Estiq Value / Tartu / Tartu linn / Meloni tn
KÕNEALUNE TÄNAV Tartu linn Kinnitatud: EHR & Maa-amet

Meloni tänav, Tartu

Ametlikel registritel põhinev tänavaprofiil aadressil Meloni tn, Tartu linn linnaosa. Sisaldab 1 korterelamu kataloogi, keskmist ruutmeetrihinda, väärtusvahemikke ja elanikkonna analüüsi.

Hoonepõhine AVM benchmark (1 hoone)
€3 434 €/m²
+49.5% vs Tartu linn · +33.7% vs Tartu

Algoritmiline turuväärtuse benchmark Maa-ameti tehingute ja EHR registri põhjal 1 korterelamule.

Korterelamuid 1
Tüüpiline korter €168 953
Ehitusperiood 2020

Korterelamud tänaval Meloni tn

Kõik 1 tänaval asuvat korterelamut koos ehitusaasta, energiaklassi ja eeldatava ruutmeetrihinnaga.

Aadress Aasta Energiaklass Est. €/m² Tüüpiline korter Profiil
Meloni tn 31 2020 B €3 434/m² €168 953 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Energiaklass võetakse EHR / KredExi energiamärgiste registrist. „~“-ga märgitud on hinnang ehitusaasta järgi (registreeritud märgist ei ole); „–“ tähendab, et andmed puuduvad.

Turupositsioon ja võrdlus piirkonnaga

Kuidas Meloni tn suhestub Tartu linn ja linna Tartu keskmise hinnatasemega.

Meloni tn
€3 434

Hoonepõhine AVM benchmark (1 hoone)

Tartu linn
€2 297

vs Piirkond (Tartu linn): +49.5% 10.2026, n=1997

Tartu
€2 569

vs Linn (Tartu): +33.7% 04.2026, n=163

Estiq Street Scorecard™

EHR ja Maa-ameti andmetel põhinev terviklik tänava elukeskkonna reiting.

Tänava koondskoor: 7.1 / 10
Ühistranspordi ühenduvus 5.8/10

Lähim peatus „Nõmmeküla peatus" 109570 m; 1 peatust 10 min jalutuskäigus.

Kaubandus & teenused 7.4/10

Pood „Tartu Kaubamaja Toidumaailm" 1634 m kaugusel; 10 min jalutuskäigus: 1 poodi, 3 kooli, 1 lasteaeda.

Elamufondi seisukord 9.6/10

Elamufond ehitatud aastatel 2020; valdav on alates 2001 (100%). Hinnanguliselt 100% hoonetest on klass A–C.

Turulikviidsus ja müügikiirus 6.4/10

Estiqi andmebaasis on 1 hinnangut selle tänava 1 hoone kohta (turuaktiivsuse indikaator).

Turvalisus, keskkonnakvaliteet ja elukeskkond

PPA õigusrikkumiste statistika, reaalajas õhukvaliteet ja müratase tänaval Meloni tn

TURVALISUSE INDEKS
4.5 / 10
Trend (1a): +28.8%

Politsei- ja Piirivalveameti ametlik õigusrikkumiste statistika.

ÕHUKVALITEET (AQI)
19 (hea)
PM10: 7.5 µg/m³ · NO2: 10.4 µg/m³

Keskkonnauuringute Keskuse reaalajas seirejaamad.

MÜRATASE (PÄEV/ÖÖ)
40 dB (vaikne)
Öine tase: 40 dB

Maa-ameti ja kohaliku omavalitsuse strateegiline müramudel.

HARIDUSTARISTU
3 kooli
1 lasteaeda

Haridusasutused 10 minuti jalutuskäigu teeninduspiirkonnas.

Taristu ja tänava asukohakaart (10 min)

10 minuti jalutuskäigu raadiuses tänava Meloni tn ümbruses asub 7 olulist taristuobjekti: ühistranspordi peatused, toidupoed, koolid, lasteaiad ja puhkealad.

7 kohta lähedal lähim 6 min jalgsi
Tartu Erakool Lähim Gümnaasium · Gümnaasium 6 min 480 m
Tartu Luterlik Peetri Kool Põhikool · Põhikool 7 min 558 m
Tartu Lasteaed Kelluke Lähim Lasteaed 8 min 583 m
Tartu Katoliku Hariduskeskus Põhikool · Riigieksamite tase: 61/100 9 min 656 m
Tähtvere park Lähim Park ja roheala 9 min 659 m
Tartu Kaubamaja Toidumaailm Lähim Supermarket 22 min 1634 m
Nõmmeküla peatus Lähim Bussipeatus 1461 min 109570 m

Mida need näitajad ostjale, müüjale ja üürijale tähendavad?

Analüütilised soovitused tänava Meloni tn tehinguteks

Korteriostjale

Pakub mõistlikku sisenemishinda linna Tartu korteriturule väljakujunenud taristuga. Kontrolli konkreetse hoone energiatõhusust ja korteriühistu remondifondi kohustusi.

Korterimüüjale

Hinnasta tänava taseme lähedale (€3 434/m²): ülehindamine pikendab müügiaega kõige rohkem. Värske renoveering ja kõrgem korrus annavad tavaliselt lisahinna keskmise €/m² kohta.

Üüriinvestorile

Tänava tüüpilise korteri sisenemishind on umbes €168 953. Arvuta tootlus: aastane üür ÷ ostuhind; ajakohaseid piirkonna üürihindu vaata kuulutusportaalidest. Kompaktsed planeeringud selles hinnaklassis on üürnike seas stabiilse nõudlusega.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused põhinevad riiklikel registritel, Maa-ameti tehingutel ja Estiq AVM mudelil.

Milline on korterite ruutmeetrihind tänaval Meloni tn, Tartu? ▼

Estiq AVM hindamismudeli ja Maa-ameti tehingute andmetel on tänava **Meloni tn** (1 korterelamu) hinnatase **3 434 €/м²**.

Mitu korterelamut asub tänaval Meloni tn? ▼

Tänaval **Meloni tn** on Estiqi kataloogis **1** korterelamut. Ehitisregistri andmetel on need ehitatud aastatel **2020**, enamik neist alates 2001 (100%).

Kui palju maksab tüüpiline korter tänaval Meloni tn? ▼

Tüüpiline korter tänaval Meloni tn maksab ca **168 953 €** (taseme 3 434 €/m² juures). Renoveeritud korterite väärtus ulatub ca 185 848 euroni, remonti vajavatel pindadel ca 143 610 euroni.

Milline on korterite keskmine müügiperiood tänaval Meloni tn? ▼

Estiq ei jälgi kuulutusi, seega konkreetset müügiaega tänava Meloni tn kohta ei esitata. Praktikas on määrav hind võrreldes tasemega **3 434 €/m²**: sellele lähedal hinnatud korterid müüvad tuntavalt kiiremini kui ülehinnatud, ning kompaktsed 1- ja 2-toalised planeeringud on tavaliselt kõige likviidsemad.

Milline on üüritootlus tänaval Meloni tn? ▼

Estiq ei kogu üürikuulutuste andmeid, seega üüritootlust tänava Meloni tn kohta ei avaldata. Selle saab ise hinnata: jaga eeldatav aastane üüritulu ostuhinnaga. Väärtuse võrdlusalus on **168 953 €** tüüpilise 49,2 m² 2-toalise korteri kohta; ajakohaseid üürihindu piirkonnas vaata kuulutusportaalidest.

Kuidas suhestuvad tänava Meloni tn hinnad piirkonna Tartu linn keskmisega? ▼

Tänava Meloni tn hinnatase on 3 434 €/m², mis on **49.5% kõrgem kui** piirkonna Tartu linn mediaan (2 297 €/m²). Seda toetab tugev ühistranspordiühendus ja kaubanduskeskuste vahetu lähedus.

Kuidas on parkimiskorraldus tänaval Meloni tn? ▼

Enamikul korterelamutest on oma kinnistul asuvad parkimisalad, mida reguleerivad korteriühistud parkimiskaartide alusel. Õhtune parkimiskoormus on kõrge, mida leevendavad tänavaservade ja lähedalasuvate keskuste parkimistsoonid.

Milline on ühistranspordi ühendus tänaval Meloni tn? ▼

Lähim ühistranspordipeatus on **Nõmmeküla peatus**, ligikaudu **109570 m** kaugusel (~1461 min jalutuskäiku). 10-minutilise jalutuskäigu raadiuses on 1 peatust; konkreetsed liininumbrid ja sõiduplaanid leiad peatus.ee-st.

Milline on müratase ja õhukvaliteet tänaval Meloni tn? ▼

Mürakaardi (Keskkonnaportaal / Maa-amet) andmetel on modelleeritud taustamüra **Meloni tn** juures ligikaudu **40 dB** (vaikne). Õhukvaliteedi indeks (AQI) on **19**, hinnang hea. Lähim roheala on Tähtvere park, ligikaudu 659 m kaugusel.

Kas tänava koondstatistika asendab kutselise hindaja EVS 875 eksperthinnangut? ▼

Ei. Estiq AVM tänava koondnäitajad on statistilised ja informatiivsed. Pangalaenu taotlemiseks nõuavad krediidiasutused litsentseeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt standardile **EVS 875**.