Estiq Value / Tallinn / Kristiine / Luige tn 5
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Kristiine · Tallinn

Luige tänav 5, Tallinn

Luige tn 5 (Tallinn, Kristiine linnaosa) on 2026. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 48 korterit (EHR 121379191). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 4 814 €/m² (hinnanguvahemik 4 361–5 267 €/m², ±9%).

Luige tänav 5, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 48 korterit EHR 121379191 ↗ Kataster 62401:001:2000 ↗ Eraomand · 1619606

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Luige tn 5 on 2026. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 48 korterit, energiaklass A. Estiq AVM baastase on €4 814/m², 54,7% üle Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64).

Luige tn 5 on 2026. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Kristiine linnaosas, 48 korterit. Kandekonstruktsioon: Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (15 tk). Energiaklass A (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 4 814 €/m², mis on umbes 54,7% üle Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64). Tüüpiline korter (3-toaline, 76,2 m²) on ligikaudu €368 351.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass A, maapealne parkimine ja 2026. aasta ehitusaeg.

€890–€1 090/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (Kristiine linnaosa (6 kuulutust, sama ehitusperiood)).

📊 Turuandmed · Kristiine linnaosa (6 kuulutust, sama ehitusperiood)
2,7–3,7%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 13 28.6 – 39.6 m² €5 392 €175 865–€212 359
2-toaline 12 46 – 49.9 m² €5 031 €223 346–€269 692
3-toaline 15 61.4 – 85.7 m² €4 834 €332 412–€401 389
4-toaline 8 85.3 – 123.6 m² €4 858 €444 536–€536 780
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 36 m² 2-toaline · 49 m² 3-toaline · 75.9 m² 4-toaline · 101 m²
− 76,2 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€368 351
ca €4 834 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €386 769
Eeldatav üüritulu €890–€1 090/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €5 076/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
8,4 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,0

Koolimaja peatus 173 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,0

Tallinna Kristiine Gümnaasium 171 m; riigieksamite tase 54.1/100; lasteaed 62 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,1

64% tundidest hea, 15% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 50 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Räägu park 413 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,9

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=68): madal risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -73,1%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,8

2026. a; kandekonstruktsioon Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud9,8

Energiamärgis A (väljastatud 25.03.2024); kütteliik Maasoojuspump.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,4

Räägu park 413 m; toidukauplused 505 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,3

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 59 tehingut kohordis „2021 ... ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Luige tn 5

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: mõõdukas · indeks 4,5 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 68 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -73%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, jalgratta mopeedi vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 3 154 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 64% kahes parimas klassis, 21% keskmises ja 15% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

50 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kristiine · 2021 ... ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 109 tehingut · 2021 ... ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -2.6% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Luige tn 5 AVM tase: €4 814/m² 2024 Q3 liiga vähe tehinguid10 tehingut liiga vähe tehinguid— 2025 Q2 liiga vähe tehinguid4 tehingut liiga vähe tehinguid— €4 419 2024 Q4 23 tehingut €4 310 2025 Q1 13 tehingut €4 615 2025 Q3 17 tehingut €4 353 2025 Q4 16 tehingut €4 196 2026 Q1 15 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €4 695 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 11 €4 200 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€4 814/m²
Hinnavahemik
€4 361–5 267
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 76,2 m²)
€386 769
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€5 076/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 13 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.419477, 24.719564 · katastritunnus 62401:001:2000.

🧒 Tallinna Tihase Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
62 m · 1 min
🎓 Tallinna Kristiine Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 54.1/100
171 m · 2 min
🚏 Koolimaja peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
173 m · 2 min
🚏 Hauka peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
383 m · 5 min
🚏 Tedre peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
407 m · 5 min
🌳 Räägu park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
413 m · 6 min
🚏 Tihase peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
436 m · 6 min
🛒 Kotka Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
505 m · 7 min
🌳 Cederhelmi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
534 m · 7 min
🎓 Tallinna Lilleküla Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 57.2/100
550 m · 7 min
🧒 Tallinna Kristiine Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
656 m · 9 min
🛒 Kristiine Prisma
Supermarket · Igapäevakaubad
709 m · 9 min
🎓 Tallinna Humanitaargümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 56.1/100
1136 m · 15 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 13 objekti, lähim peatus 173 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kristiine linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

32 705 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.8% · 6 146
18–64 (Tööealised) 63.2% · 20 662
65 ja vanemad (Seeniorid) 18% · 5 897

Haridustase (15+)

27 421 elanikku
Põhiharidus või madalam 12% · 3 285
Keskharidus või kutseharidus 35.4% · 9 712
Kõrgharidus või magistrikraad 50.4% · 13 821
Haridustase teadmata 2.2% · 603

Ehitusaeg & elamufond

17 309 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.3% · 1 958
Nõukogude periood (1946–1990) 66.9% · 11 577
Taasiseseisvunud (1991–2010) 9.2% · 1 596
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 10.9% · 1 879

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.7%
B-klass (Madalenergia) 7.2%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 3.2%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 68.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2026
Kortereid kokku48
Korruseid3
EnergiamärgisA
OmandivormEraomand · 1619606
Krundi suurus2 164 m²
KüttesüsteemMaasoojuspump
KandekonstruktsioonVäike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon
Lifte2
Müratase50 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 121379191 · kanne muudetud 09.07.2026.

Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon · lifte EHR-i järgi: 2.

EHR portaal (kood: 121379191) →

Katastriüksus (Maa-amet)

62401:001:2000 · pindala 2 164 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (62401:001:2000) ↗

Korteriühistu ja In-ADS

Hoonet haldab korteriühistu. Ühistu ametlikud registriandmed on kontrollitavad e-äriregistris.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE04061906) · Postiindeks: 13426

KÜ registrikood täpsustamisel

Luige tn korterelamud

1 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 121379191 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 09.07.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 62401:001:2000 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · Kristiine linnaosa (6 kuulutust, sama ehitusperiood) · tootlus 2,7–3,7% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=6 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

A · see hoone Liginullenergiahoone Väga madal energiatarve

Olulised riskid

  • 2026. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass A: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Luige tn 5, Tallinn?

Luige tn 5 on 2026. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Kristiine linnaosa, milles on kokku 48 korterit. EHR kood on 121379191 ja katastritunnus 62401:001:2000. Estiqi andmetel energiaklass A.

Mis on Luige tn 5 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 4 814 €/m². Hinnangu vahemik on 4 361–5 267 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €368 351.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Luige tn 5?

4 814 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €240 700 ja 75 m² korteri väärtus umbes €361 050. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €175 865–€212 359; 2-toaline: €223 346–€269 692; 3-toaline: €332 412–€401 389; 4-toaline: €444 536–€536 780.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €5 076/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €386 769, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €890–€1 090 kuus ja brutotootluse hinnang 2,7–3,7%.

Kas Luige tn 5 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 173 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Luige tn 5 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 68 sündmust (sündmuste tase: mõõdukas). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 64% oli kahes parimas ja 15% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 50 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu