Estiq Value / Tallinn / Lasnamäe / Tondiraba tn 4
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Lasnamäe · Tallinn

Tondiraba tänav 4, Tallinn

Tondiraba tn 4 (Tallinn, Lasnamäe linnaosa) on 1991. aastal ehitatud 9-korruseline korterelamu, 89 korterit (EHR 101019643). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 2 452 €/m² (hinnanguvahemik 2 266–2 638 €/m², ±8%).

Tondiraba tänav 4, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
9 korrust 89 korterit EHR 101019643 ↗ Kataster 78403:306:0006 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Tondiraba tn 4 on 1991. aastal ehitatud 9-korruseline korterelamu, 89 korterit, energiaklass E. Estiq AVM baastase on €2 452/m², 2,0% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151).

Tondiraba tn 4 on 1991. aastal valminud 9-korruseline korterelamu Lasnamäe linnaosas, 89 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 1-toaline (70 tk). Energiaklass E (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 452 €/m², mis on umbes 2,0% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151). Tüüpiline korter (1-toaline, 32,7 m²) on ligikaudu €90 154.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass E, maapealne parkimine ja 1991. aasta ehitusaeg.

€360–€440/kuu

Tüüpilise 1-toalise korteri turuüür (4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~120 €, talvel ~150 € · 100% möbleeritud
4,9–5,9%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 70 28 – 33.1 m² €2 757 €82 793–€96 412
2-toaline 19 32.7 – 52.3 m² €2 573 €116 257–€135 382
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 32.5 m² 2-toaline · 48.9 m²
− 32,7 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€90 154
ca €2 757 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €94 662
Eeldatav üüritulu €360–€440/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 895/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,3 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,6

Katleri peatus 317 m / 4 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,3

Tallinna Täiskasvanute Gümnaasium 463 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 713 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,1

80% tundidest hea, 6% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 57 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Tondiraba park 676 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,3

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=217): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -17,1%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus7,6

1991. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Energiamärgis E (väljastatud 16.08.2010, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,1

Tondiraba park 676 m; toidukauplused 579 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,5

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 101 tehingut kohordis „1991-2000 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Tondiraba tn 4

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,0 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 217 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -17%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, muu.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 859 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 80% kahes parimas klassis, 14% keskmises ja 6% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

57 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 4 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Lasnamäe · 1991-2000 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 196 tehingut · 1991-2000 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Katleri asum · 1991-2000 ehitusaasta · €2 622 (2026 Q1) +12.8% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Tondiraba tn 4 AVM tase: €2 452/m² €2 010 2024 Q3 19 tehingut €1 988 2024 Q4 27 tehingut €2 085 2025 Q1 23 tehingut €2 044 2025 Q2 26 tehingut €2 176 2025 Q3 36 tehingut €2 295 2025 Q4 22 tehingut €2 351 2026 Q1 26 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 250 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 17 €2 520 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 452/m²
Hinnavahemik
€2 266–2 638
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 1-toaline · 32,7 m²)
€94 662
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 895/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 12 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.450493, 24.853150 · katastritunnus 78403:306:0006.

🚏 Katleri peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
317 m · 4 min
🚏 Läänemere tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
427 m · 6 min
🎓 Tallinna Täiskasvanute Gümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
463 m · 6 min
🎓 Tallinna Põhjatähe Põhikool
Põhikool · Põhikool
463 m · 6 min
🚏 Kurina peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
502 m · 7 min
🛒 Linnamäe Coop Konsum
Supermarket · Igapäevakaubad
579 m · 8 min
🛒 Tähesaju Prisma
Supermarket · Igapäevakaubad
629 m · 8 min
🚏 Jussi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
631 m · 8 min
🌳 Tondiraba park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
676 m · 9 min
🧒 Tallinna Kihnu Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
713 m · 10 min
🧒 Tallinna Vormsi Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
812 m · 11 min
🎓 Tallinna Läänemere Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 58.7/100
902 m · 12 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 12 objekti, lähim peatus 317 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Lasnamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

115 038 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.9% · 20 581
18–64 (Tööealised) 60.3% · 69 411
65 ja vanemad (Seeniorid) 21.8% · 25 046

Haridustase (15+)

97 565 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.8% · 13 499
Keskharidus või kutseharidus 42.6% · 41 563
Kõrgharidus või magistrikraad 40.3% · 39 336
Haridustase teadmata 3.2% · 3 167

Ehitusaeg & elamufond

55 815 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 1.1% · 598
Nõukogude periood (1946–1990) 79.4% · 44 295
Taasiseseisvunud (1991–2010) 12.9% · 7 173
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.5% · 3 613

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.8%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.8%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 79.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 1.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1991
Kortereid kokku89
Korruseid9
EnergiamärgisE
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 262 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte0
Müratase57 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101019643 · kanne muudetud 12.07.2026.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101019643) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78403:306:0006 · pindala 1 262 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78403:306:0006) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Tondiraba tn 4 korteriühistu (registrikood 80308678). Andmed pärinevad ühistu 2024. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,97/m² kuustüüpiline korter €97 kuus · k.a kommunaalid · Lasnamäe linnaosa mediaan €2,66/m² kuus
Ühistu maksed€1,19/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,32/m² · Lasnamäe linnaosa mediaan €0,93/m² kuus
Remondifond€8 487€2,65/m² · piirkonna madalaim veerand
Laenud€84 975€26/m² · 2,34% fikseeritud · kuni 2030
Majandusaasta20242023
Liikmete maksed€45 672€54 382
sh remondifondi maksed€12 472–
Remondikulud€20 032€34 032
Remondifondi jääk€8 487−€158
Laenujääk€84 975€97 992
Raha€13 518€7 729
Reservkapital€6 210€6 210
Aasta tulem−€1 710−€7 220
Ühistu maksed liigiti2024€/m² kuus
TV ja internetiteenus€6 4990,17
Lifti hooldustasud€5120,01
Raamatupidamisteenused€1 2000,03
Tehnohooldused€2 3200,06
Töötasud€16 0450,42
Majandamiskulud€6 6240,17
Remonditasud€12 4720,32

89 korterit · liikmeid 85 eraisikut + 5 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (3 207 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Lasnamäe linnaosa korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00639603) · Postiindeks: 13916

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Tondiraba tn korterelamud

1 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101019643 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 12.07.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78403:306:0006 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 4,9–5,9% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=4 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1991. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Tondiraba tn 4, Tallinn?

Tondiraba tn 4 on 1991. aastal ehitatud 9-korruseline korterelamu asukohas Lasnamäe linnaosa, milles on kokku 89 korterit. EHR kood on 101019643 ja katastritunnus 78403:306:0006. Estiqi andmetel energiaklass E.

Mis on Tondiraba tn 4 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 452 €/m². Hinnangu vahemik on 2 266–2 638 €/m². Tüüpilise 1-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €90 154.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Tondiraba tn 4?

2 452 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €98 080 ja 50 m² korteri väärtus umbes €122 600. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €82 793–€96 412; 2-toaline: €116 257–€135 382.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 895/m², tüüpilise 1-toalise puhul umbes €94 662, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 1-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 1-toalise korteri hinnanguline turuüür on €360–€440 kuus ja brutotootluse hinnang 4,9–5,9%.

Kas Tondiraba tn 4 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 317 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Tondiraba tn 4 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 217 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 80% oli kahes parimas ja 6% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 57 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Tondiraba tn 4?

Korteriühistu 2024. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,97/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €97 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,19/m² kuus, sh remondifond €0,32/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €8 487. Ühistu laenujääk oli €84 975. Võrdluseks: Lasnamäe linnaosa 560 ühistu mediaan oli €2,66/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu