Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Manufaktuuri tn 7/1
Rekisteritiedot 2.10.2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Manufaktuuri tänav 7/1, Tallinn

Manufaktuuri tn 7/1 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on vuonna 2025 rakennettu 6-kerroksinen asuinkerrostalo, 150 asuntoa (EHR 121380085). Estiq AVM -malliarvio on 4 074 €/m² (vaihteluväli 3 687–4 461 €/m²) 2.10.2026.

Manufaktuuri tänav 7/1, Tallinn – ilmakuva rakennuksesta, ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR)
Ilmakuva · rakennuksen ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR) · Ortokuva 08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avoimen datan lisenssi)
6 kerrosta 150 asuntoa EHR 121380085 ↗ Kiinteistötunnus 78401:101:7291 ↗ Yksityisomistus · huoneisto-omistus Maanalainen pysäköinti

Estiq kokoaa yhdelle sivulle asuntokohtaiset hintatasot, AVM-markkina-arvon, markkinatrendit, sijainnin, elinympäristön, EHR-tekniset tiedot ja viralliset rekisteritodistukset.

Tarvitsetko virallisen arviokirjan pankille? Tilaa EVS 875 -arvio →

Ympäristö lyhyesti

Kuusi mittaria tälle osoitteelle. Napauta nähdäksesi lähteen ja rajoitukset.

Automaattinen markkina-arvo ja rakennuksen vertailutiedot

Manufaktuuri tn 7/1 on vuonna 2025 rakennettu 6-kerroksinen asuinkerrostalo, 150 asuntoa, energialuokka A. Estiq AVM -vertailuarvo on €4 074/m², 28,6 % yli alueen Põhja-Tallinna mediaanin (notaarikauppojen mediaani €3 169/m², 4/2026, n=120).

Manufaktuuri tn 7/1 on vuonna 2025 valmistunut 6-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Põhja-Tallinna, 150 asuntoa. Kantava rakenne: Elementtibetonirakenne (EHR). Yleisin asuntotyyppi on 2h (65 kpl). Energialuokka A (energiatodistuksen mukaan).

Estiq AVM -perustaso talon asunnoille on 4 074 €/m², noin 28,6 % yli alueen Põhja-Tallinna mediaanin (notaarikauppojen mediaani €3 169/m², 4/2026, n=120). Tyypillinen asunto (2h, 45,2 m²) on noin €184 145.

✓ Sopii erinomaisesti

Ensiasunnon ostajalle, 1–2 hengen taloudelle ja asuntosijoittajalle.

⚠ Huomioitavaa

Energialuokka A, maantason pysäköinti ja 2025 rakennusvuosi.

€540–€650/kk

Markkinavuokra tyypilliselle 2h asunnolle (19 ilmoitusta 500 m säteellä).

📊 Markkinadata · 19 ilmoitusta 500 m säteellä
Ylläpitokulut: kesä ~€98, talvi ~€149 · 100% kalustettu
3,4–4,4%

Arvioitu bruttotuotto (perustuu todellisiin vuokramarkkinatietoihin).

markkina-arvosta

Asuntojen hinnat ja huonejakautuma

Rakennusrekisterin (EHR) virallinen asuntoluokitus ja Estiq-arvovälit.

Asunto Määrä Pinta-ala €/m² Arvohaarukka
1h 19 33.7 – 34.5 m² €4 278 €132 408–€160 207
2h 65 33.7 – 49.4 m² €4 074 €163 333–€197 624
3h 33 59.7 – 74.3 m² €3 911 €220 508–€266 803
4h 32 73.9 – 80.9 m² €3 789 €270 552–€327 353
Suurin osa asunnoista ei ole samanlaisia: todellinen kauppahinta riippuu kerroksesta, sisustusstandardista, varastosta ja autopaikasta.

Asunnon pikakalkulaattori

Rakennuksen vertailuarvo + asuntokohtaiset parametrit. Valitse ominaisuudet ja näe laskennallinen arvo heti.

1h · 34.2 m² 2h · 44.3 m² 3h · 62.3 m² 4h · 78.9 m²
− 45,2 m² +
Remontin tarpeessa −10% Hyvässä kunnossa Remontoitu +10%
1. kerros −2% Keskikerros Ylin kerros
Parveke / lasitettu parveke +€3 000 Kellarikomero +€2 000 Pysäköintipaikka +€5 000
Laskennallinen markkina-arvoMallin tilastollinen arvio hinnasta, jolla vastaava asunto tässä talossa todennäköisesti myydään. Perustuu Maa- ja Ruumiametin kauppatietoihin ja vertailukelpoisiin asuntoihin. Todellinen hinta voi poiketa muutaman prosentin. Ei EVS 875 -arviointiraportti.
€184 145
ca €4 074 / m² · mallin arvio
Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihintaEhdotettu myynti-ilmoituksen lähtöhinta: laskennallinen markkina-arvo +5 %. Tallinnassa asunnot myydään keskimäärin 3–5 % alle lopullisen pyyntihinnan, joten tähän sisältyy neuvotteluvaraa. Ei kauppahinta eikä takuu. €193 352
Arvioitu vuokratuotto €540–€650/kk
Pyyntihinta / m² €4 278/m²
Neuvotteluvara 3–5%
Metodologia: automaattinen tilastollinen AVM-arvio, joka perustuu Maanmittauslaitoksen kauppoihin. Ei korvaa virallista EVS 875 -standardin mukaista arviokirjaa.

Estiq Building Scorecard™

8-ulotteinen asumisympäristön, turvallisuuden, infrastruktuurin ja markkinan tarkastus.

Kokonaispisteet
8,2 / 10

Estiq Building Score on Estiqin oma yhdistelmäindikaattori, ei virallinen luokitus; osatekijöiden painot näkyvät alla. Menetelmä

Sijainti ja yhteydet8,9

Niidi pysäkki 217 m / 3 min; nopea yhteys keskustaan.

Paino 20%
Koulutus ja koulut6,6

Karjamaa Põhikool 445 m; ylioppilaskokeiden taso 55/100; päiväkoti 443 m.

Paino 15%
Ilmanlaatu ja ympäristö7,4

76% tunneista hyvä, 6% huono (12 kk keskiarvo, taso: kohtalainen), melutaso 53 dB (kohtalainen), mallinnettu (Lden), lähin puisto Kopli kalmistupark 1302 m. Lähteet: Estiqin melumalli (CNOSSOS-EU); Estiqin ilmanlaatuindeksi Keskkonnaagentuurin datasta.

Paino 10%
Turvallisuus ja rikollisuusriski7,3

PPA avoin data (H3-solu (~0,7 km²), 24 kk – 26.08.2026, n=104): kohtalainen riski; 12 kk vs edelliset 12 kk: -62,9%.

Paino 10%
Kunto ja ikä9,8

Rakennettu 2025; kantava rakenne Elementtibetonirakenne.

Paino 15%
Energiatehokkuus ja lämmitys9,8

EHR-energiatodistus A (myönnetty 18.05.2022); lämmitysjärjestelmä Kaukolämpö.

Paino 10%
Elinympäristö ja palvelut7,8

Kopli kalmistupark 1302 m; ruokakaupat 463 m.

Paino 10%
Markkinan likviditeetti ja kysyntä7,6

Maanmittauslaitoksen kauppavolyymi alueella (128 kauppaa viimeisten 4 neljänneksen aikana kohortissa ”rakennusvuosi 2021 ...”).

Paino 10%

Ympäristö ja turvallisuus: Manufaktuuri tn 7/1

Viralliset avoimet tiedot ja Estiqin mallit rakennuksen sijainnille. Ne kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa. Miten laskemme.

Turvallisuus

Tapahtumataso: keskimääräistä korkeampi · indeksi 6,1 / 10

Poliisin (PPA) avoimessa datassa on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta 24 kuukauden ajalta 104 kirjattua tapahtumaa (tiedot 26.08.2026 asti). Viim. 12 kk vs. edelliset 12: -63%.

Laskee poliisille ilmoitetut tapahtumat, ei turvallisuuden tunnetta.

Lähde: PPA:n avoin data.

Ilmanlaatu

Kohtalainen

Viimeisen 12 kk:n 3 053 tuntilukemasta (07.12.2025–11.10.2026, rakennuksen ruutu (~0,1 km²)): 76% kahdessa parhaassa luokassa, 18% keskimmäisessä ja 6% kahdessa huonoimmassa viidestä.

Lähde: Keskkonnaagentuur, tuntidata.

Melu

53 dB Lden · kohtalainen

Arvioitu tieliikennemelu on WHO:n suositustason (53 dB Lden) sisällä.

Lähde: Estiqin melumalli, OpenStreetMap.

Radon maaperässä

Tavanomainen · 30–50 kBq/m³

Radonpitoisuus maaperän huokosilmassa. Perustuu tämän ruudun mittauksiin. Se jää alle 50 kBq/m³:n rajan, josta alkaen uudisrakennus tarvitsee radonturvallisen ratkaisun (EVS 840). Koko kunnan luokka: Kõrge või väga kõrge.

Maaperän huokosilman lukema, ei asunnon sisäilma; koskee lähinnä kellaria ja 1. kerrosta.

Lähde: Viron radonriskikartta (Viron geologinen tutkimuskeskus).

Hintatrendi ja myyntistrategia

Kaupat 2024 Q3–2026 Q2 · Maanmittauslaitos · Põhja-Tallinna · otos: rakennusvuosi 2021 ....

Neljännesvuosittainen kauppahinta €/m² (Otos: 220 kauppaa · rakennusvuosi 2021 ...)
Kaupat ✨ Ennuste 2026 Q4 Menetelmä: painotettu lineaarinen regressio 6 viim. neljänneksestä, vaimennus 0,75, raja ±5 %/nelj. Ei takuu. +14.7% v/v (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Manufaktuuri tn 7/1 AVM-taso: €4 074/m² €4 300 2024 Q3 21 kauppaa €4 457 2024 Q4 19 kauppaa €4 520 2025 Q1 16 kauppaa €4 661 2025 Q2 36 kauppaa €5 244 2025 Q3 48 kauppaa €5 452 2025 Q4 39 kauppaa €5 184 2026 Q1 34 kauppaa Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun. €5 954 2026 Q2 Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun.kesken · 7 €5 760 2026 Q4 ✨ Ennuste

Myyntistrategia

AVM-markkina-arvo
€4 074/m²
Hintahaarukka
€3 687–4 461
Indikatiivinen pyyntihinta (Tyypillinen 2h · 45,2 m²)
€193 352
Indikatiivinen pyyntihinta€4 278/m²
Neuvotteluvara~3–5%

Sijaintikartta ja lähimmät palvelut

10 minuutin kävelymatkan säteellä sijaitsee 13 keskeistä palvelua · Koordinaatit 59.449002, 24.702768 · kiinteistötunnus 78401:101:7291.

🚏 Niidi pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
217 m · 3 min
🚏 Ehte pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
255 m · 3 min
🚏 Madala pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
272 m · 4 min
🚏 Kari pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
362 m · 5 min
🧒 Pelguranna Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
443 m · 6 min
🎓 Karjamaa Põhikool
Peruskoulu · Peruskoulu
445 m · 6 min
🛒 Sõle Selver
Supermarketti · Päivittäistavarat
463 m · 6 min
🧒 Ilmapuu Waldorflasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
527 m · 7 min
🎓 Tallinna Avatud Kool
Peruskoulu · Peruskoulu
635 m · 8 min
🎓 Tallinna Vaba Waldorfkool
Lukio · Arvosana: 58.1/100
641 m · 9 min
🛒 Stroomi Keskus Maxima XX
Supermarketti · Päivittäistavarat
784 m · 10 min
🛒 Arsenal Selver
Supermarketti · Päivittäistavarat
923 m · 12 min
🌳 Kopli kalmistupark
Park · Roheala
1302 m · 17 min
10 minuutin kävelymatkalla: 13 kohdetta, lähin pysäkki 217 m.

Alueen rakennuskausi ja väestö: Põhja-Tallinna linnaosa

Tilastokeskuksen REL2021-väestönlaskennan ja Rakennusrekisterin (EHR) avoin data.

Asukkaiden ikäjakauma

437 817 asukasta
0–17 (Lapset ja nuoret) 18.7% · 81 762
18–64 (Työikäiset) 62.4% · 273 008
65 ja vanhemmat (Seniorit) 19% · 83 047

Koulutustaso (15+)

368 377 asukasta
Perusaste tai alempi 12.7% · 46 946
Keskiaste tai ammatillinen 37.4% · 137 875
Korkeakoulututkinto 47.1% · 173 485
Koulutustaso tuntematon 2.7% · 10 071

Rakennusvuosikymmen ja asuntokanta

225 177 asuntoa
Historialliset (< 1945) 11.1% · 25 046
Neuvostoaika (1946–1990) 65.7% · 147 900
Uudelleenitsenäistynyt (1991–2010) 13% · 29 357
Uudiskohteet (2011+) 9.2% · 20 698

Eniten rakennettu aikakausi: 1981–1990.

Energiatehokkuusjakauma A–G

Luokka A (Lähes nollaenergia) 3.6%
Luokka B (Matalaenergia) 5.5%
Luokka C (Hyvä energiatehokkuus) 6.9%
Luokka D (Kohtalainen tehokkuus) 6.1%
Luokka E (Perinteinen neuvostokerrostalo) 66.6%
Luokka F–G (Suuri energiankulutus) 11.1%

Rakennusprofiili

Tiedot EHR:stä ja Maanmittauslaitoksen kiinteistörekisteristä; puuttuvia kenttiä ei näytetä.

Rakennusvuosi2025
Asuntoja yhteensä150
Kerroksia6
EnergialuokkaA
OmistusmuotoYksityisomistus · huoneisto-omistus
Tontin pinta-ala8 418 m²
LämmitysjärjestelmäKaukolämpö
Kantava rakenneElementtibetonirakenne
Hissejä2
Melutaso53 dB (kohtalainen)

Viralliset rekisteritiedot: EHR ja kiinteistörekisteri

Vain tiedot, jotka Estiq lukee EHR:stä ja kiinteistörekisterin WFS-palvelusta. Palo- ja hissitarkastuksia Estiq ei seuraa.

EHR · Rakennusrekisteri

Koodi 121380085 · tietue päivitetty 21.05.2025.

Elementtibetonirakenne · hissejä EHR:n mukaan: 2.

EHR-portaali (koodi: 121380085) →

Kiinteistöyksikkö (Maanmittauslaitos)

78401:101:7291 · pinta-ala 8 418 m².

Käyttötarkoitus: 95% Elamumaa, 5% arimaa.

Kiinteistökartta (78401:101:7291) ↗

Taloyhtiö ja asumiskulut

Rakennusta hallinnoi taloyhtiö Tallinn, Manufaktuuri tn 7 korteriühistu (rekisteritunnus 80640647). Luvut ovat taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksestä (kaupparekisteri).

Kulut yhteensä€2,62/m² / kktyypillinen asunto €125/kk · sis. käyttömaksut · Sitsi (asum) mediaani €3,03/m² / kk
Vastikkeet€0,79/m² / kkilman käyttömaksuja · korjausrahasto €0,07/m² · Sitsi (asum) mediaani €1,31/m² / kk
Korjausrahasto€9 222€1,13/m² · alueen alin neljännes
LainatEi lainaavuoden lopussa
Tilikausi20252024
Vastikkeet€77 313€17 965
josta korjausrahasto€6 502–
Korjauskulut€10 804€0
Korjausrahaston saldo€9 222€4 492
Rahavarat€9 871€5 868
Tilikauden tulos−€8 809€8
Vastikkeet lajeittain2025€/m²/kk
Hooldustasud€52 2260,53
Haldustasud€14 2840,15
Reservfonditasud€6 5020,07
Kindlustus€4 3010,04

Maksujen nimet kuten tilinpäätöksessä.

150 asuntoa · jäseniä 130 yksityistä + 12 yritystä.
Lähde: taloyhtiöiden tilinpäätökset (Viron kaupparekisteri). €/m² = summa ÷ asuntojen pinta-ala rakennusrekisterissä (8 181 m²) ÷ 12. "Kulut yhteensä" on tilinpäätöksen asuntotaulukon omistajilta perimä summa, ja se sisältää yleensä lämmön, veden ja sähkön. Vertailu: alueen Sitsi (asum) taloyhtiöiden mediaani ja kvartiilit samana vuonna.

Maa- ja Ruumiamet In-ADS -osoitekohde (ADS-OID: EE04013479) · Postinumero: 10412

KÜ tiedot e-Äriregisteristä ↗

Asuinkerrostalot kadulla Manufaktuuri tn

2 taloa kadulla · reaaliaikainen vertailu.

Osoite Rakennusvuosi Estiq €/m² Tyypillinen asunto Energialuokka
Manufaktuuri tn 7/1 Tämä talo 2025 €4 074 ~€184 145 A Aktiivinen
Manufaktuuri tn 18 2019 €3 753 ~€185 076 C Katso →

Viralliset tietolähteet ja rekisteritodistukset

Suorat tietoyhteydet, viralliset rekisterit ja päivitysaikaleimat.

Tietoalue Virallinen lähde Hallinto-organisaatio Tiedot ajalta Tila
Rakennuksen tekniset tiedot EHR · 121380085 Maa- ja Ruumiamet 02.10.2026 (EHR-tietue 21.05.2025) Vahvistettu
Kiinteistö ja maankäyttö Maanmittauslaitos · 78401:101:7291 ↗ Maanmittauslaitos 15.09.2026 Vahvistettu
Toteutuneet kiinteistökaupat Maanmittauslaitoksen kauppahintarekisteri Maanmittauslaitos 05.2026 Synkronoitu
Väestö- ja väestönlaskentatiedot Väestörekisteri & RL21 Tilastokeskus vuosittain (2021) Virallinen
Turvallisuus ja ympäristönseuranta Melukartat, ilmanlaatu & PPA Poliisi / Ympäristökeskus mallinnettu arvio Tilastollinen
Vuokra ja bruttotuotto Estiqin vuokratietokanta · 19 ilmoitusta 500 m säteellä · tuotto 3,4–4,4 % Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=19 Markkinadata
Arviointimetodologia Estiq AVM Vertailukauppamenetelmä (ei EVS 875 -arviokirja) 2026 mallipainotukset Tilastollinen

Rakennuksen energialuokan selitys

Energiatodistus on virallinen asiakirja, joka kuvaa rakennuksen energia- ja lämmityskustannusten tehokkuutta.

A · tämä rakennus Lähes nollaenergiatalo Erittäin matala energiankulutus

Keskeiset riskitekijät

  • Vuoden 2025 rakennusvuosi: moderni uudisrakennus; talotekniikan ja rakenteiden oletetaan rakennusvuoden perusteella olevan hyvässä kunnossa (todellinen kunto tulee tarkistaa).
  • Energialuokka A: yleensä matalampi lämmitystarve kuin keskimääräisessä vanhemmassa talossa. Todelliset lämmityskulut riippuvat asunnosta ja käytöstä.
  • Pysäköinti: rakennuksessa on maanalainen lämmin pysäköintihalli.
  • Arviointiero: yksittäisen asunnon pankkiarvo riippuu olennaisesti sisäpinnan kunnosta.

Usein kysytyt kysymykset (UKK)

Vastaukset on optimoitu asunnonostajille, hakukoneille ja tekoälyjärjestelmille.

Mikä rakennus sijaitsee osoitteessa Manufaktuuri tn 7/1, Tallinn?

Manufaktuuri tn 7/1 on vuonna 2025 rakennettu 6-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Põhja-Tallinna linnaosa, jossa on 150 asuntoa. EHR-koodi on 121380085 ja kiinteistötunnus 78401:101:7291. Estiqin mukaan energialuokka A.

Mikä on keskimääräinen neliöhinta ja markkina-arvo kohteessa Manufaktuuri tn 7/1?

Estiq AVM -arvio on 4 074 €/m². Arvoväli on 3 687–4 461 €/m². Tyypillisen 2h asunnon arvioitu markkina-arvo on noin €184 145.

Paljonko maksaa 40 m² tai 50 m² asunto osoitteessa Manufaktuuri tn 7/1?

4 074 €/m² vertailutason mukaan 40 m² asunnon ohjeellinen arvo on noin €162 960 ja 50 m² asunnon noin €203 700. Todellinen arvo riippuu kunnosta, kerroksesta, pysäköinnistä ja varastosta.

Miten asuntojen hinnat jakautuvat huoneluvun mukaan?

1h: €132 408–€160 207; 2h: €163 333–€197 624; 3h: €220 508–€266 803; 4h: €270 552–€327 353.

Millä suuntaa-antavalla hinnalla asunto kannattaa laittaa myyntiin?

Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihinta on noin €4 278/m² (tyypilliselle 2h asunnolle noin €193 352), jossa on 3–5 % neuvotteluvara.

Paljonko vuokratuottoa 2h asunnosta voi saada?

Hyväkuntoisen 2h asunnon arvioitu markkinavuokra on €540–€650 kuukaudessa ja arvioitu bruttotuotto 3,4–4,4 %.

Sopiiko Manufaktuuri tn 7/1 asuntosijoitukseen?

Tietojen mukaan kompaktit asuntopohjat, julkisen liikenteen läheisyys (pysäkki 217 m) ja alueen vakaa kysyntä ovat sijoittajalle myönteisiä tekijöitä. Ennen kauppaa kannattaa tarkistaa huoneiston kunto, hoitovastike ja todellinen vuokrakysyntä.

Millainen on osoitteen Manufaktuuri tn 7/1 ympäristö: turvallisuus, ilma, melu ja radon?

Poliisin avoimen datan mukaan on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta kirjattu 24 kuukauden aikana 104 tapahtumaa (taso: keskimääräistä korkeampi). Ilma: viimeisen 12 kk:n tuntilukemista 76 % oli kahdessa parhaassa ja 6 % kahdessa huonoimmassa luokassa (taso: kohtalainen). Arvioitu tieliikennemelu rakennuksella on 53 dB (Lden). Radon maaperän huokosilmassa: tavanomainen (30–50 kBq/m³). Mittarit kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa.

Mitkä ovat asumiskulut kohteessa Manufaktuuri tn 7/1?

Taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksen mukaan omistajat maksoivat keskimäärin €2,62/m² / kk käyttömaksut mukaan lukien; tyypillinen asunto maksoi €125 kuukaudessa. Vastikkeet ilman käyttömaksuja olivat €0,79/m² / kk, josta korjausrahastoon €0,07/m². Korjausrahastossa oli vuoden lopussa €9 222. Taloyhtiöllä ei ollut lainaa. Vertailun vuoksi alueen Sitsi (asum) 37 taloyhtiön mediaani oli €3,03/m² / kk. Katso taloyhtiön tiedot.

Korvaako Estiq-verkkoarvio pankin vaatiman virallisen arviokirjan?

Ei. Estiq AVM on dataohjattu tilastollinen markkinaohje. Asuntolainaa haettaessa tarvitaan laillistetun kiinteistöarvioijan virallinen arviokirja EVS 875 -standardin mukaisesti. Tilaa arvio →

Kuinka tarkka Estiqin automaattinen arvio (AVM) on?

Sokkotestissä (touko–syyskuu 2026) Estiq AVM:n mediaanivirhe oli Tallinnassa 9,5 % ja muualla Virossa 12,1 %; Tallinnassa 83 % arvioista osui ±20 %:n sisään. Tarkkuus on parempi aktiivisilla alueilla ja heikompi epätyypillisissä kohteissa. Tämän sivun hintaväli riippuu alueen datan määrästä. Kyseessä on tilastollinen vertailuarvo, ei EVS 875 -raportti. Katso menetelmäsivu.

Rakennustiedot on täsmäytetty EHR- ja Maanmittauslaitoksen rekistereihin. AVM-menetelmä: Martin Koppel, Estiqin kiinteistöarvioinnin neuvonantaja (menetelmä EVS 875 -standardin mukainen). Tämä on automaattinen malliarvio, ei EVS 875 -lausunto. Päivitetty 02.10.2026.

Tarvitsetko toisen asiantuntijanäkemyksen?

Lähetä tämän talon tiedot paikalliselle asiantuntijalle ilman tietojen uudelleensyöttöä.

Kysy alueen kiinteistönvälittäjältä