Estiq Value / Tallinn / Lasnamäe / Raudsüdame tn 2
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Lasnamäe · Tallinn

Raudsüdame tänav 2, Tallinn

Raudsüdame tn 2 (Tallinn, Lasnamäe linnaosa) on 1972. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 19 korterit (EHR 101011316). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 716 €/m² (hinnanguvahemik 3 434–3 998 €/m², ±8%).

Raudsüdame tänav 2, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 19 korterit EHR 101011316 ↗ Kataster 78403:302:0006 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Raudsüdame tn 2 on 1972. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 19 korterit, eeldatav energiaklass E. Estiq AVM baastase on €3 716/m², 54,6% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151).

Raudsüdame tn 2 on 1972. aastal valminud 4-korruseline korterelamu Lasnamäe linnaosas, 19 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (8 tk). Energiaklass E (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 716 €/m², mis on umbes 54,6% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151). Tüüpiline korter (3-toaline, 63,9 m²) on ligikaudu €150 485.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass E, maapealne parkimine ja 1972. aasta ehitusaeg.

€720–€880/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (8 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 8 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~162 €, talvel ~323 € · 67% möbleeritud
5,9–6,9%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 4 35.1 – 39.4 m² €4 163 €140 401–€163 498
2-toaline 7 35.2 – 66.9 m² €3 884 €180 159–€209 795
3-toaline 8 58.5 – 109.3 m² €2 355 €170 818–€198 917
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 36.5 m² 2-toaline · 50.2 m² 3-toaline · 78.5 m²
− 63,9 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€150 485
ca €2 355 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €158 009
Eeldatav üüritulu €720–€880/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 473/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,4 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,3

Uuslinn peatus 67 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,0

''Eduson'' kool 545 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 873 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,1

77% tundidest hea, 5% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 57 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Pae park 718 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,4

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=43): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -54,8%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,8

1972. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1972) põhjal on eeldatav klass E. Kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,1

Pae park 718 m; toidukauplused 576 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,6

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 1036 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Raudsüdame tn 2

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 5,8 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 43 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -55%.

Sagedasemad liigid: jalgratta mopeedi vargus, vandalism, vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 534 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 77% kahes parimas klassis, 18% keskmises ja 5% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

57 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 4 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Lasnamäe · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 2 205 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +8.4% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Raudsüdame tn 2 AVM tase: €3 716/m² €2 100 2024 Q3 269 tehingut €2 098 2024 Q4 314 tehingut €2 128 2025 Q1 301 tehingut €2 199 2025 Q2 285 tehingut €2 260 2025 Q3 307 tehingut €2 234 2025 Q4 319 tehingut €2 307 2026 Q1 280 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 359 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 130 €2 390 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 716/m²
Hinnavahemik
€3 434–3 998
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 63,9 m²)
€158 009
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 473/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 12 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.437455, 24.802209 · katastritunnus 78403:302:0006.

🚏 Uuslinn peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
67 m · 1 min
🚏 Kumu (ajutine peatus)
Bussipeatus · Bussiliinid
170 m · 2 min
🚏 Mehaanikakool peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
299 m · 4 min
🚏 Kumu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
330 m · 4 min
🎓 ''Eduson'' kool
Gümnaasium · Gümnaasium
545 m · 7 min
🛒 Pae Rimi Super
Supermarket · Igapäevakaubad
576 m · 8 min
🛒 Paepargi Maxima XX
Supermarket · Igapäevakaubad
652 m · 9 min
🌳 Pae park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
718 m · 10 min
🌳 Kadrioru park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
728 m · 10 min
🧒 Tallinna Paekaare Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
873 m · 12 min
🎓 Tallinna Soome Kool
Põhikool · Põhikool
899 m · 12 min
🎓 Tallinna Pae Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 62.2/100
1040 m · 14 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 12 objekti, lähim peatus 67 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Lasnamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

115 038 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.9% · 20 581
18–64 (Tööealised) 60.3% · 69 411
65 ja vanemad (Seeniorid) 21.8% · 25 046

Haridustase (15+)

97 565 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.8% · 13 499
Keskharidus või kutseharidus 42.6% · 41 563
Kõrgharidus või magistrikraad 40.3% · 39 336
Haridustase teadmata 3.2% · 3 167

Ehitusaeg & elamufond

55 815 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 1.1% · 598
Nõukogude periood (1946–1990) 79.4% · 44 295
Taasiseseisvunud (1991–2010) 12.9% · 7 173
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.5% · 3 613

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.8%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.8%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 79.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 1.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1972
Kortereid kokku19
Korruseid4
Energiaklass (hinnang)E ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 223 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase57 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101011316 · kanne muudetud 30.05.2025.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101011316) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78403:302:0006 · pindala 2 223 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78403:302:0006) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Raudsüdame tn 2 korteriühistu (registrikood 80176240). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€1,74/m² kuustüüpiline korter €100 kuus · k.a kommunaalid · Lasnamäe linnaosa mediaan €2,70/m² kuus
Ühistu maksed€0,67/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,17/m² · Lasnamäe linnaosa mediaan €1,00/m² kuus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€9 037€6 767
sh remondifondi maksed€2 270–
Remondikulud€2 269€0
Raha€12 191€12 207
Reservkapital€1 462€1 462
Aasta tulem−€1 531−€1 553
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€6 7670,50
Remonditasud€2 2700,17

19 korterit · liikmeid 19 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 126 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Lasnamäe linnaosa korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00633928) · Postiindeks: 11413

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Raudsüdame tn korterelamud

1 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101011316 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78403:302:0006 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 8 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 5,9–6,9% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=8 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1972. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Raudsüdame tn 2, Tallinn?

Raudsüdame tn 2 on 1972. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Lasnamäe linnaosa, milles on kokku 19 korterit. EHR kood on 101011316 ja katastritunnus 78403:302:0006. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass E.

Mis on Raudsüdame tn 2 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 716 €/m². Hinnangu vahemik on 3 434–3 998 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €150 485.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Raudsüdame tn 2?

3 716 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €148 640 ja 50 m² korteri väärtus umbes €185 800. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €140 401–€163 498; 2-toaline: €180 159–€209 795; 3-toaline: €170 818–€198 917.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 473/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €158 009, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €720–€880 kuus ja brutotootluse hinnang 5,9–6,9%.

Kas Raudsüdame tn 2 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 67 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Raudsüdame tn 2 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 43 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 77% oli kahes parimas ja 5% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 57 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Raudsüdame tn 2?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €1,74/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €100 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,67/m² kuus, sh remondifond €0,17/m². Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Lasnamäe linnaosa 537 ühistu mediaan oli €2,70/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu