Estiq Value / Pärnu / Pärnu linn / Henno tn
KÕNEALUNE TÄNAV Pärnu linn Kinnitatud: EHR & Maa-amet

Henno tänav, Pärnu

Ametlikel registritel põhinev tänavaprofiil aadressil Henno tn, Pärnu linn linnaosa. Sisaldab 1 korterelamu kataloogi, keskmist ruutmeetrihinda, väärtusvahemikke ja elanikkonna analüüsi.

Hoonepõhine AVM benchmark (1 hoone)
€1 838 €/m²
-25.2% vs Pärnu linn · -8.3% vs Pärnu

Algoritmiline turuväärtuse benchmark Maa-ameti tehingute ja EHR registri põhjal 1 korterelamule.

Korterelamuid 1
Tüüpiline korter €64 043
Ehitusperiood 1999

Korterelamud tänaval Henno tn

Kõik 1 tänaval asuvat korterelamut koos ehitusaasta, energiaklassi ja eeldatava ruutmeetrihinnaga.

Aadress Aasta Energiaklass Est. €/m² Tüüpiline korter Profiil
Henno tn 7 1999 C €1 838/m² €64 043 1-toal., 33.2 m² Hoone analüüs →
Energiaklass võetakse EHR / KredExi energiamärgiste registrist. „~“-ga märgitud on hinnang ehitusaasta järgi (registreeritud märgist ei ole); „–“ tähendab, et andmed puuduvad.

Turupositsioon ja võrdlus piirkonnaga

Kuidas Henno tn suhestub Pärnu linn ja linna Pärnu keskmise hinnatasemega.

Henno tn
€1 838

Hoonepõhine AVM benchmark (1 hoone)

Pärnu linn
€2 458

vs Piirkond (Pärnu linn): -25.2% 10.2026, n=928

Pärnu
€2 005

vs Linn (Pärnu): -8.3% 04.2026, n=68

Estiq Street Scorecard™

EHR ja Maa-ameti andmetel põhinev terviklik tänava elukeskkonna reiting.

Tänava koondskoor: 6.7 / 10
Ühistranspordi ühenduvus 5.8/10

Lähim peatus „Lehetu peatus" 74773 m; 1 peatust 10 min jalutuskäigus.

Kaubandus & teenused 7.4/10

Pood „Pärnu Keskuse Selver" 757 m kaugusel; 10 min jalutuskäigus: 1 poodi, 3 kooli, 1 lasteaeda.

Elamufondi seisukord 7.7/10

Elamufond ehitatud aastatel 1999; valdav on 1981–2000 (100%). Hinnanguliselt 100% hoonetest on klass A–C.

Turulikviidsus ja müügikiirus 6.4/10

Estiqi andmebaasis on 1 hinnangut selle tänava 1 hoone kohta (turuaktiivsuse indikaator).

Turvalisus, keskkonnakvaliteet ja elukeskkond

PPA õigusrikkumiste statistika, reaalajas õhukvaliteet ja müratase tänaval Henno tn

TURVALISUSE INDEKS
5.3 / 10
Trend (1a): -92.4%

Politsei- ja Piirivalveameti ametlik õigusrikkumiste statistika.

ÕHUKVALITEET (AQI)
106 (ebatervislik)
PM10: 60.0 µg/m³ · NO2: 250.0 µg/m³

Keskkonnauuringute Keskuse reaalajas seirejaamad.

MÜRATASE (PÄEV/ÖÖ)
57 dB (märgatav)
Öine tase: 49 dB

Maa-ameti ja kohaliku omavalitsuse strateegiline müramudel.

HARIDUSTARISTU
3 kooli
1 lasteaeda

Haridusasutused 10 minuti jalutuskäigu teeninduspiirkonnas.

Taristu ja tänava asukohakaart (10 min)

10 minuti jalutuskäigu raadiuses tänava Henno tn ümbruses asub 7 olulist taristuobjekti: ühistranspordi peatused, toidupoed, koolid, lasteaiad ja puhkealad.

7 kohta lähedal lähim 5 min jalgsi
Pärnu Ühisgümnaasium Lähim Gümnaasium · Riigieksamite tase: 62/100 5 min 406 m
Pärnu Kuninga Tänava Põhikool Põhikool · Põhikool 8 min 582 m
Pärnu Kesklinna Lasteaed Lähim Lasteaed 8 min 635 m
Pärnu Waldorfkool Põhikool · Põhikool 10 min 719 m
Pärnu Keskuse Selver Lähim Supermarket 10 min 757 m
Rannapark Lähim Park 16 min 1213 m
Lehetu peatus Lähim Bussipeatus 997 min 74773 m

Mida need näitajad ostjale, müüjale ja üürijale tähendavad?

Analüütilised soovitused tänava Henno tn tehinguteks

Korteriostjale

Pakub mõistlikku sisenemishinda linna Pärnu korteriturule väljakujunenud taristuga. Kontrolli konkreetse hoone energiatõhusust ja korteriühistu remondifondi kohustusi.

Korterimüüjale

Hinnasta tänava taseme lähedale (€1 838/m²): ülehindamine pikendab müügiaega kõige rohkem. Värske renoveering ja kõrgem korrus annavad tavaliselt lisahinna keskmise €/m² kohta.

Üüriinvestorile

Tänava tüüpilise korteri sisenemishind on umbes €64 043. Arvuta tootlus: aastane üür ÷ ostuhind; ajakohaseid piirkonna üürihindu vaata kuulutusportaalidest. Kompaktsed planeeringud selles hinnaklassis on üürnike seas stabiilse nõudlusega.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused põhinevad riiklikel registritel, Maa-ameti tehingutel ja Estiq AVM mudelil.

Milline on korterite ruutmeetrihind tänaval Henno tn, Pärnu? ▼

Estiq AVM hindamismudeli ja Maa-ameti tehingute andmetel on tänava **Henno tn** (1 korterelamu) hinnatase **1 838 €/м²**.

Mitu korterelamut asub tänaval Henno tn? ▼

Tänaval **Henno tn** on Estiqi kataloogis **1** korterelamut. Ehitisregistri andmetel on need ehitatud aastatel **1999**, enamik neist 1981–2000 (100%).

Kui palju maksab tüüpiline korter tänaval Henno tn? ▼

Tüüpiline korter tänaval Henno tn maksab ca **64 043 €** (taseme 1 838 €/m² juures). Renoveeritud korterite väärtus ulatub ca 70 447 euroni, remonti vajavatel pindadel ca 54 437 euroni.

Milline on korterite keskmine müügiperiood tänaval Henno tn? ▼

Estiq ei jälgi kuulutusi, seega konkreetset müügiaega tänava Henno tn kohta ei esitata. Praktikas on määrav hind võrreldes tasemega **1 838 €/m²**: sellele lähedal hinnatud korterid müüvad tuntavalt kiiremini kui ülehinnatud, ning kompaktsed 1- ja 2-toalised planeeringud on tavaliselt kõige likviidsemad.

Milline on üüritootlus tänaval Henno tn? ▼

Estiq ei kogu üürikuulutuste andmeid, seega üüritootlust tänava Henno tn kohta ei avaldata. Selle saab ise hinnata: jaga eeldatav aastane üüritulu ostuhinnaga. Väärtuse võrdlusalus on **64 043 €** tüüpilise 49,2 m² 2-toalise korteri kohta; ajakohaseid üürihindu piirkonnas vaata kuulutusportaalidest.

Kuidas suhestuvad tänava Henno tn hinnad piirkonna Pärnu linn keskmisega? ▼

Tänava Henno tn hinnatase on 1 838 €/m², mis on **25.2% madalam kui** piirkonna Pärnu linn mediaan (2 458 €/m²). Seda toetab tugev ühistranspordiühendus ja kaubanduskeskuste vahetu lähedus.

Kuidas on parkimiskorraldus tänaval Henno tn? ▼

Enamikul korterelamutest on oma kinnistul asuvad parkimisalad, mida reguleerivad korteriühistud parkimiskaartide alusel. Õhtune parkimiskoormus on kõrge, mida leevendavad tänavaservade ja lähedalasuvate keskuste parkimistsoonid.

Milline on ühistranspordi ühendus tänaval Henno tn? ▼

Lähim ühistranspordipeatus on **Lehetu peatus**, ligikaudu **74773 m** kaugusel (~997 min jalutuskäiku). 10-minutilise jalutuskäigu raadiuses on 1 peatust; konkreetsed liininumbrid ja sõiduplaanid leiad peatus.ee-st.

Milline on müratase ja õhukvaliteet tänaval Henno tn? ▼

Mürakaardi (Keskkonnaportaal / Maa-amet) andmetel on modelleeritud taustamüra **Henno tn** juures ligikaudu **57 dB** (märgatav). Õhukvaliteedi indeks (AQI) on **106**, hinnang ebatervislik. Lähim roheala on Rannapark, ligikaudu 1213 m kaugusel.

Kas tänava koondstatistika asendab kutselise hindaja EVS 875 eksperthinnangut? ▼

Ei. Estiq AVM tänava koondnäitajad on statistilised ja informatiivsed. Pangalaenu taotlemiseks nõuavad krediidiasutused litsentseeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt standardile **EVS 875**.