Estiq Value / Tallinn / Lasnamäe / Kalevipoja tn 11
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Lasnamäe · Tallinn

Kalevipoja tänav 11, Tallinn

Kalevipoja tn 11 (Tallinn, Lasnamäe linnaosa) on 1972. aastal ehitatud 9-korruseline korterelamu, 144 korterit (EHR 101022102). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 2 419 €/m² (hinnanguvahemik 2 235–2 603 €/m², ±8%).

Kalevipoja tänav 11, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
9 korrust 144 korterit EHR 101022102 ↗ Kataster 78403:311:1220 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Kalevipoja tn 11 on 1972. aastal ehitatud 9-korruseline korterelamu, 144 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €2 419/m², 0,7% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151).

Kalevipoja tn 11 on 1972. aastal valminud 9-korruseline korterelamu Lasnamäe linnaosas, 144 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (72 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 419 €/m², mis on umbes 0,7% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151). Tüüpiline korter (3-toaline, 64,7 m²) on ligikaudu €144 863.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 1972. aasta ehitusaeg.

€580–€710/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (2 kuulutust selles hoones).

📊 Turuandmed · 2 kuulutust selles hoones
Kommunaalid: suvel ~110 €, talvel ~180 € · 100% möbleeritud
4,8–5,8%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 18 32.7 m² €2 765 €83 544–€97 287
2-toaline 36 49.5 – 55.9 m² €2 529 €116 840–€136 060
3-toaline 72 49.7 – 70.5 m² €2 239 €130 957–€152 500
4-toaline 18 64.8 – 79.8 m² €2 233 €160 524–€186 931
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 32.7 m² 2-toaline · 50 m² 3-toaline · 63.3 m² 4-toaline · 77.8 m²
− 64,7 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€144 863
ca €2 239 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €152 106
Eeldatav üüritulu €580–€710/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 351/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,1 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,3

Kalevipoja peatus 69 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,1

Tallinna Laagna Lasteaed-Põhikool 283 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1219 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond4,0

63% tundidest hea, 10% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 65 dB (väga vali), modelleeritud (Lden), lähim park Koorti park 554 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,5

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=30): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -94,2%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,8

1972. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 17.04.2009, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu6,8

Koorti park 554 m; toidukauplused 1770 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,6

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 1036 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Kalevipoja tn 11

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 5,4 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 30 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -94%.

Sagedasemad liigid: vargus, vandalism, muu.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 992 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 63% kahes parimas klassis, 27% keskmises ja 10% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

65 dB Lden · väga vali

Liiklusmüra hinnang on 12 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Lasnamäe · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 2 205 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Laagna asum · 1971-1990 ehitusaasta · €2 340 (2026 Q1) +8.4% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Kalevipoja tn 11 AVM tase: €2 419/m² €2 100 2024 Q3 269 tehingut €2 098 2024 Q4 314 tehingut €2 128 2025 Q1 301 tehingut €2 199 2025 Q2 285 tehingut €2 260 2025 Q3 307 tehingut €2 234 2025 Q4 319 tehingut €2 307 2026 Q1 280 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 359 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 130 €2 390 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 419/m²
Hinnavahemik
€2 235–2 603
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 64,7 m²)
€152 106
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 351/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 10 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.435998, 24.830178 · katastritunnus 78403:311:1220.

🚏 Kalevipoja peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
69 m · 1 min
🚏 J. Smuuli tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
126 m · 2 min
🎓 Tallinna Laagna Lasteaed-Põhikool
Põhikool · Põhikool
283 m · 4 min
🚏 P. Pinna peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
374 m · 5 min
🚏 Kotka kauplus peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
433 m · 6 min
🎓 Lasnamäe Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 54.1/100
500 m · 7 min
🌳 Koorti park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
554 m · 7 min
🎓 Tallinna Laagna Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 56.8/100
580 m · 8 min
🧒 Tallinna Paekaare Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1219 m · 16 min
🛒 Tähesaju Prisma
Supermarket · Supermarket
1770 m · 24 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 10 objekti, lähim peatus 69 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Lasnamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

115 038 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.9% · 20 581
18–64 (Tööealised) 60.3% · 69 411
65 ja vanemad (Seeniorid) 21.8% · 25 046

Haridustase (15+)

97 565 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.8% · 13 499
Keskharidus või kutseharidus 42.6% · 41 563
Kõrgharidus või magistrikraad 40.3% · 39 336
Haridustase teadmata 3.2% · 3 167

Ehitusaeg & elamufond

55 815 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 1.1% · 598
Nõukogude periood (1946–1990) 79.4% · 44 295
Taasiseseisvunud (1991–2010) 12.9% · 7 173
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.5% · 3 613

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.8%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.8%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 79.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 1.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1972
Kortereid kokku144
Korruseid9
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus4 314 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte4
Müratase65 dB (väga vali)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101022102 · kanne muudetud 26.05.2026.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 4.

EHR portaal (kood: 101022102) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78403:311:1220 · pindala 4 314 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78403:311:1220) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Kalevipoja tn 11 korteriühistu (registrikood 80048080). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,22/m² kuustüüpiline korter €128 kuus · k.a kommunaalid · Laagna asum mediaan €2,59/m² kuus
Ühistu maksed€0,74/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,20/m² · Laagna asum mediaan €0,81/m² kuus
Remondifond€57 614€6,90/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€74 090€74 695
sh remondifondi maksed€20 312€20 491
Remondikulud€27 622€30 728
Remondifondi jääk€57 614€62 902
Raha€89 383€95 265
Reservkapital€18 864€18 864
Aasta tulem€1 513€5 164
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€53 7780,54
Remonditasud€20 3120,20

144 korterit · liikmeid 140 eraisikut + 4 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (8 346 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Laagna asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00641497) · Postiindeks: 13625

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Kalevipoja tn korterelamud

11 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 419/m² (n=11) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Kalevipoja tn 2 1987 €2 559 ~€135 010 D Vaata →
Kalevipoja tn 3 1987 €3 335 ~€195 887 E Vaata →
Kalevipoja tn 4 1987 €2 629 ~€159 866 D Vaata →
Kalevipoja tn 5 1979 €2 487 ~€147 128 E Vaata →
Kalevipoja tn 6 1987 €2 318 ~€122 390 D Vaata →
Kalevipoja tn 9 1979 €2 390 ~€125 109 D Vaata →
Kalevipoja tn 11 See hoone 1972 €2 419 ~€144 863 D Aktiivne
Kalevipoja tn 12 1979 €2 322 ~€135 562 E Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101022102 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 26.05.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78403:311:1220 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 2 kuulutust selles hoones · tootlus 4,8–5,8% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=2 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 1972. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Kalevipoja tn 11, Tallinn?

Kalevipoja tn 11 on 1972. aastal ehitatud 9-korruseline korterelamu asukohas Lasnamäe linnaosa, milles on kokku 144 korterit. EHR kood on 101022102 ja katastritunnus 78403:311:1220. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on Kalevipoja tn 11 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 419 €/m². Hinnangu vahemik on 2 235–2 603 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €144 863.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Kalevipoja tn 11?

2 419 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €96 760 ja 50 m² korteri väärtus umbes €120 950. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €83 544–€97 287; 2-toaline: €116 840–€136 060; 3-toaline: €130 957–€152 500; 4-toaline: €160 524–€186 931.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 351/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €152 106, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €580–€710 kuus ja brutotootluse hinnang 4,8–5,8%.

Kas Kalevipoja tn 11 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 69 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Kalevipoja tn 11 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 30 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 63% oli kahes parimas ja 10% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 65 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Kalevipoja tn 11?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,22/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €128 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,74/m² kuus, sh remondifond €0,20/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €57 614. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Laagna asum 86 ühistu mediaan oli €2,59/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu