Estiq Value / Tallinn / Pirita / Regati pst 5/3
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Pirita · Tallinn

Regati pst 5/3, Tallinn

Regati pst 5/3 (Tallinn, Pirita linnaosa) on 2026. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 46 korterit (EHR 121387815). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 4 792 €/m² (hinnanguvahemik 4 260–5 324 €/m², ±11%).

Regati pst 5/3, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 46 korterit EHR 121387815 ↗ Kataster 78401:001:0058 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Regati pst 5/3 on 2026. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 46 korterit, energiaklass A. Estiq AVM baastase on €4 792/m², 58,9% üle Pirita mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 015/m², 04.2026, n=13).

Regati pst 5/3 on 2026. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Pirita linnaosas, 46 korterit. Kandekonstruktsioon: Monoliitne raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 4-toaline (16 tk). Energiaklass A (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 4 792 €/m², mis on umbes 58,9% üle Pirita mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 015/m², 04.2026, n=13). Tüüpiline korter (4-toaline, 130,3 m²) on ligikaudu €580 747.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass A, maapealne parkimine ja 2026. aasta ehitusaeg.

€2 550–€3 120/kuu

Tüüpilise 4-toalise korteri turuüür (H3-9 klaster (Regati pst)).

📊 Turuandmed · H3-9 klaster (Regati pst)
5,4–6,4%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 5 30.5 – 37.4 m² €5 032 €152 545–€190 638
2-toaline 12 49.2 – 63.6 m² €4 792 €238 565–€298 139
3-toaline 12 81.5 – 129.9 m² €4 600 €435 521–€544 279
4-toaline 16 127.6 – 179.3 m² €4 457 €542 039–€677 396
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 34.1 m² 2-toaline · 56 m² 3-toaline · 106.5 m² 4-toaline · 136.8 m²
− 130,3 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€580 747
ca €4 457 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €609 784
Eeldatav üüritulu €2 550–€3 120/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 680/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,9 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Allpool "–" märgitud mõõtmed ei ole selle hoone kohta mõõdetud; koondskooris arvestatakse neid neutraalse (mitte langetava ega tõstva) hinnanguna.

Asukoht & ühendused8,8

Rummukõrtsi peatus 244 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase4,8

Pirita Majandusgümnaasium 1367 m; riigieksamite tase 58.6/100; lasteaed 999 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,8

77% tundidest hea, 4% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 55 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Lillepi park 1069 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk–

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=1): väga madal risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,8

2026. a; kandekonstruktsioon Monoliitne raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud9,8

Energiamärgis A (väljastatud 08.09.2022); kütteliik Lokaalküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,6

Lillepi park 1069 m; toidukauplused 750 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,6

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 119 tehingut kohordis „kogu piirkond”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Regati pst 5/3

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Vähe sündmusi

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 1 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -100%.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 304 tunninäidust (07.12.2025–12.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 77% kahes parimas klassis, 19% keskmises ja 4% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

55 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 2 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Pirita · kogu piirkond valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 243 tehingut · kogu piirkond)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +7.7% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Regati pst 5/3 AVM tase: €4 792/m² €2 472 2024 Q3 27 tehingut €2 415 2024 Q4 33 tehingut €2 468 2025 Q1 25 tehingut €2 638 2025 Q2 39 tehingut €2 724 2025 Q3 44 tehingut €2 822 2025 Q4 35 tehingut €2 659 2026 Q1 25 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 768 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 15 €2 880 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€4 792/m²
Hinnavahemik
€4 260–5 324
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 4-toaline · 130,3 m²)
€609 784
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 680/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 9 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.463084, 24.821189 · katastritunnus 78401:001:0058.

🚏 Rummukõrtsi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
244 m · 3 min
🚏 Lillepi park peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
310 m · 4 min
🚏 Lillepi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
337 m · 4 min
🚏 Rummu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
338 m · 5 min
🛒 Pirita Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
750 m · 10 min
🧒 Pirita Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
999 m · 13 min
🌳 Lillepi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1069 m · 14 min
🌳 Pirita rannapark ja terviserada
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1095 m · 15 min
🎓 Pirita Majandusgümnaasium
Kool · 58.6/100
1367 m · 18 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 9 objekti, lähim peatus 244 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Pirita linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

17 354 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 22.7% · 3 948
18–64 (Tööealised) 61.2% · 10 612
65 ja vanemad (Seeniorid) 16.1% · 2 794

Haridustase (15+)

14 110 elanikku
Põhiharidus või madalam 11.6% · 1 634
Keskharidus või kutseharidus 29.6% · 4 179
Kõrgharidus või magistrikraad 56.6% · 7 990
Haridustase teadmata 2.2% · 307

Ehitusaeg & elamufond

7 343 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 4.7% · 344
Nõukogude periood (1946–1990) 31.4% · 2 305
Taasiseseisvunud (1991–2010) 48% · 3 526
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 14.6% · 1 075

Enim ehitatud periood: 2001–2005.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.8%
B-klass (Madalenergia) 10.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 26.3%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 21.7%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 32.7%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 4.7%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2026
Kortereid kokku46
Korruseid3
EnergiamärgisA
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus12 714 m²
KüttesüsteemLokaalküte
KandekonstruktsioonMonoliitne raudbetoon
Lifte6
Müratase55 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 121387815 · kanne muudetud 29.09.2026.

Monoliitne raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 6.

EHR portaal (kood: 121387815) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:001:0058 · pindala 12 714 m².

Sihtotstarve: 90% Elamumaa, 10% arimaa.

Katastrikaart (78401:001:0058) ↗

Korteriühistu ja In-ADS

Hoonet haldab korteriühistu. Ühistu ametlikud registriandmed on kontrollitavad e-äriregistris.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE04084260) · Postiindeks: 11911

KÜ registrikood täpsustamisel

Regati pst korterelamud

4 hoonet tänaval · tänava mediaan €4 667/m² (n=4) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Regati pst 5/2 2026 €4 935 ~€746 489 A Vaata →
Regati pst 5/3 See hoone 2026 €4 792 ~€580 747 A Aktiivne
Regati pst 10 2007 €3 578 ~€380 705 E Vaata →
Regati pst 12 2023 €4 541 ~€231 137 C Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 121387815 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 29.09.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:001:0058 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · H3-9 klaster (Regati pst) · tootlus 5,4–6,4% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=4 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

A · see hoone Liginullenergiahoone Väga madal energiatarve

Olulised riskid

  • 2026. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass A: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Regati pst 5/3, Tallinn?

Regati pst 5/3 on 2026. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Pirita linnaosa, milles on kokku 46 korterit. EHR kood on 121387815 ja katastritunnus 78401:001:0058. Estiqi andmetel energiaklass A.

Mis on Regati pst 5/3 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 4 792 €/m². Hinnangu vahemik on 4 260–5 324 €/m². Tüüpilise 4-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €580 747.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Regati pst 5/3?

4 792 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €239 600 ja 75 m² korteri väärtus umbes €359 400. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €152 545–€190 638; 2-toaline: €238 565–€298 139; 3-toaline: €435 521–€544 279; 4-toaline: €542 039–€677 396.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 680/m², tüüpilise 4-toalise puhul umbes €609 784, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 4-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 4-toalise korteri hinnanguline turuüür on €2 550–€3 120 kuus ja brutotootluse hinnang 5,4–6,4%.

Kas Regati pst 5/3 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 244 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Regati pst 5/3 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 1 sündmust (sündmuste tase: vähe sündmusi). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 77% oli kahes parimas ja 4% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 55 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu