Estiq Value / Pärnu / Pärnu linn / Kirsi tn 36
Registriandmed seisuga 6. oktoober 2026 Pärnu linn · Pärnu

Kirsi tänav 36, Pärnu

Kirsi tn 36 (Pärnu, Pärnu linn) on 1970. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 55 korterit (EHR 103014063). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 06.10.2026 1 330 €/m² (hinnanguvahemik 1 133–1 527 €/m², ±15%).

Kirsi tänav 36, Pärnu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 03.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 55 korterit EHR 103014063 ↗ Kataster 62507:011:8130 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Kirsi tn 36 on 1970. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 55 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €1 330/m², 45,6% alla Pärnu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 447/m², 10.2026, n=950).

Kirsi tn 36 on 1970. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Pärnu linn linnaosas, 55 korterit. Kandekonstruktsioon: Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (25 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 1 330 €/m², mis on umbes 45,6% alla Pärnu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 447/m², 10.2026, n=950). Tüüpiline korter (2-toaline, 46,7 m²) on ligikaudu €62 111.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 1970. aasta ehitusaeg.

€470–€580/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (H3-8 klaster (Kirsi tn)).

📊 Turuandmed · H3-8 klaster (Kirsi tn)
Kommunaalid: suvel ~130 €, talvel ~200 €
9,6–10,6%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 10 27.4 – 28.1 m² €1 397 €33 089–€44 584
2-toaline 25 37.3 – 48 m² €1 330 €51 106–€68 860
3-toaline 16 56.1 – 72.1 m² €1 277 €64 192–€86 494
4-toaline 4 71.6 – 72.1 m² €1 237 €75 777–€102 103
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 27.8 m² 2-toaline · 45.1 m² 3-toaline · 59 m² 4-toaline · 71.9 m²
− 46,7 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€62 111
ca €1 330 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €65 217
Eeldatav üüritulu €470–€580/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €1 397/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,1 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Lehetu peatus 73243 m / 977 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,8

Pärnu Rääma Põhikool 503 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1732 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,2

30% tundidest hea, 49% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 57 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Rannapark 2234 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,4

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=29): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -14,7%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,8

1970. a; kandekonstruktsioon Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 18.03.2009, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu5,8

Rannapark 2234 m; toidukauplused 1424 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,7

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 155 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Kirsi tn 36

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 5,8 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 29 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -15%.

Sagedasemad liigid: vargus, avaliku korra rikkumine, pisivargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 2 323 tunninäidust (07.12.2025–07.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 30% kahes parimas klassis, 21% keskmises ja 49% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

57 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 4 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Keskmine või madal.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Pärnu linn · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 311 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -8.7% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Kirsi tn 36 AVM tase: €1 330/m² €1 795 2024 Q3 41 tehingut €1 797 2024 Q4 35 tehingut €1 837 2025 Q1 42 tehingut €1 822 2025 Q2 38 tehingut €1 763 2025 Q3 57 tehingut €1 652 2025 Q4 47 tehingut €1 678 2026 Q1 41 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €1 635 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 10 €1 580 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€1 330/m²
Hinnavahemik
€1 133–1 527
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 46,7 m²)
€65 217
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€1 397/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 7 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.398546, 24.506888 · katastritunnus 62507:011:8130.

🎓 Pärnu Rääma Põhikool
Põhikool · Põhikool
503 m · 7 min
🎓 Pärnu Ülejõe Põhikool
Põhikool · Riigieksamite tase: 56.7/100
892 m · 12 min
🎓 Pärnu Vabakool
Põhikool · Põhikool
1162 m · 15 min
🛒 Pärnu Keskuse Selver
Supermarket · Supermarket
1424 m · 19 min
🧒 Pärnu Kesklinna Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1732 m · 23 min
🌳 Rannapark
Park · Roheala
2234 m · 30 min
🚏 Lehetu peatus
Bussipeatus · Buss
73243 m · 977 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 7 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Pärnu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

40 228 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.9% · 7 597
18–64 (Tööealised) 57.7% · 23 200
65 ja vanemad (Seeniorid) 23.4% · 9 431

Haridustase (15+)

42 815 elanikku
Põhiharidus või madalam 21.6% · 9 250
Keskharidus või kutseharidus 46% · 19 690
Kõrgharidus või magistrikraad 30.1% · 12 895
Haridustase teadmata 2.3% · 980

Ehitusaeg & elamufond

28 884 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 15.8% · 4 569
Nõukogude periood (1946–1990) 50.6% · 14 606
Taasiseseisvunud (1991–2010) 27.9% · 8 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 5.2% · 1 496

Enim ehitatud periood: 1991–2000.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.4%
B-klass (Madalenergia) 2.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 21.5%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 51.1%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 15.8%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1970
Kortereid kokku55
Korruseid5
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 816 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonVäike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon
Lifte0
Müratase57 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 103014063 · kanne muudetud 10.03.2025.

Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 103014063) →

Katastriüksus (Maa-amet)

62507:011:8130 · pindala 2 816 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (62507:011:8130) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Pärnu linn, Kirsi tn 36 korteriühistu (registrikood 80146137). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,74/m² kuustüüpiline korter €130 kuus · k.a kommunaalid · Rääma linnaosa, Rääma asum mediaan €2,83/m² kuus
Ühistu maksed€0,91/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,38/m² · Rääma linnaosa, Rääma asum mediaan €0,76/m² kuus
Remondifond€24 566€9,32/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
Laenud€162 683€62/m² · Euribor · kuni 2037 · Swedbank
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€28 782€17 025
sh remondifondi maksed€12 134€1 420
Remondikulud€686€673
Remondifondi jääk€24 566€32 589
Laenujääk€162 683€172 899
Raha€32 052€35 650
Reservkapital€5 720€5 720
Aasta tulem€338€406
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldus- ja hooldustasud€15 9620,50
Remonditasud€12 1340,38
Kindlustusmaksed€6860,02

55 korterit · liikmeid 54 eraisikut + 1 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 635 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Rääma linnaosa, Rääma asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00704214) · Postiindeks: 80038

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Kirsi tn korterelamud

2 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Kirsi tn 34 1972 €1 315 ~€64 698 E ~ Vaata →
Kirsi tn 36 See hoone 1970 €1 330 ~€62 111 D Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 103014063 Maa- ja Ruumiamet 06.10.2026 (EHR kanne 10.03.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 62507:011:8130 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · H3-8 klaster (Kirsi tn) · tootlus 9,6–10,6% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=2 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 1970. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Kirsi tn 36, Pärnu?

Kirsi tn 36 on 1970. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Pärnu linn, milles on kokku 55 korterit. EHR kood on 103014063 ja katastritunnus 62507:011:8130. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on Kirsi tn 36 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 1 330 €/m². Hinnangu vahemik on 1 133–1 527 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €62 111.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Kirsi tn 36?

1 330 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €53 200 ja 50 m² korteri väärtus umbes €66 500. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €33 089–€44 584; 2-toaline: €51 106–€68 860; 3-toaline: €64 192–€86 494; 4-toaline: €75 777–€102 103.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €1 397/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €65 217, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €470–€580 kuus ja brutotootluse hinnang 9,6–10,6%.

Kas Kirsi tn 36 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 73243 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Kirsi tn 36 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 29 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 30% oli kahes parimas ja 49% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 57 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Kirsi tn 36?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,74/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €130 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,91/m² kuus, sh remondifond €0,38/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €24 566. Ühistu laenujääk oli €162 683. Võrdluseks: Rääma linnaosa, Rääma asum 74 ühistu mediaan oli €2,83/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 06.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu