Estiq Value / Tallinn / Lasnamäe / Kalevipoja põik 1
Registriandmed seisuga 30. september 2026 Lasnamäe · Tallinn

Kalevipoja põik 1, Tallinn

Kalevipoja põik 1 (Tallinn, Lasnamäe linnaosa) on 1979. aastal ehitatud 9-korruseline korterelamu, 216 korterit (EHR 101019822). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 30.09.2026 2 234 €/m² (hinnanguvahemik 2 064–2 404 €/m², ±8%).

Kalevipoja põik 1, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
9 korrust 216 korterit EHR 101019822 ↗ Kataster 78403:311:0035 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Kalevipoja põik 1 on 1979. aastal ehitatud 9-korruseline korterelamu, 216 korterit, energiaklass C. Estiq AVM baastase on €2 234/m², 7,0% alla Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151).

Kalevipoja põik 1 on 1979. aastal valminud 9-korruseline korterelamu Lasnamäe linnaosas, 216 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (105 tk). Energiaklass C (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 234 €/m², mis on umbes 7,0% alla Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151). Tüüpiline korter (3-toaline, 64,8 m²) on ligikaudu €134 849.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass C, maapealne parkimine ja 1979. aasta ehitusaeg.

€580–€710/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (3 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 3 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~115 €, talvel ~225 € · 100% möbleeritud
5,3–6,3%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 35 32.4 – 33.3 m² €2 678 €80 915–€94 226
2-toaline 56 32.6 – 56 m² €2 335 €106 798–€124 367
3-toaline 105 49.7 – 70.6 m² €2 081 €123 062–€143 306
4-toaline 20 64.7 – 79.8 m² €2 081 €147 290–€171 519
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 32.7 m² 2-toaline · 49.5 m² 3-toaline · 64 m² 4-toaline · 76.6 m²
− 64,8 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€134 849
ca €2 081 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €141 591
Eeldatav üüritulu €580–€710/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 185/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,4 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,8

Kotka kauplus peatus 236 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,1

Tallinna Laagna Lasteaed-Põhikool 294 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1262 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,5

63% tundidest hea, 10% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 57 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Koorti park 555 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,9

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=358): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +6,7%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus7,0

1979. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud7,8

Energiamärgis C (väljastatud 26.04.2026); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu6,8

Koorti park 555 m; toidukauplused 1740 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,6

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 1036 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Kalevipoja põik 1

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,2 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 358 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +7%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, jalgratta mopeedi vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 992 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 63% kahes parimas klassis, 27% keskmises ja 10% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

57 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 4 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Lasnamäe · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 2 205 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Laagna asum · 1971-1990 ehitusaasta · €2 340 (2026 Q1) +8.4% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Kalevipoja põik 1 AVM tase: €2 234/m² €2 100 2024 Q3 269 tehingut €2 098 2024 Q4 314 tehingut €2 128 2025 Q1 301 tehingut €2 199 2025 Q2 285 tehingut €2 260 2025 Q3 307 tehingut €2 234 2025 Q4 319 tehingut €2 307 2026 Q1 280 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 359 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 130 €2 390 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 234/m²
Hinnavahemik
€2 064–2 404
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 64,8 m²)
€141 591
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 185/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 10 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.438156, 24.828327 · katastritunnus 78403:311:0035.

🚏 Kotka kauplus peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
236 m · 3 min
🚏 Kalevipoja peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
263 m · 4 min
🎓 Tallinna Laagna Lasteaed-Põhikool
Põhikool · Põhikool
294 m · 4 min
🎓 Lasnamäe Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 54.1/100
368 m · 5 min
🚏 J. Smuuli tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
385 m · 5 min
🎓 IZUM Erakool
Põhikool · Põhikool
460 m · 6 min
🚏 Liikuri peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
510 m · 7 min
🌳 Koorti park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
555 m · 7 min
🧒 Tallinna Paekaare Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1262 m · 17 min
🛒 Tähesaju Prisma
Supermarket · Supermarket
1740 m · 23 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 10 objekti, lähim peatus 236 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Lasnamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

115 038 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.9% · 20 581
18–64 (Tööealised) 60.3% · 69 411
65 ja vanemad (Seeniorid) 21.8% · 25 046

Haridustase (15+)

97 565 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.8% · 13 499
Keskharidus või kutseharidus 42.6% · 41 563
Kõrgharidus või magistrikraad 40.3% · 39 336
Haridustase teadmata 3.2% · 3 167

Ehitusaeg & elamufond

55 815 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 1.1% · 598
Nõukogude periood (1946–1990) 79.4% · 44 295
Taasiseseisvunud (1991–2010) 12.9% · 7 173
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.5% · 3 613

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.8%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.8%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 79.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 1.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1979
Kortereid kokku216
Korruseid9
EnergiamärgisC
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus3 487 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte6
Müratase57 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101019822 · kanne muudetud 23.07.2026.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 6.

EHR portaal (kood: 101019822) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78403:311:0035 · pindala 3 487 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78403:311:0035) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Kalevipoja põik 1 korteriühistu (registrikood 80161390). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,40/m² kuustüüpiline korter €136 kuus · k.a kommunaalid · Laagna asum mediaan €2,59/m² kuus
Ühistu maksed€0,79/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,46/m² · Laagna asum mediaan €0,81/m² kuus
Remondifond€180 928€15/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€115 537€94 181
sh remondifondi maksed€67 202€39 607
Remondikulud€67 196€41 134
Remondifondi jääk€180 928€167 073
Raha€203 398€188 362
Reservkapital€19 449€19 449
Aasta tulem€430€1 828
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldus- ja hoolduskulud€48 3350,33
Remonditasud€67 2020,46

216 korterit · liikmeid 211 eraisikut + 3 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (12 170 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Laagna asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00639759) · Postiindeks: 13614

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Kalevipoja põik korterelamud

2 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Kalevipoja põik 1 See hoone 1979 €2 234 ~€134 849 C Aktiivne
Kalevipoja põik 10 1989 €2 406 ~€166 116 E Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101019822 Maa- ja Ruumiamet 30.09.2026 (EHR kanne 23.07.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78403:311:0035 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 3 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 5,3–6,3% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=3 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

C · see hoone Energiatõhus Hea tavapärane tõhusus

Olulised riskid

  • 1979. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass C: eeldatavalt keskmine küttevajadus. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Kalevipoja põik 1, Tallinn?

Kalevipoja põik 1 on 1979. aastal ehitatud 9-korruseline korterelamu asukohas Lasnamäe linnaosa, milles on kokku 216 korterit. EHR kood on 101019822 ja katastritunnus 78403:311:0035. Estiqi andmetel energiaklass C.

Mis on Kalevipoja põik 1 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 234 €/m². Hinnangu vahemik on 2 064–2 404 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €134 849.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Kalevipoja põik 1?

2 234 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €89 360 ja 50 m² korteri väärtus umbes €111 700. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €80 915–€94 226; 2-toaline: €106 798–€124 367; 3-toaline: €123 062–€143 306; 4-toaline: €147 290–€171 519.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 185/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €141 591, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €580–€710 kuus ja brutotootluse hinnang 5,3–6,3%.

Kas Kalevipoja põik 1 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 236 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Kalevipoja põik 1 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 358 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 63% oli kahes parimas ja 10% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 57 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Kalevipoja põik 1?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,40/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €136 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,79/m² kuus, sh remondifond €0,46/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €180 928. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Laagna asum 86 ühistu mediaan oli €2,59/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 30.09.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu