Estiq Value / Tallinn / Lasnamäe / Uuslinna tn 9/3
Registriandmed seisuga 2. oktoober 2026 Lasnamäe · Tallinn

Uuslinna tänav 9/3, Tallinn

Uuslinna tn 9/3 (Tallinn, Lasnamäe linnaosa) on 2015. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 1 korterit (EHR 120690616). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 02.10.2026 3 431 €/m² (hinnanguvahemik 3 170–3 692 €/m², ±8%).

Uuslinna tänav 9/3, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 1 korterit EHR 120690616 ↗ Kataster 78403:303:0054 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Uuslinna tn 9/3 on 2015. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 1 korterit, energiaklass C. Estiq AVM baastase on €3 431/m², 42,8% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151).

Uuslinna tn 9/3 on 2015. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Lasnamäe linnaosas, 1 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Energiaklass C (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 431 €/m², mis on umbes 42,8% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151). Tüüpiline korter (2-toaline) on ligikaudu €168 805.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass C, maapealne parkimine ja 2015. aasta ehitusaeg.

€560–€680/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (18 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 18 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~86 €, talvel ~175 € · 100% möbleeritud
3,9–4,9%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

− 49,2 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€168 805
ca €3 431 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €177 245
Eeldatav üüritulu €560–€680/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 603/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,7 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,8

Mehaanikakool peatus 242 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,8

''Eduson'' kool 790 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 773 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,1

73% tundidest hea, 4% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 57 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Pae park 812 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,4

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=43): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -54,8%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,3

2015. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud7,8

Energiamärgis C (väljastatud 06.12.2013, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,8

Pae park 812 m; toidukauplused 796 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus6,8

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 23 tehingut kohordis „2011-2015 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Uuslinna tn 9/3

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 5,8 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 43 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -55%.

Sagedasemad liigid: jalgratta mopeedi vargus, vandalism, vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 340 tunninäidust (07.12.2025–08.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 73% kahes parimas klassis, 23% keskmises ja 4% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

57 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 4 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Lasnamäe · 2011-2015 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 53 tehingut · 2011-2015 ehitusaasta)
Tehingud
Uuslinna tn 9/3 AVM tase: €3 431/m² 2024 Q3 liiga vähe tehinguid5 tehingut liiga vähe tehinguid— 2024 Q4 liiga vähe tehinguid6 tehingut liiga vähe tehinguid— 2025 Q3 liiga vähe tehinguid4 tehingut liiga vähe tehinguid— 2026 Q1 liiga vähe tehinguid5 tehingut liiga vähe tehinguid— 2026 Q2 liiga vähe tehinguid2 tehingut liiga vähe tehinguid— €3 259 2025 Q1 11 tehingut €3 346 2025 Q2 8 tehingut €3 082 2025 Q4 12 tehingut

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 431/m²
Hinnavahemik
€3 170–3 692
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline)
€177 245
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 603/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 12 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.437728, 24.807573 · katastritunnus 78403:303:0054.

🚏 Mehaanikakool peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
242 m · 3 min
🚏 Hundikuristiku peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
268 m · 4 min
🚏 Uuslinn peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
317 m · 4 min
🚏 Võidujooksu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
423 m · 6 min
🧒 Tallinna Paekaare Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
773 m · 10 min
🎓 ''Eduson'' kool
Gümnaasium · Gümnaasium
790 m · 11 min
🛒 Pae Rimi Super
Supermarket · Igapäevakaubad
796 m · 11 min
🎓 Lasnamäe Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 54.1/100
811 m · 11 min
🌳 Pae park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
812 m · 11 min
🛒 Paepargi Maxima XX
Supermarket · Igapäevakaubad
836 m · 11 min
🎓 Tallinna Soome Kool
Põhikool · Põhikool
966 m · 13 min
🌳 Kadrioru park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1025 m · 14 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 12 objekti, lähim peatus 242 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Lasnamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

115 038 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.9% · 20 581
18–64 (Tööealised) 60.3% · 69 411
65 ja vanemad (Seeniorid) 21.8% · 25 046

Haridustase (15+)

97 565 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.8% · 13 499
Keskharidus või kutseharidus 42.6% · 41 563
Kõrgharidus või magistrikraad 40.3% · 39 336
Haridustase teadmata 3.2% · 3 167

Ehitusaeg & elamufond

55 815 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 1.1% · 598
Nõukogude periood (1946–1990) 79.4% · 44 295
Taasiseseisvunud (1991–2010) 12.9% · 7 173
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.5% · 3 613

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.8%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.8%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 79.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 1.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2015
Kortereid kokku1
Korruseid5
EnergiamärgisC
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus4 333 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte4
Müratase57 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120690616 · kanne muudetud 30.05.2025.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 4.

EHR portaal (kood: 120690616) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78403:303:0054 · pindala 4 333 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78403:303:0054) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Uuslinna tn 9 korteriühistu (registrikood 80413561). Andmed pärinevad ühistu 2024. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,13/m² kuustüüpiline korter €241 kuus · k.a kommunaalid · Kurepõllu asum mediaan €2,86/m² kuus
Ühistu maksed€0,84/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,16/m² · Kurepõllu asum mediaan €1,07/m² kuus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20242023
Liikmete maksed€47 406€65 453
sh remondifondi maksed€8 947–
Remondikulud€8 947€27 621
Raha€61 296€52 634
Reservkapital€15 024€15 024
Aasta tulem€2 572€2 173
Ühistu maksed liigiti2024€/m² kuus
Hooldustasud€27 0400,48
Haldustasud€11 4190,20
Remonditasud€8 9470,16

60 korterit · liikmeid 81 eraisikut + 1 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (4 721 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kurepõllu asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03428311) · Postiindeks: 11415

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Uuslinna tn korterelamud

3 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 431/m² (n=3) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Uuslinna tn 5 2011 €3 431 ~€150 134 C Vaata →
Uuslinna tn 9/2 2015 €3 477 ~€173 850 C Vaata →
Uuslinna tn 9/3 See hoone 2015 €3 431 ~€168 805 C Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120690616 Maa- ja Ruumiamet 02.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78403:303:0054 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 18 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 3,9–4,9% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=18 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

C · see hoone Energiatõhus Hea tavapärane tõhusus

Olulised riskid

  • 2015. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass C: eeldatavalt keskmine küttevajadus. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Uuslinna tn 9/3, Tallinn?

Uuslinna tn 9/3 on 2015. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Lasnamäe linnaosa, milles on kokku 1 korterit. EHR kood on 120690616 ja katastritunnus 78403:303:0054. Estiqi andmetel energiaklass C.

Mis on Uuslinna tn 9/3 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 431 €/m². Hinnangu vahemik on 3 170–3 692 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €168 805.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Uuslinna tn 9/3?

3 431 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €137 240 ja 50 m² korteri väärtus umbes €171 550. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

Tubade jaotuse andmed täpsustamisel.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 603/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €177 245, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €560–€680 kuus ja brutotootluse hinnang 3,9–4,9%.

Kas Uuslinna tn 9/3 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 242 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Uuslinna tn 9/3 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 43 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 73% oli kahes parimas ja 4% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 57 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Uuslinna tn 9/3?

Korteriühistu 2024. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,13/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €241 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,84/m² kuus, sh remondifond €0,16/m². Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Kurepõllu asum 24 ühistu mediaan oli €2,86/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 02.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu