Estiq Value / Tallinn / Lasnamäe / Muhu tn 10
Registriandmed seisuga 30. september 2026 Lasnamäe · Tallinn

Muhu tänav 10, Tallinn

Muhu tn 10 (Tallinn, Lasnamäe linnaosa) on 1987. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 120 korterit (EHR 101020534). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 30.09.2026 2 269 €/m² (hinnanguvahemik 2 097–2 441 €/m², ±8%).

Muhu tänav 10, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 120 korterit EHR 101020534 ↗ Kataster 78403:307:0486 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Muhu tn 10 on 1987. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 120 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €2 269/m², 5,6% alla Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151).

Muhu tn 10 on 1987. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Lasnamäe linnaosas, 120 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (43 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 269 €/m², mis on umbes 5,6% alla Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151). Tüüpiline korter (2-toaline, 52,5 m²) on ligikaudu €119 123.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 1987. aasta ehitusaeg.

€460–€560/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (5 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 5 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~95 €, talvel ~168 € · 67% möbleeritud
4,6–5,6%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 37 32.7 m² €2 807 €84 813–€98 765
2-toaline 43 32.7 – 52.5 m² €2 269 €107 134–€124 758
3-toaline 40 66.5 m² €2 153 €132 293–€154 056
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 32.7 m² 2-toaline · 51.1 m² 3-toaline · 66.5 m²
− 52,5 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€119 123
ca €2 269 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €125 079
Eeldatav üüritulu €460–€560/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 382/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
8 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,9

Kuristiku peatus 227 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,6

Tallinna Linnamäe Vene Lütseum 209 m; riigieksamite tase 65.8/100; lasteaed 119 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,7

89% tundidest hea, 2% halb (12 kuu keskmine, tase: madal), müratase 56 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Tondiloo park (Kivila park) 188 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,4

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=85): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -25,4%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus7,6

1987. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 31.03.2009, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,7

Tondiloo park (Kivila park) 188 m; toidukauplused 482 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,6

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 1036 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Muhu tn 10

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 5,9 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 85 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -25%.

Sagedasemad liigid: vandalism, vargus, pisivargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Madal

Viimase 12 kuu 2 546 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 89% kahes parimas klassis, 9% keskmises ja 2% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

56 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 3 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Lasnamäe · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 2 205 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Kuristiku asum · 1971-1990 ehitusaasta · €2 150 (2026 Q1) +8.4% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Muhu tn 10 AVM tase: €2 269/m² €2 100 2024 Q3 269 tehingut €2 098 2024 Q4 314 tehingut €2 128 2025 Q1 301 tehingut €2 199 2025 Q2 285 tehingut €2 260 2025 Q3 307 tehingut €2 234 2025 Q4 319 tehingut €2 307 2026 Q1 280 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 359 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 130 €2 390 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 269/m²
Hinnavahemik
€2 097–2 441
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 52,5 m²)
€125 079
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 382/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 17 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.448228, 24.871411 · katastritunnus 78403:307:0486.

🧒 Tallinna Muhu Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
119 m · 2 min
🧒 Tallinna Linnamäe Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
182 m · 2 min
🌳 Tondiloo park (Kivila park)
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
188 m · 3 min
🎓 Tallinna Linnamäe Vene Lütseum
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 65.8/100
209 m · 3 min
🧒 Tallinna Kivila Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
220 m · 3 min
🚏 Kuristiku peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
227 m · 3 min
🧒 Tallinna Mustakivi Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
247 m · 3 min
🚏 Linnamäe tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
418 m · 6 min
🛒 Linnamäe Coop Konsum
Supermarket · Igapäevakaubad
482 m · 6 min
🚏 K. Kärberi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
483 m · 6 min
🎓 Tallinna Kuristiku Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 59.7/100
486 m · 6 min
🚏 Priisle kauplus peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
494 m · 7 min
🛒 Lidl Linnamäe
Supermarket · Igapäevakaubad
520 m · 7 min
🛒 Läänemere Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
537 m · 7 min
🛒 Lasnamäe Centrum Rimi Hyper
Supermarket · Igapäevakaubad
582 m · 8 min
🎓 Tallinna Läänemere Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 58.7/100
667 m · 9 min
🌳 Priisle park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
680 m · 9 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 17 objekti, lähim peatus 227 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Lasnamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

115 038 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.9% · 20 581
18–64 (Tööealised) 60.3% · 69 411
65 ja vanemad (Seeniorid) 21.8% · 25 046

Haridustase (15+)

97 565 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.8% · 13 499
Keskharidus või kutseharidus 42.6% · 41 563
Kõrgharidus või magistrikraad 40.3% · 39 336
Haridustase teadmata 3.2% · 3 167

Ehitusaeg & elamufond

55 815 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 1.1% · 598
Nõukogude periood (1946–1990) 79.4% · 44 295
Taasiseseisvunud (1991–2010) 12.9% · 7 173
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.5% · 3 613

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.8%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.8%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 79.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 1.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1987
Kortereid kokku120
Korruseid5
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus3 373 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte0
Müratase56 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101020534 · kanne muudetud 27.06.2026.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101020534) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78403:307:0486 · pindala 3 373 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78403:307:0486) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Muhu tn 10 korteriühistu (registrikood 80150854). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,62/m² kuustüüpiline korter €138 kuus · k.a kommunaalid · Kuristiku asum mediaan €2,58/m² kuus
Ühistu maksed€1,10/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,32/m² · Kuristiku asum mediaan €1,08/m² kuus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€79 955€69 991
sh remondifondi maksed€23 163€13 710
Remondikulud€23 164€13 710
Raha€65 340€63 316
Reservkapital€8 231€8 231
Aasta tulem€5 237€4 750
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€31 3730,43
haldustasud€19 7020,27
muud tulud elanikelt (kelder,muud)€3 8560,05
Remonditasud€20 4280,28
kindlustus€1 8610,03
on üle viidud remondifondist tuludusse€2 7350,04

120 korterit · liikmeid 119 eraisikut + 1 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (6 068 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kuristiku asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00640293) · Postiindeks: 13912

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Muhu tn korterelamud

8 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 269/m² (n=8) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Muhu tn 1 1987 €2 269 ~€141 394 E Vaata →
Muhu tn 2 1987 €2 262 ~€86 162 E Vaata →
Muhu tn 4 1987 €2 209 ~€84 394 E Vaata →
Muhu tn 5 1988 €2 269 ~€135 562 D Vaata →
Muhu tn 8 1988 €2 385 ~€147 561 D Vaata →
Muhu tn 9 1988 €2 269 ~€89 533 C Vaata →
Muhu tn 10 See hoone 1987 €2 269 ~€119 123 D Aktiivne
Muhu tn 11 1988 €2 269 ~€88 290 E Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101020534 Maa- ja Ruumiamet 30.09.2026 (EHR kanne 27.06.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78403:307:0486 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 5 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 4,6–5,6% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=5 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 1987. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Muhu tn 10, Tallinn?

Muhu tn 10 on 1987. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Lasnamäe linnaosa, milles on kokku 120 korterit. EHR kood on 101020534 ja katastritunnus 78403:307:0486. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on Muhu tn 10 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 269 €/m². Hinnangu vahemik on 2 097–2 441 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €119 123.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Muhu tn 10?

2 269 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €90 760 ja 50 m² korteri väärtus umbes €113 450. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €84 813–€98 765; 2-toaline: €107 134–€124 758; 3-toaline: €132 293–€154 056.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 382/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €125 079, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €460–€560 kuus ja brutotootluse hinnang 4,6–5,6%.

Kas Muhu tn 10 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 227 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Muhu tn 10 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 85 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 89% oli kahes parimas ja 2% kahes halvimas klassis (tase: madal). Liiklusmüra hinnang maja juures on 56 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Muhu tn 10?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,62/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €138 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,10/m² kuus, sh remondifond €0,32/m². Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Kuristiku asum 29 ühistu mediaan oli €2,58/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 30.09.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu