Estiq Value / Tallinn / Lasnamäe / Meeliku tn 23/2
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Lasnamäe · Tallinn

Meeliku tänav 23/2, Tallinn

Meeliku tn 23/2 (Tallinn, Lasnamäe linnaosa) on 2012. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 60 korterit (EHR 120559243). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 3 032 €/m² (hinnanguvahemik 2 802–3 262 €/m², ±8%).

Meeliku tänav 23/2, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 60 korterit EHR 120559243 ↗ Kataster 78403:305:0080 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Meeliku tn 23/2 on 2012. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 60 korterit, energiaklass C. Estiq AVM baastase on €3 032/m², 26,2% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151).

Meeliku tn 23/2 on 2012. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Lasnamäe linnaosas, 60 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (25 tk). Energiaklass C (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 032 €/m², mis on umbes 26,2% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151). Tüüpiline korter (2-toaline, 58,5 m²) on ligikaudu €169 884.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass C, maapealne parkimine ja 2012. aasta ehitusaeg.

€550–€680/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (7 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 7 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~70 €, talvel ~150 € · 100% möbleeritud
3,8–4,8%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 5 32.2 m² €3 490 €103 837–€120 919
2-toaline 25 44.2 – 60.4 m² €2 904 €143 020–€166 547
3-toaline 25 72.7 – 88.1 m² €2 792 €204 837–€238 533
4-toaline 5 103.5 m² €2 763 €264 237–€307 704
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 32.2 m² 2-toaline · 53.3 m² 3-toaline · 79.4 m² 4-toaline · 103.5 m²
− 58,5 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€169 884
ca €2 904 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €178 378
Eeldatav üüritulu €550–€680/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 049/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,6 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,2

Loopealse peatus 92 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,9

Tallinna Täiskasvanute Gümnaasium 456 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1580 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,8

81% tundidest hea, 4% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 55 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Tondiraba park 1110 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,7

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=17): kõrgem risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,3

2012. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud7,8

Energiamärgis C (väljastatud 01.08.2017); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu6,9

Tondiraba park 1110 m; toidukauplused 1294 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus6,8

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 23 tehingut kohordis „2011-2015 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Meeliku tn 23/2

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,7 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 17 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +135%.

Sagedasemad liigid: vandalism, vargus, kadunud ese/dokument.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 1 998 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 81% kahes parimas klassis, 15% keskmises ja 4% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

55 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 2 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Lasnamäe · 2011-2015 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 53 tehingut · 2011-2015 ehitusaasta)
Tehingud
Meeliku tn 23/2 AVM tase: €3 032/m² 2024 Q3 liiga vähe tehinguid5 tehingut liiga vähe tehinguid— 2024 Q4 liiga vähe tehinguid6 tehingut liiga vähe tehinguid— 2025 Q3 liiga vähe tehinguid4 tehingut liiga vähe tehinguid— 2026 Q1 liiga vähe tehinguid5 tehingut liiga vähe tehinguid— 2026 Q2 liiga vähe tehinguid2 tehingut liiga vähe tehinguid— €3 259 2025 Q1 11 tehingut €3 346 2025 Q2 8 tehingut €3 082 2025 Q4 12 tehingut

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 032/m²
Hinnavahemik
€2 802–3 262
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 58,5 m²)
€178 378
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 049/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 10 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.451521, 24.837044 · katastritunnus 78403:305:0080.

🚏 Loopealse peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
92 m · 1 min
🚏 Meeliku peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
214 m · 3 min
🎓 Tallinna Täiskasvanute Gümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
456 m · 6 min
🎓 Tallinna Põhjatähe Põhikool
Põhikool · Põhikool
456 m · 6 min
🚏 Katleri peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
610 m · 8 min
🚏 Paevälja peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
680 m · 9 min
🎓 Tähesaju Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 53.1/100
977 m · 13 min
🌳 Tondiraba park
Park · Roheala
1110 m · 15 min
🛒 Tähesaju Prisma
Supermarket · Supermarket
1294 m · 17 min
🧒 Tallinna Kihnu Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1580 m · 21 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 10 objekti, lähim peatus 92 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Lasnamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

115 038 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.9% · 20 581
18–64 (Tööealised) 60.3% · 69 411
65 ja vanemad (Seeniorid) 21.8% · 25 046

Haridustase (15+)

97 565 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.8% · 13 499
Keskharidus või kutseharidus 42.6% · 41 563
Kõrgharidus või magistrikraad 40.3% · 39 336
Haridustase teadmata 3.2% · 3 167

Ehitusaeg & elamufond

55 815 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 1.1% · 598
Nõukogude periood (1946–1990) 79.4% · 44 295
Taasiseseisvunud (1991–2010) 12.9% · 7 173
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.5% · 3 613

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.8%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.8%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 79.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 1.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2012
Kortereid kokku60
Korruseid5
EnergiamärgisC
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus10 693 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte3
Müratase55 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120559243 · kanne muudetud 30.05.2025.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 3.

EHR portaal (kood: 120559243) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78403:305:0080 · pindala 10 693 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78403:305:0080) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Meeliku tn 23 korteriühistu (registrikood 80529795). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,38/m² kuustüüpiline korter €216 kuus · k.a kommunaalid · Lasnamäe linnaosa mediaan €2,70/m² kuus
Ühistu maksed€1,04/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,43/m² · Lasnamäe linnaosa mediaan €1,00/m² kuus
Remondifond€18 830€1,31/m² · piirkonna madalaim veerand
Laenud€52 175€3,62/m²
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€179 999€220 842
sh remondifondi maksed€73 419€121 258
Remondikulud€59 099€106 248
Remondifondi jääk€18 830€0
Laenujääk€52 175€78 708
Raha€63 570€34 909
Reservkapital€44 166€44 166
Aasta tulem€534−€4 614
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€45 9900,27
Juhatuse palgafond€18 6710,11
Haldustasud€6 2780,04
Heakorratasud€46 6450,27
Remonditasud€54 7480,32
Laenu intressikulude katteks€3 3150,02
Kindlustusmaksed€4 3520,03

216 korterit · liikmeid 226 eraisikut + 8 juriidilist isikut · ühistu haldab 3 hoonet.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (14 396 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Lasnamäe linnaosa korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01127435) · Postiindeks: 13915

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Meeliku tn korterelamud

16 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 475/m² (n=16) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Meeliku tn 21/1 2013 €3 032 ~€173 166 B ~ Vaata →
Meeliku tn 21/2 2018 €3 412 ~€182 539 B ~ Vaata →
Meeliku tn 21/3 2016 €2 904 ~€211 885 B Vaata →
Meeliku tn 22/1 2008 €2 475 ~€126 691 C Vaata →
Meeliku tn 22/2 2008 €2 475 ~€96 581 C Vaata →
Meeliku tn 22/3 2008 €2 475 ~€130 297 C Vaata →
Meeliku tn 22/4 2008 €2 475 ~€130 297 C Vaata →
Meeliku tn 22/5 2008 €2 475 ~€96 581 C Vaata →
Meeliku tn 23/2 See hoone 2012 €3 032 ~€169 884 C Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120559243 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78403:305:0080 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 7 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 3,8–4,8% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=7 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

C · see hoone Energiatõhus Hea tavapärane tõhusus

Olulised riskid

  • 2012. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass C: eeldatavalt keskmine küttevajadus. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Meeliku tn 23/2, Tallinn?

Meeliku tn 23/2 on 2012. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Lasnamäe linnaosa, milles on kokku 60 korterit. EHR kood on 120559243 ja katastritunnus 78403:305:0080. Estiqi andmetel energiaklass C.

Mis on Meeliku tn 23/2 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 032 €/m². Hinnangu vahemik on 2 802–3 262 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €169 884.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Meeliku tn 23/2?

3 032 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €151 600 ja 75 m² korteri väärtus umbes €227 400. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €103 837–€120 919; 2-toaline: €143 020–€166 547; 3-toaline: €204 837–€238 533; 4-toaline: €264 237–€307 704.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 049/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €178 378, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €550–€680 kuus ja brutotootluse hinnang 3,8–4,8%.

Kas Meeliku tn 23/2 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 92 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Meeliku tn 23/2 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 17 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 81% oli kahes parimas ja 4% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 55 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Meeliku tn 23/2?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,38/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €216 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,04/m² kuus, sh remondifond €0,43/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €18 830. Ühistu laenujääk oli €52 175. Võrdluseks: Lasnamäe linnaosa 537 ühistu mediaan oli €2,70/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu