103014869 ↗ Kataster 62511:066:7260 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Väike-Kuke tn 12 on 1999. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 8 korterit, energiaklass E. Estiq AVM baastase on €1 696/m², 30,7% alla Pärnu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 447/m², 10.2026, n=950).

Väike-Kuke tn 12 on 1999. aastal valminud 2-korruseline korterelamu Pärnu linn linnaosas, 8 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (6 tk). Energiaklass E (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 1 696 €/m², mis on umbes 30,7% alla Pärnu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 447/m², 10.2026, n=950). Tüüpiline korter (2-toaline, 42 m²) on ligikaudu €71 232.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass E, maapealne parkimine ja 1999. aasta ehitusaeg.

€290–€360/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (2 kuulutust selles hoones).

📊 Turuandmed · 2 kuulutust selles hoones
Kommunaalid: suvel ~60 €, talvel ~94 € · 100% möbleeritud
5,0–6,0%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 6 41.4 – 44.5 m² €1 696 €61 412–€82 748
3-toaline 2 56.4 m² €1 628 €78 230–€105 408
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 42.5 m² 3-toaline · 56.4 m²
− 42 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€71 232
ca €1 696 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €74 794
Eeldatav üüritulu €290–€360/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €1 781/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,2 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Lehetu peatus 75415 m / 1006 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,5

Pärnu Ühisgümnaasium 266 m; riigieksamite tase 62/100; lasteaed 915 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,2

25% tundidest hea, 59% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 57 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Rannapark 1262 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,7

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=39): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +134,2%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus7,6

1999. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Energiamärgis E (väljastatud 03.07.2012, aegunud märgis); kütteliik Soojuspump.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu6,9

Rannapark 1262 m; toidukauplused 1226 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,6

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 128 tehingut kohordis „1991-2000 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Väike-Kuke tn 12

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,7 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 39 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +134%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 1 476 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 25% kahes parimas klassis, 16% keskmises ja 59% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

57 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 4 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Keskmine või madal.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Pärnu linn · 1991-2000 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 253 tehingut · 1991-2000 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -6.8% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Väike-Kuke tn 12 AVM tase: €1 696/m² €1 589 2024 Q3 45 tehingut €1 586 2024 Q4 34 tehingut €1 548 2025 Q1 21 tehingut €2 078 2025 Q2 25 tehingut €1 799 2025 Q3 47 tehingut €1 847 2025 Q4 29 tehingut €1 443 2026 Q1 35 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €1 565 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 17 €1 490 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€1 696/m²
Hinnavahemik
€1 445–1 947
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 42 m²)
€74 794
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€1 781/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 7 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.379946, 24.519577 · katastritunnus 62511:066:7260.

🎓 Pärnu Ühisgümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 62/100
266 m · 4 min
🎓 Pärnu Kristlik Erakool
Põhikool · Põhikool
621 m · 8 min
🎓 Pärnu Tammsaare Kool
Põhikool · Riigieksamite tase: 55.4/100
662 m · 9 min
🧒 Pärnu Kesklinna Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
915 m · 12 min
🛒 Pärnu Keskuse Selver
Supermarket · Supermarket
1226 m · 16 min
🌳 Rannapark
Park · Roheala
1262 m · 17 min
🚏 Lehetu peatus
Bussipeatus · Buss
75415 m · 1006 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 7 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Pärnu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

40 228 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.9% · 7 597
18–64 (Tööealised) 57.7% · 23 200
65 ja vanemad (Seeniorid) 23.4% · 9 431

Haridustase (15+)

42 815 elanikku
Põhiharidus või madalam 21.6% · 9 250
Keskharidus või kutseharidus 46% · 19 690
Kõrgharidus või magistrikraad 30.1% · 12 895
Haridustase teadmata 2.3% · 980

Ehitusaeg & elamufond

28 884 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 15.8% · 4 569
Nõukogude periood (1946–1990) 50.6% · 14 606
Taasiseseisvunud (1991–2010) 27.9% · 8 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 5.2% · 1 496

Enim ehitatud periood: 1991–2000.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.4%
B-klass (Madalenergia) 2.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 21.5%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 51.1%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 15.8%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1999
Kortereid kokku8
Korruseid2
EnergiamärgisE
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 324 m²
KüttesüsteemSoojuspump
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase57 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 103014869 · kanne muudetud 30.05.2025.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 103014869) →

Katastriüksus (Maa-amet)

62511:066:7260 · pindala 2 324 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (62511:066:7260) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Pärnu linn, Väike-Kuke tn 12 korteriühistu (registrikood 80383630). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€1,52/m² kuustüüpiline korter €67 kuus · k.a kommunaalid · Kesklinna linnaosa, Eeslinna asum mediaan €2,48/m² kuus
Ühistu maksed€0,35/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,14/m² · Kesklinna linnaosa, Eeslinna asum mediaan €0,81/m² kuus
Remondifond€2 550€6,94/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
Laenud€19 227€52/m² · 5,61% fikseeritud · kuni 2032
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€1 529€2 091
sh remondifondi maksed€625€1 148
Remondikulud€625€1 148
Remondifondi jääk€2 550€2 273
Laenujääk€19 227€21 622
Raha€2 446€2 493
Reservkapital€183€183
Aasta tulem−€137−€200
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€9040,20
Remonditasud€6250,14

8 korterit · liikmeid 7 eraisikut + 1 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (368 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kesklinna linnaosa, Eeslinna asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00704929) · Postiindeks: 80018

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Väike-Kuke tn korterelamud

2 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Väike-Kuke tn 8 1970 €1 964 ~€96 629 C Vaata →
Väike-Kuke tn 12 See hoone 1999 €1 696 ~€71 232 E Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 103014869 Maa- ja Ruumiamet 06.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 62511:066:7260 ↗ Maa- ja Ruumiamet 17.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 2 kuulutust selles hoones · tootlus 5,0–6,0% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=2 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1999. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Väike-Kuke tn 12, Pärnu?

Väike-Kuke tn 12 on 1999. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu asukohas Pärnu linn, milles on kokku 8 korterit. EHR kood on 103014869 ja katastritunnus 62511:066:7260. Estiqi andmetel energiaklass E.

Mis on Väike-Kuke tn 12 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 1 696 €/m². Hinnangu vahemik on 1 445–1 947 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €71 232.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Väike-Kuke tn 12?

1 696 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €67 840 ja 50 m² korteri väärtus umbes €84 800. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €61 412–€82 748; 3-toaline: €78 230–€105 408.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €1 781/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €74 794, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €290–€360 kuus ja brutotootluse hinnang 5,0–6,0%.

Kas Väike-Kuke tn 12 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 75415 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Väike-Kuke tn 12 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 39 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 25% oli kahes parimas ja 59% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 57 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Väike-Kuke tn 12?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €1,52/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €67 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,35/m² kuus, sh remondifond €0,14/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €2 550. Ühistu laenujääk oli €19 227. Võrdluseks: Kesklinna linnaosa, Eeslinna asum 196 ühistu mediaan oli €2,48/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 06.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu