Estiq Value / Pärnu / Pärnu linn / Karja tn 19/1
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Pärnu linn · Pärnu

Karja tänav 19/1, Pärnu

Karja tn 19/1 (Pärnu, Pärnu linn) on 1999. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 4 korterit (EHR 103014368). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 2 227 €/m² (hinnanguvahemik 1 897–2 557 €/m², ±15%).

Karja tänav 19/1, Pärnu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 03.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
2 korrust 4 korterit EHR 103014368 ↗ Kataster 62511:079:0001 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Karja tn 19/1 on 1999. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 4 korterit, eeldatav energiaklass D. Estiq AVM baastase on €2 227/m², 9,0% alla Pärnu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 447/m², 10.2026, n=950).

Karja tn 19/1 on 1999. aastal valminud 2-korruseline korterelamu Pärnu linn linnaosas, 4 korterit. Kandekonstruktsioon: Puit (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (3 tk). Energiaklass D (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 227 €/m², mis on umbes 9,0% alla Pärnu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 447/m², 10.2026, n=950). Tüüpiline korter (3-toaline, 56,1 m²) on ligikaudu €119 942.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass D, maapealne parkimine ja 1999. aasta ehitusaeg.

€510–€630/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (5 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 5 kuulutust 500 m raadiuses
5,2–6,2%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
3-toaline 3 48.7 – 72.7 m² €2 138 €107 837–€145 302
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

3-toaline · 59.2 m²
− 56,1 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€119 942
ca €2 138 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €125 939
Eeldatav üüritulu €510–€630/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 245/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,6 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Allpool "–" märgitud mõõtmed ei ole selle hoone kohta mõõdetud; koondskooris arvestatakse neid neutraalse (mitte langetava ega tõstva) hinnanguna.

Asukoht & ühendused4,5

Lehetu peatus 75177 m / 1002 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,9

Pärnu Ühisgümnaasium 286 m; riigieksamite tase 62/100; lasteaed 444 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,5

27% tundidest hea, 54% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 57 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Rannapark 852 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk–

Selle ala kohta PPA avaandmed puuduvad.

Kaal 10%
Seisukord & vanus7,5

1999. a; kandekonstruktsioon Puit.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1999) põhjal on eeldatav klass D. Kütteliik Kohtküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,8

Rannapark 852 m; toidukauplused 776 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,6

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 128 tehingut kohordis „1991-2000 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Karja tn 19/1

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Andmed puuduvad

PPA avaandmetes pole selle ala kohta sündmusi. See ei tähenda tingimata, et sündmusi ei toimu: väikese asustusega aladel on andmed hõredad.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 31 532 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, 19 ruutu ~600 m raadiuses): 27% kahes parimas klassis, 19% keskmises ja 54% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

57 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 4 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Keskmine või madal.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Pärnu linn · 1991-2000 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 253 tehingut · 1991-2000 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -6.8% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Karja tn 19/1 AVM tase: €2 227/m² €1 589 2024 Q3 45 tehingut €1 586 2024 Q4 34 tehingut €1 548 2025 Q1 21 tehingut €2 078 2025 Q2 25 tehingut €1 799 2025 Q3 47 tehingut €1 847 2025 Q4 29 tehingut €1 443 2026 Q1 35 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €1 565 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 17 €1 490 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 227/m²
Hinnavahemik
€1 897–2 557
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 56,1 m²)
€125 939
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 245/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 7 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.381341, 24.511922 · katastritunnus 62511:079:0001.

🎓 Pärnu Ühisgümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 62/100
286 m · 4 min
🎓 Pärnu Kuninga Tänava Põhikool
Põhikool · Põhikool
431 m · 6 min
🧒 Pärnu Kesklinna Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
444 m · 6 min
🎓 Pärnu Waldorfkool
Põhikool · Põhikool
495 m · 7 min
🛒 Pärnu Keskuse Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
776 m · 10 min
🌳 Rannapark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
852 m · 11 min
🚏 Lehetu peatus
Bussipeatus · Buss
75177 m · 1002 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 7 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Pärnu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

40 228 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.9% · 7 597
18–64 (Tööealised) 57.7% · 23 200
65 ja vanemad (Seeniorid) 23.4% · 9 431

Haridustase (15+)

42 815 elanikku
Põhiharidus või madalam 21.6% · 9 250
Keskharidus või kutseharidus 46% · 19 690
Kõrgharidus või magistrikraad 30.1% · 12 895
Haridustase teadmata 2.3% · 980

Ehitusaeg & elamufond

28 884 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 15.8% · 4 569
Nõukogude periood (1946–1990) 50.6% · 14 606
Taasiseseisvunud (1991–2010) 27.9% · 8 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 5.2% · 1 496

Enim ehitatud periood: 1991–2000.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.4%
B-klass (Madalenergia) 2.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 21.5%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 51.1%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 15.8%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1999
Kortereid kokku4
Korruseid2
Energiaklass (hinnang)D ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 835 m²
KüttesüsteemKohtküte
KandekonstruktsioonPuit
Lifte0
Müratase57 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 103014368 · kanne muudetud 30.05.2025.

Puit · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 103014368) →

Katastriüksus (Maa-amet)

62511:079:0001 · pindala 1 835 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (62511:079:0001) ↗

Korteriühistu ja In-ADS

Hoonet haldab korteriühistu. Ühistu ametlikud registriandmed on kontrollitavad e-äriregistris.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00704479) · Postiindeks: 80018

KÜ registrikood täpsustamisel

Karja tn korterelamud

17 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 286/m² (n=17) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Karja tn 1/1 1999 €2 280 ~€112 176 D Vaata →
Karja tn 1/2 1999 €2 214 ~€108 929 D ~ Vaata →
Karja tn 9/1 1999 €2 213 ~€108 880 D ~ Vaata →
Karja tn 10 1999 €2 642 ~€129 986 D ~ Vaata →
Karja tn 14 1999 €2 456 ~€120 835 D ~ Vaata →
Karja tn 19/1 See hoone 1999 €2 227 ~€119 942 D ~ Aktiivne
Karja tn 21/1 1930 €1 890 ~€92 988 E ~ Vaata →
Karja tn 21a 1920 €2 122 ~€104 402 E ~ Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 103014368 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 62511:079:0001 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 5 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 5,2–6,2% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=5 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 1999. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Karja tn 19/1, Pärnu?

Karja tn 19/1 on 1999. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu asukohas Pärnu linn, milles on kokku 4 korterit. EHR kood on 103014368 ja katastritunnus 62511:079:0001. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass D.

Mis on Karja tn 19/1 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 227 €/m². Hinnangu vahemik on 1 897–2 557 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €119 942.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Karja tn 19/1?

2 227 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €89 080 ja 50 m² korteri väärtus umbes €111 350. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

3-toaline: €107 837–€145 302.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 245/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €125 939, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €510–€630 kuus ja brutotootluse hinnang 5,2–6,2%.

Kas Karja tn 19/1 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 75177 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Karja tn 19/1 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 27% oli kahes parimas ja 54% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 57 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu