Estiq Value / Pärnu / Pärnu linn / Supeluse tn 2a
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Pärnu linn · Pärnu

Supeluse tänav 2a, Pärnu

Supeluse tn 2a (Pärnu, Pärnu linn) on 2001. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 18 korterit (EHR 103049543). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 2 737 €/m² (hinnanguvahemik 2 332–3 142 €/m², ±15%).

Supeluse tänav 2a, Pärnu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 03.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 18 korterit EHR 103049543 ↗ Kataster 62510:024:4221 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Supeluse tn 2a on 2001. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 18 korterit, energiaklass B. Estiq AVM baastase on €2 737/m², 11,9% üle Pärnu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 447/m², 10.2026, n=950).

Supeluse tn 2a on 2001. aastal valminud 4-korruseline korterelamu Pärnu linn linnaosas, 18 korterit. Kandekonstruktsioon: Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (12 tk). Energiaklass B (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 737 €/m², mis on umbes 11,9% üle Pärnu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 447/m², 10.2026, n=950). Tüüpiline korter (2-toaline, 59,8 m²) on ligikaudu €163 673.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass B, maapealne parkimine ja 2001. aasta ehitusaeg.

€430–€520/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (27 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 27 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~56 €, talvel ~78 € · 100% möbleeritud
3,0–4,0%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 3 41.9 – 43.9 m² €2 874 €104 312–€140 552
2-toaline 12 49.6 – 62.9 m² €2 737 €134 086–€180 669
3-toaline 3 78.9 – 79.6 m² €2 628 €177 557–€239 244
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 42.6 m² 2-toaline · 57.5 m² 3-toaline · 79.3 m²
− 59,8 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€163 673
ca €2 737 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €171 857
Eeldatav üüritulu €430–€520/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 874/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Lehetu peatus 75106 m / 1001 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,1

Pärnu Waldorfkool 174 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 243 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,5

33% tundidest hea, 51% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 58 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Rannapark 372 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,8

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=31): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +19,0%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus8,8

2001. a; kandekonstruktsioon Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Energiamärgis B (väljastatud 25.11.2010, aegunud märgis); kütteliik Kohtküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,4

Rannapark 372 m; toidukauplused 549 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,2

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 53 tehingut kohordis „2001-2010 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Supeluse tn 2a

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,5 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 31 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +19%.

Sagedasemad liigid: vargus, vandalism, kehaline vaarkohtlemine.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 1 785 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 33% kahes parimas klassis, 16% keskmises ja 51% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

58 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 5 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Keskmine või madal.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Pärnu linn · 2001-2010 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 126 tehingut · 2001-2010 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +10.4% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Supeluse tn 2a AVM tase: €2 737/m² 2026 Q2 liiga vähe tehinguid3 tehingut liiga vähe tehinguid— €1 997 2024 Q3 15 tehingut €2 345 2024 Q4 20 tehingut €2 165 2025 Q1 16 tehingut €2 691 2025 Q2 22 tehingut €2 368 2025 Q3 20 tehingut €2 290 2025 Q4 16 tehingut €2 390 2026 Q1 14 tehingut €2 370 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 737/m²
Hinnavahemik
€2 332–3 142
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 59,8 m²)
€171 857
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 874/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 7 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.381089, 24.502978 · katastritunnus 62510:024:4221.

🎓 Pärnu Waldorfkool
Põhikool · Põhikool
174 m · 2 min
🎓 Pärnu Vanalinna Põhikool
Põhikool · Põhikool
238 m · 3 min
🧒 Pärnu Kesklinna Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
243 m · 3 min
🎓 Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 73.3/100
267 m · 4 min
🌳 Rannapark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
372 m · 5 min
🛒 Pärnu Keskuse Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
549 m · 7 min
🚏 Lehetu peatus
Bussipeatus · Buss
75106 m · 1001 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 7 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Pärnu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

40 228 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.9% · 7 597
18–64 (Tööealised) 57.7% · 23 200
65 ja vanemad (Seeniorid) 23.4% · 9 431

Haridustase (15+)

42 815 elanikku
Põhiharidus või madalam 21.6% · 9 250
Keskharidus või kutseharidus 46% · 19 690
Kõrgharidus või magistrikraad 30.1% · 12 895
Haridustase teadmata 2.3% · 980

Ehitusaeg & elamufond

28 884 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 15.8% · 4 569
Nõukogude periood (1946–1990) 50.6% · 14 606
Taasiseseisvunud (1991–2010) 27.9% · 8 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 5.2% · 1 496

Enim ehitatud periood: 1991–2000.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.4%
B-klass (Madalenergia) 2.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 21.5%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 51.1%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 15.8%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2001
Kortereid kokku18
Korruseid4
EnergiamärgisB
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 040 m²
KüttesüsteemKohtküte
KandekonstruktsioonVäike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon
Lifte0
Müratase58 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 103049543 · kanne muudetud 24.11.2025.

Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 103049543) →

Katastriüksus (Maa-amet)

62510:024:4221 · pindala 1 040 m².

Sihtotstarve: 90% Elamumaa, 10% arimaa.

Katastrikaart (62510:024:4221) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Pärnu linn, Supeluse tn 2a korteriühistu (registrikood 80460980). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,67/m² kuustüüpiline korter €171 kuus · k.a kommunaalid · Kesklinna linnaosa, Eeslinna asum mediaan €2,48/m² kuus
Ühistu maksed€1,05/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,03/m² · Kesklinna linnaosa, Eeslinna asum mediaan €0,81/m² kuus
Remondifond€5 422€5,13/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
Laenud€70 790€67/m²
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€13 260€17 300
sh remondifondi maksed€397€9 439
Remondikulud€909€10 021
Remondifondi jääk€5 422€3 570
Laenujääk€70 790€75 963
Raha€7 167€7 959
Reservkapital€1 484€718
Aasta tulem€31−€14
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldusteenus€5 4620,43
Heakorrateenus€3 1510,25
Haldusteenus€3 1280,25
Muud tulud€6100,05
Remonditasud€3970,03
Kindlustus€5120,04

18 korterit · liikmeid 15 eraisikut + 4 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 056 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kesklinna linnaosa, Eeslinna asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00733340) · Postiindeks: 80012

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Supeluse tn korterelamud

19 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 472/m² (n=19) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Supeluse tn 2 2002 €2 472 ~€121 622 B Vaata →
Supeluse tn 2a See hoone 2001 €2 737 ~€163 673 B Aktiivne
Supeluse tn 4 1999 €2 246 ~€110 503 D ~ Vaata →
Supeluse tn 6/1 1885 €1 790 ~€88 068 E ~ Vaata →
Supeluse tn 6/2 1999 €2 172 ~€106 862 D ~ Vaata →
Supeluse tn 7 1999 €2 149 ~€105 731 D ~ Vaata →
Supeluse tn 8 1999 €2 444 ~€120 245 D ~ Vaata →
Supeluse tn 9/1 1880 €2 031 ~€99 925 E ~ Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 103049543 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 24.11.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 62510:024:4221 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 27 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 3,0–4,0% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=27 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2001. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Supeluse tn 2a, Pärnu?

Supeluse tn 2a on 2001. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Pärnu linn, milles on kokku 18 korterit. EHR kood on 103049543 ja katastritunnus 62510:024:4221. Estiqi andmetel energiaklass B.

Mis on Supeluse tn 2a korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 737 €/m². Hinnangu vahemik on 2 332–3 142 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €163 673.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Supeluse tn 2a?

2 737 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €109 480 ja 50 m² korteri väärtus umbes €136 850. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €104 312–€140 552; 2-toaline: €134 086–€180 669; 3-toaline: €177 557–€239 244.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 874/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €171 857, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €430–€520 kuus ja brutotootluse hinnang 3,0–4,0%.

Kas Supeluse tn 2a sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 75106 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Supeluse tn 2a ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 31 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 33% oli kahes parimas ja 51% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 58 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Supeluse tn 2a?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,67/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €171 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,05/m² kuus, sh remondifond €0,03/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €5 422. Ühistu laenujääk oli €70 790. Võrdluseks: Kesklinna linnaosa, Eeslinna asum 196 ühistu mediaan oli €2,48/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu