Estiq Value / Tallinn / Lasnamäe / Meeliku tn 22/1
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Lasnamäe · Tallinn

Meeliku tänav 22/1, Tallinn

Meeliku tn 22/1 (Tallinn, Lasnamäe linnaosa) on 2008. aastal ehitatud 8-korruseline korterelamu, 200 korterit (EHR 120530654). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 2 475 €/m² (hinnanguvahemik 2 287–2 663 €/m², ±8%).

Meeliku tänav 22/1, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
8 korrust 200 korterit EHR 120530654 ↗ Kataster 78403:305:0070 ↗ Munitsipaalomand · 2184201

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Meeliku tn 22/1 on 2008. aastal ehitatud 8-korruseline korterelamu, 200 korterit, energiaklass C. Estiq AVM baastase on €2 475/m², 3,0% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151).

Meeliku tn 22/1 on 2008. aastal valminud 8-korruseline korterelamu Lasnamäe linnaosas, 200 korterit. Kandekonstruktsioon: Monoliitne raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (96 tk). Energiaklass C (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 475 €/m², mis on umbes 3,0% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151). Tüüpiline korter (2-toaline, 52,7 m²) on ligikaudu €126 691.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass C, maapealne parkimine ja 2008. aasta ehitusaeg.

€530–€650/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
5,1–6,1%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 88 34.5 – 37.8 m² €2 849 €97 138–€113 118
2-toaline 96 52.7 m² €2 404 €117 062–€136 319
3-toaline 16 74.2 m² €2 312 €158 513–€184 588
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 36.9 m² 2-toaline · 52.7 m² 3-toaline · 74.2 m²
− 52,7 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€126 691
ca €2 404 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €133 026
Eeldatav üüritulu €530–€650/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 524/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,5 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,1

Meeliku peatus 135 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,7

Tallinna Täiskasvanute Gümnaasium 569 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1709 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,8

81% tundidest hea, 4% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 57 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Tondiraba park 1106 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,7

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=17): kõrgem risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus8,6

2008. a; kandekonstruktsioon Monoliitne raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud7,8

Energiamärgis C (väljastatud 30.01.2024); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu6,9

Tondiraba park 1106 m; toidukauplused 1321 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,1

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 39 tehingut kohordis „2001-2010 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Meeliku tn 22/1

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,7 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 17 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +135%.

Sagedasemad liigid: vandalism, vargus, kadunud ese/dokument.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 1 998 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 81% kahes parimas klassis, 15% keskmises ja 4% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

57 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 4 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Lasnamäe · 2001-2010 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 88 tehingut · 2001-2010 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii.
Meeliku tn 22/1 AVM tase: €2 475/m² 2024 Q3 liiga vähe tehinguid11 tehingut liiga vähe tehinguid— 2026 Q2 liiga vähe tehinguid2 tehingut liiga vähe tehinguid— €2 442 2024 Q4 18 tehingut €2 468 2025 Q1 9 tehingut €2 431 2025 Q2 11 tehingut €2 600 2025 Q3 11 tehingut €2 680 2025 Q4 19 tehingut €2 788 2026 Q1 7 tehingut €2 940 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 475/m²
Hinnavahemik
€2 287–2 663
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 52,7 m²)
€133 026
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 524/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 10 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.450286, 24.835074 · katastritunnus 78403:305:0070.

🚏 Meeliku peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
135 m · 2 min
🚏 Loopealse peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
268 m · 4 min
🚏 Paevälja peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
515 m · 7 min
🎓 Tallinna Täiskasvanute Gümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
569 m · 8 min
🎓 Tallinna Põhjatähe Põhikool
Põhikool · Põhikool
569 m · 8 min
🚏 Katleri peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
731 m · 10 min
🎓 Tähesaju Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 53.1/100
833 m · 11 min
🌳 Tondiraba park
Park · Roheala
1106 m · 15 min
🛒 Tähesaju Prisma
Supermarket · Supermarket
1321 m · 18 min
🧒 Tallinna Kihnu Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1709 m · 23 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 10 objekti, lähim peatus 135 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Lasnamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

115 038 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.9% · 20 581
18–64 (Tööealised) 60.3% · 69 411
65 ja vanemad (Seeniorid) 21.8% · 25 046

Haridustase (15+)

97 565 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.8% · 13 499
Keskharidus või kutseharidus 42.6% · 41 563
Kõrgharidus või magistrikraad 40.3% · 39 336
Haridustase teadmata 3.2% · 3 167

Ehitusaeg & elamufond

55 815 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 1.1% · 598
Nõukogude periood (1946–1990) 79.4% · 44 295
Taasiseseisvunud (1991–2010) 12.9% · 7 173
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.5% · 3 613

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.8%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.8%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 79.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 1.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2008
Kortereid kokku200
Korruseid8
EnergiamärgisC
OmandivormMunitsipaalomand · 2184201
Krundi suurus13 641 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonoliitne raudbetoon
Müratase57 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120530654 · kanne muudetud 23.10.2024.

Monoliitne raudbetoon.

EHR portaal (kood: 120530654) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78403:305:0070 · pindala 13 641 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78403:305:0070) ↗

Korteriühistu ja In-ADS

Hoonet haldab korteriühistu. Ühistu ametlikud registriandmed on kontrollitavad e-äriregistris.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01069458) · Postiindeks: 13915

KÜ registrikood täpsustamisel

Meeliku tn korterelamud

16 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 475/m² (n=16) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Meeliku tn 21/1 2013 €3 032 ~€173 166 B ~ Vaata →
Meeliku tn 21/2 2018 €3 412 ~€182 539 B ~ Vaata →
Meeliku tn 21/3 2016 €2 904 ~€211 885 B Vaata →
Meeliku tn 22/1 See hoone 2008 €2 475 ~€126 691 C Aktiivne
Meeliku tn 22/2 2008 €2 475 ~€96 581 C Vaata →
Meeliku tn 22/3 2008 €2 475 ~€130 297 C Vaata →
Meeliku tn 22/4 2008 €2 475 ~€130 297 C Vaata →
Meeliku tn 22/5 2008 €2 475 ~€96 581 C Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120530654 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 23.10.2024) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78403:305:0070 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 5,1–6,1% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=4 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

C · see hoone Energiatõhus Hea tavapärane tõhusus

Olulised riskid

  • 2008. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass C: eeldatavalt keskmine küttevajadus. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Meeliku tn 22/1, Tallinn?

Meeliku tn 22/1 on 2008. aastal ehitatud 8-korruseline korterelamu asukohas Lasnamäe linnaosa, milles on kokku 200 korterit. EHR kood on 120530654 ja katastritunnus 78403:305:0070. Estiqi andmetel energiaklass C.

Mis on Meeliku tn 22/1 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 475 €/m². Hinnangu vahemik on 2 287–2 663 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €126 691.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Meeliku tn 22/1?

2 475 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €99 000 ja 50 m² korteri väärtus umbes €123 750. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €97 138–€113 118; 2-toaline: €117 062–€136 319; 3-toaline: €158 513–€184 588.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 524/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €133 026, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €530–€650 kuus ja brutotootluse hinnang 5,1–6,1%.

Kas Meeliku tn 22/1 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 135 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Meeliku tn 22/1 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 17 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 81% oli kahes parimas ja 4% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 57 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu