Estiq Value / Tallinn / Lasnamäe / Paekalda tn 22
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Lasnamäe · Tallinn

Paekalda tänav 22, Tallinn

Paekalda tn 22 (Tallinn, Lasnamäe linnaosa) on 2021. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 48 korterit (EHR 120307705). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 683 €/m² (hinnanguvahemik 3 403–3 963 €/m², ±8%).

Paekalda tänav 22, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 48 korterit EHR 120307705 ↗ Kataster 78403:304:0018 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Paekalda tn 22 on 2021. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 48 korterit, energiaklass C. Estiq AVM baastase on €3 683/m², 53,3% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151).

Paekalda tn 22 on 2021. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Lasnamäe linnaosas, 48 korterit. Kandekonstruktsioon: Monoliitne raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (28 tk). Energiaklass C (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 683 €/m², mis on umbes 53,3% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151). Tüüpiline korter (2-toaline, 41,8 m²) on ligikaudu €160 888.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass C, maapealne parkimine ja 2021. aasta ehitusaeg.

€640–€780/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~60 €, talvel ~90 € · 100% möbleeritud
4,8–5,8%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 4 30.7 m² €4 125 €117 013–€136 262
2-toaline 28 41.8 – 57.9 m² €3 849 €169 288–€197 137
3-toaline 12 68 – 89.8 m² €3 523 €245 120–€285 443
4-toaline 4 92.7 m² €3 502 €299 963–€349 308
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 30.7 m² 2-toaline · 47.6 m² 3-toaline · 75.3 m² 4-toaline · 92.7 m²
− 41,8 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€160 888
ca €3 849 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €168 932
Eeldatav üüritulu €640–€780/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 041/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,7 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,9

Paekalda peatus 204 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,0

IZUM Erakool 1160 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 2172 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,1

83% tundidest hea, 3% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 57 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Lillepi park 431 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,9

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=9): madal risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,8

2021. a; kandekonstruktsioon Monoliitne raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud7,8

Energiamärgis C (väljastatud 20.02.2025); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu6,7

Lillepi park 431 m; toidukauplused 1976 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,2

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 53 tehingut kohordis „2021 ... ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Paekalda tn 22

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Vähe sündmusi

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 9 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -61%.

Sagedasemad liigid: pisivargus,vandalism, vandalism, jalgratta mopeedi vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 932 tunninäidust (07.12.2025–12.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 83% kahes parimas klassis, 14% keskmises ja 3% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

57 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 4 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 100–150 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Lasnamäe · 2021 ... ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 130 tehingut · 2021 ... ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +11.7% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Paekalda tn 22 AVM tase: €3 683/m² €3 840 2024 Q3 14 tehingut €3 474 2024 Q4 30 tehingut €3 469 2025 Q1 22 tehingut €3 750 2025 Q2 11 tehingut €3 738 2025 Q3 15 tehingut €3 793 2025 Q4 18 tehingut €3 875 2026 Q1 11 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 898 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 9 €4 070 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 683/m²
Hinnavahemik
€3 403–3 963
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 41,8 m²)
€168 932
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 041/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 10 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.450587, 24.818597 · katastritunnus 78403:304:0018.

🚏 Paekalda peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
204 m · 3 min
🌳 Lillepi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
431 m · 6 min
🚏 Paevälja peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
538 m · 7 min
🚏 Laulupidu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
583 m · 8 min
🚏 Maarjamägi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
675 m · 9 min
🎓 IZUM Erakool
Põhikool · Põhikool
1160 m · 15 min
🎓 Tallinna Soome Kool
Põhikool · Põhikool
1212 m · 16 min
🎓 Tähesaju Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 53.1/100
1275 m · 17 min
🛒 Pirita Selver
Supermarket · Supermarket
1976 m · 26 min
🧒 Pirita Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
2172 m · 29 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 10 objekti, lähim peatus 204 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Lasnamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

115 038 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.9% · 20 581
18–64 (Tööealised) 60.3% · 69 411
65 ja vanemad (Seeniorid) 21.8% · 25 046

Haridustase (15+)

97 565 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.8% · 13 499
Keskharidus või kutseharidus 42.6% · 41 563
Kõrgharidus või magistrikraad 40.3% · 39 336
Haridustase teadmata 3.2% · 3 167

Ehitusaeg & elamufond

55 815 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 1.1% · 598
Nõukogude periood (1946–1990) 79.4% · 44 295
Taasiseseisvunud (1991–2010) 12.9% · 7 173
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.5% · 3 613

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.8%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.8%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 79.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 1.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2021
Kortereid kokku48
Korruseid5
EnergiamärgisC
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus3 937 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonoliitne raudbetoon
Lifte2
Müratase57 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120307705 · kanne muudetud 20.02.2025.

Monoliitne raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 2.

EHR portaal (kood: 120307705) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78403:304:0018 · pindala 3 937 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78403:304:0018) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Paekalda tn 22 korteriühistu (registrikood 80584268). Andmed pärinevad ühistu 2024. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,14/m² kuustüüpiline korter €103 kuus · k.a kommunaalid · Lasnamäe linnaosa mediaan €2,66/m² kuus
Ühistu maksed€0,60/m² kuusilma kommunaalideta · Lasnamäe linnaosa mediaan €0,93/m² kuus
Remondifond€5 131€1,88/m² · piirkonna madalaim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20242023
Liikmete maksed€19 566€19 387
Remondikulud€4 318€4 038
Remondifondi jääk€5 131€3 675
Raha€11 208€8 469
Reservkapital€6 549€5 731
Aasta tulem€99€23

48 korterit · liikmeid 43 eraisikut + 5 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 729 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Lasnamäe linnaosa korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01041175) · Postiindeks: 13628

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Paekalda tn korterelamud

5 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 766/m² (n=5) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Paekalda tn 12 2022 €3 683 ~€164 692 B Vaata →
Paekalda tn 17 2024 €3 766 ~€174 196 A Vaata →
Paekalda tn 19 2023 €3 883 ~€175 755 A Vaata →
Paekalda tn 22 See hoone 2021 €3 683 ~€160 888 C Aktiivne
Paekalda tn 24 2021 €3 790 ~€171 882 C Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120307705 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 20.02.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78403:304:0018 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 4,8–5,8% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=3 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

C · see hoone Energiatõhus Hea tavapärane tõhusus

Olulised riskid

  • 2021. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass C: eeldatavalt keskmine küttevajadus. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Paekalda tn 22, Tallinn?

Paekalda tn 22 on 2021. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Lasnamäe linnaosa, milles on kokku 48 korterit. EHR kood on 120307705 ja katastritunnus 78403:304:0018. Estiqi andmetel energiaklass C.

Mis on Paekalda tn 22 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 683 €/m². Hinnangu vahemik on 3 403–3 963 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €160 888.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Paekalda tn 22?

3 683 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €184 150 ja 75 m² korteri väärtus umbes €276 225. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €117 013–€136 262; 2-toaline: €169 288–€197 137; 3-toaline: €245 120–€285 443; 4-toaline: €299 963–€349 308.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 041/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €168 932, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €640–€780 kuus ja brutotootluse hinnang 4,8–5,8%.

Kas Paekalda tn 22 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 204 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Paekalda tn 22 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 9 sündmust (sündmuste tase: vähe sündmusi). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 83% oli kahes parimas ja 3% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 57 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (100–150 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Paekalda tn 22?

Korteriühistu 2024. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,14/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €103 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,60/m² kuus. Remondifondi jääk aasta lõpus oli €5 131. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Lasnamäe linnaosa 560 ühistu mediaan oli €2,66/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu