Rekisteritiedot 4.10.2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Linda tänav 8, Tallinn

Linda tn 8 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on vuonna 1934 rakennettu 3-kerroksinen asuinkerrostalo, 12 asuntoa (EHR 101016776). Estiq AVM -malliarvio on 3 490 €/m² (vaihteluväli 3 158–3 822 €/m²) 4.10.2026.

Linda tänav 8, Tallinn – ilmakuva rakennuksesta, ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR)
Ilmakuva · rakennuksen ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR) · Ortokuva 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avoimen datan lisenssi)
3 kerrosta 12 asuntoa EHR 101016776 ↗ Kiinteistötunnus 78408:801:4860 ↗ Yksityisomistus · huoneisto-omistus

Estiq kokoaa yhdelle sivulle asuntokohtaiset hintatasot, AVM-markkina-arvon, markkinatrendit, sijainnin, elinympäristön, EHR-tekniset tiedot ja viralliset rekisteritodistukset.

Tarvitsetko virallisen arviokirjan pankille? Tilaa EVS 875 -arvio →

Ympäristö lyhyesti

Kuusi mittaria tälle osoitteelle. Napauta nähdäksesi lähteen ja rajoitukset.

Automaattinen markkina-arvo ja rakennuksen vertailutiedot

Linda tn 8 on vuonna 1934 rakennettu 3-kerroksinen asuinkerrostalo, 12 asuntoa, arvioitu energialuokka E. Estiq AVM -vertailuarvo on €3 490/m², 10,1 % yli alueen Põhja-Tallinna mediaanin (notaarikauppojen mediaani €3 169/m², 4/2026, n=120).

Linda tn 8 on vuonna 1934 valmistunut 3-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Põhja-Tallinna, 12 asuntoa. Kantava rakenne: Puurunko (EHR). Yleisin asuntotyyppi on 2h (8 kpl). Energialuokka E (arvio rakennusvuoden perusteella).

Estiq AVM -perustaso talon asunnoille on 3 490 €/m², noin 10,1 % yli alueen Põhja-Tallinna mediaanin (notaarikauppojen mediaani €3 169/m², 4/2026, n=120). Tyypillinen asunto (2h, 42,5 m²) on noin €153 765.

✓ Sopii erinomaisesti

Ensiasunnon ostajalle, 1–2 hengen taloudelle ja asuntosijoittajalle.

⚠ Huomioitavaa

Arvioitu energialuokka E, maantason pysäköinti ja 1934 rakennusvuosi.

€550–€670/kk

Markkinavuokra tyypilliselle 2h asunnolle (7 ilmoitusta 500 m säteellä, sama rakennusaikakausi).

📊 Markkinadata · 7 ilmoitusta 500 m säteellä, sama rakennusaikakausi
4,2–5,2%

Arvioitu bruttotuotto (perustuu todellisiin vuokramarkkinatietoihin).

markkina-arvosta

Asuntojen hinnat ja huonejakautuma

Rakennusrekisterin (EHR) virallinen asuntoluokitus ja Estiq-arvovälit.

Asunto Määrä Pinta-ala €/m² Arvohaarukka
1h 3 35.3 – 39.7 m² €3 877 €134 032–€162 171
2h 8 36.7 – 50 m² €3 618 €138 830–€167 977
3h 1 57.2 m² €3 461 €179 162–€216 776
Suurin osa asunnoista ei ole samanlaisia: todellinen kauppahinta riippuu kerroksesta, sisustusstandardista, varastosta ja autopaikasta.

Asunnon pikakalkulaattori

Rakennuksen vertailuarvo + asuntokohtaiset parametrit. Valitse ominaisuudet ja näe laskennallinen arvo heti.

1h · 38.2 m² 2h · 42.4 m² 3h · 57.2 m²
− 42,5 m² +
Remontin tarpeessa −10% Hyvässä kunnossa Remontoitu +10%
1. kerros −2% Keskikerros Ylin kerros
Parveke / lasitettu parveke +€3 000 Kellarikomero +€2 000 Pysäköintipaikka +€5 000
Laskennallinen markkina-arvoMallin tilastollinen arvio hinnasta, jolla vastaava asunto tässä talossa todennäköisesti myydään. Perustuu Maa- ja Ruumiametin kauppatietoihin ja vertailukelpoisiin asuntoihin. Todellinen hinta voi poiketa muutaman prosentin. Ei EVS 875 -arviointiraportti.
€153 765
ca €3 618 / m² · mallin arvio
Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihintaEhdotettu myynti-ilmoituksen lähtöhinta: laskennallinen markkina-arvo +5 %. Tallinnassa asunnot myydään keskimäärin 3–5 % alle lopullisen pyyntihinnan, joten tähän sisältyy neuvotteluvaraa. Ei kauppahinta eikä takuu. €161 453
Arvioitu vuokratuotto €550–€670/kk
Pyyntihinta / m² €3 799/m²
Neuvotteluvara 3–5%
Metodologia: automaattinen tilastollinen AVM-arvio, joka perustuu Maanmittauslaitoksen kauppoihin. Ei korvaa virallista EVS 875 -standardin mukaista arviokirjaa.

Estiq Building Scorecard™

8-ulotteinen asumisympäristön, turvallisuuden, infrastruktuurin ja markkinan tarkastus.

Kokonaispisteet
7,2 / 10

Estiq Building Score on Estiqin oma yhdistelmäindikaattori, ei virallinen luokitus; osatekijöiden painot näkyvät alla. Menetelmä

Sijainti ja yhteydet8,9

Telliskivi pysäkki 225 m / 3 min; nopea yhteys keskustaan.

Paino 20%
Koulutus ja koulut6,8

Kalamaja Põhikool 193 m; ylioppilaskokeiden taso 55/100; päiväkoti 577 m.

Paino 15%
Ilmanlaatu ja ympäristö7,1

57% tunneista hyvä, 13% huono (12 kk keskiarvo, taso: kohonnut), melutaso 53 dB (kohtalainen), mallinnettu (Lden), lähin puisto Toompark ja Snelli tiik 747 m. Lähteet: Estiqin melumalli (CNOSSOS-EU); Estiqin ilmanlaatuindeksi Keskkonnaagentuurin datasta.

Paino 10%
Turvallisuus ja rikollisuusriski7,1

PPA avoin data (H3-solu (~0,7 km²), 24 kk – 26.08.2026, n=452): kohtalainen riski; 12 kk vs edelliset 12 kk: -23,3%.

Paino 10%
Kunto ja ikä5,9

Rakennettu 1934; kantava rakenne Puurunko.

Paino 15%
Energiatehokkuus ja lämmitys5,2

Rekisteröityä todistusta ei ole; rakennusvuoden (1934) perusteella odotettu luokka on E. Lämmitysjärjestelmä Kaukolämpö.

Paino 10%
Elinympäristö ja palvelut8,4

Toompark ja Snelli tiik 747 m; ruokakaupat 345 m.

Paino 10%
Markkinan likviditeetti ja kysyntä7,6

Maanmittauslaitoksen kauppavolyymi alueella (125 kauppaa viimeisten 4 neljänneksen aikana kohortissa ”rakennusvuosi <1939”).

Paino 10%

Ympäristö ja turvallisuus: Linda tn 8

Viralliset avoimet tiedot ja Estiqin mallit rakennuksen sijainnille. Ne kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa. Miten laskemme.

Turvallisuus

Tapahtumataso: keskimääräistä korkeampi · indeksi 6,6 / 10

Poliisin (PPA) avoimessa datassa on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta 24 kuukauden ajalta 452 kirjattua tapahtumaa (tiedot 26.08.2026 asti). Viim. 12 kk vs. edelliset 12: -23%.

Laskee poliisille ilmoitetut tapahtumat, ei turvallisuuden tunnetta.

Lähde: PPA:n avoin data.

Ilmanlaatu

Kohonnut

Viimeisen 12 kk:n 55 648 tuntilukemasta (07.12.2025–11.10.2026, 18 ruutua ~600 m säteellä): 57% kahdessa parhaassa luokassa, 30% keskimmäisessä ja 13% kahdessa huonoimmassa viidestä.

Lähde: Keskkonnaagentuur, tuntidata.

Melu

53 dB Lden · kohtalainen

Arvioitu tieliikennemelu on WHO:n suositustason (53 dB Lden) sisällä.

Lähde: Estiqin melumalli, OpenStreetMap.

Radon maaperässä

Korkea · 50–100 kBq/m³

Radonpitoisuus maaperän huokosilmassa. Perustuu tämän ruudun mittauksiin. Se ylittää 50 kBq/m³:n rajan, josta alkaen uudisrakennus tarvitsee radonturvallisen ratkaisun (EVS 840). Koko kunnan luokka: Kõrge või väga kõrge.

Maaperän huokosilman lukema, ei asunnon sisäilma; koskee lähinnä kellaria ja 1. kerrosta.

Lähde: Viron radonriskikartta (Viron geologinen tutkimuskeskus).

Hintatrendi ja myyntistrategia

Kaupat 2024 Q3–2026 Q2 · Maanmittauslaitos · Põhja-Tallinna · otos: rakennusvuosi <1939.

Neljännesvuosittainen kauppahinta €/m² (Otos: 282 kauppaa · rakennusvuosi <1939)
Kaupat ✨ Ennuste 2026 Q4 Menetelmä: painotettu lineaarinen regressio 6 viim. neljänneksestä, vaimennus 0,75, raja ±5 %/nelj. Ei takuu. Kalamaja (asum) · rakennusvuosi <1939 · €3 496 (2025 Q4) +6.6% v/v (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Linda tn 8 AVM-taso: €3 490/m² €3 264 2024 Q3 35 kauppaa €3 256 2024 Q4 42 kauppaa €2 801 2025 Q1 33 kauppaa €2 911 2025 Q2 47 kauppaa €3 401 2025 Q3 39 kauppaa €3 468 2025 Q4 33 kauppaa €2 985 2026 Q1 40 kauppaa Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun. €3 520 2026 Q2 Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun.kesken · 13 €3 200 2026 Q4 ✨ Ennuste

Myyntistrategia

AVM-markkina-arvo
€3 490/m²
Hintahaarukka
€3 158–3 822
Indikatiivinen pyyntihinta (Tyypillinen 2h · 42,5 m²)
€161 453
Indikatiivinen pyyntihinta€3 799/m²
Neuvotteluvara~3–5%

Sijaintikartta ja lähimmät palvelut

10 minuutin kävelymatkan säteellä sijaitsee 15 keskeistä palvelua · Koordinaatit 59.443564, 24.732075 · kiinteistötunnus 78408:801:4860.

🎓 Kalamaja Põhikool
Peruskoulu · Peruskoulu
193 m · 3 min
🚏 Telliskivi pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
225 m · 3 min
🚏 Salme pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
249 m · 3 min
🎓 Gustav Adolfi Gümnaasium
Lukio · Arvosana: 75.1/100
290 m · 4 min
🛒 Balti Jaama Turg & Selver
Supermarketti · Päivittäistavarat
345 m · 5 min
🚏 Kungla pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
434 m · 6 min
🚏 Balti Jaam pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
444 m · 6 min
🛒 Telliskivi Rimi
Supermarketti · Päivittäistavarat
463 m · 6 min
🧒 Kalamaja Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
577 m · 8 min
🌳 Toompark ja Snelli tiik
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
747 m · 10 min
🎓 Tallinna Vanalinna Täiskasvanute Gümnaasium
Lukio · Lukio
751 m · 10 min
🧒 Mudila Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
799 m · 11 min
🧒 Kelluke Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
838 m · 11 min
🌳 Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
903 m · 12 min
🌳 Kalamaja kalmistupark
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
928 m · 12 min
10 minuutin kävelymatkalla: 15 kohdetta, lähin pysäkki 225 m.

Alueen rakennuskausi ja väestö: Põhja-Tallinna linnaosa

Tilastokeskuksen REL2021-väestönlaskennan ja Rakennusrekisterin (EHR) avoin data.

Asukkaiden ikäjakauma

437 817 asukasta
0–17 (Lapset ja nuoret) 18.7% · 81 762
18–64 (Työikäiset) 62.4% · 273 008
65 ja vanhemmat (Seniorit) 19% · 83 047

Koulutustaso (15+)

368 377 asukasta
Perusaste tai alempi 12.7% · 46 946
Keskiaste tai ammatillinen 37.4% · 137 875
Korkeakoulututkinto 47.1% · 173 485
Koulutustaso tuntematon 2.7% · 10 071

Rakennusvuosikymmen ja asuntokanta

225 177 asuntoa
Historialliset (< 1945) 11.1% · 25 046
Neuvostoaika (1946–1990) 65.7% · 147 900
Uudelleenitsenäistynyt (1991–2010) 13% · 29 357
Uudiskohteet (2011+) 9.2% · 20 698

Eniten rakennettu aikakausi: 1981–1990.

Energiatehokkuusjakauma A–G

Luokka A (Lähes nollaenergia) 3.6%
Luokka B (Matalaenergia) 5.5%
Luokka C (Hyvä energiatehokkuus) 6.9%
Luokka D (Kohtalainen tehokkuus) 6.1%
Luokka E (Perinteinen neuvostokerrostalo) 66.6%
Luokka F–G (Suuri energiankulutus) 11.1%

Rakennusprofiili

Tiedot EHR:stä ja Maanmittauslaitoksen kiinteistörekisteristä; puuttuvia kenttiä ei näytetä.

Rakennusvuosi1934
Asuntoja yhteensä12
Kerroksia3
Energialuokka (arvio)E ~
OmistusmuotoYksityisomistus · huoneisto-omistus
Tontin pinta-ala875 m²
LämmitysjärjestelmäKaukolämpö
Kantava rakennePuurunko
Hissejä0
Melutaso53 dB (kohtalainen)

Viralliset rekisteritiedot: EHR ja kiinteistörekisteri

Vain tiedot, jotka Estiq lukee EHR:stä ja kiinteistörekisterin WFS-palvelusta. Palo- ja hissitarkastuksia Estiq ei seuraa.

EHR · Rakennusrekisteri

Koodi 101016776 · tietue päivitetty 30.05.2025.

Puurunko · hissejä EHR:n mukaan: 0.

EHR-portaali (koodi: 101016776) →

Kiinteistöyksikkö (Maanmittauslaitos)

78408:801:4860 · pinta-ala 875 m².

Käyttötarkoitus: 100% Elamumaa.

Kiinteistökartta (78408:801:4860) ↗

Taloyhtiö ja asumiskulut

Rakennusta hallinnoi taloyhtiö Tallinn, Linda tn 8 korteriühistu (rekisteritunnus 80450912). Luvut ovat taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksestä (kaupparekisteri).

Kulut yhteensä€2,52/m² / kktyypillinen asunto €106/kk · sis. käyttömaksut · Kalamaja (asum) mediaani €2,97/m² / kk
Vastikkeet€2,25/m² / kkilman käyttömaksuja · korjausrahasto €1,37/m² · Kalamaja (asum) mediaani €1,46/m² / kk
Korjausrahasto€6 160€12/m² · alueen tavanomaisella välillä
LainatEi lainaavuoden lopussa
Tilikausi20252024
Vastikkeet€13 783€20 574
josta korjausrahasto€8 423€15 472
Korjauskulut€9 166€16 192
Korjausrahaston saldo€6 160€6 762
Rahavarat€9 527€10 705
Vararahasto€900€900
Tilikauden tulos€106€3 352
Vastikkeet lajeittain2025€/m²/kk
Hooldustasud€1470,02
Tasud üldkulude katteks€2 3220,38
Heakorratasud€2 1480,35
Remonditasud€8 4231,37
Kindlustusmaksed€7430,12

Maksujen nimet kuten tilinpäätöksessä.

12 asuntoa · jäseniä 11 yksityistä + 1 yritystä.
Lähde: taloyhtiöiden tilinpäätökset (Viron kaupparekisteri). €/m² = summa ÷ asuntojen pinta-ala rakennusrekisterissä (511 m²) ÷ 12. "Kulut yhteensä" on tilinpäätöksen asuntotaulukon omistajilta perimä summa, ja se sisältää yleensä lämmön, veden ja sähkön. Vertailu: alueen Kalamaja (asum) taloyhtiöiden mediaani ja kvartiilit samana vuonna.

Maa- ja Ruumiamet In-ADS -osoitekohde (ADS-OID: EE00637534) · Postinumero: 10411

KÜ tiedot e-Äriregisteristä ↗

Asuinkerrostalot kadulla Linda tn

1 taloa kadulla · reaaliaikainen vertailu.

Viralliset tietolähteet ja rekisteritodistukset

Suorat tietoyhteydet, viralliset rekisterit ja päivitysaikaleimat.

Tietoalue Virallinen lähde Hallinto-organisaatio Tiedot ajalta Tila
Rakennuksen tekniset tiedot EHR · 101016776 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR-tietue 30.05.2025) Vahvistettu
Kiinteistö ja maankäyttö Maanmittauslaitos · 78408:801:4860 ↗ Maanmittauslaitos 04.10.2026 Vahvistettu
Toteutuneet kiinteistökaupat Maanmittauslaitoksen kauppahintarekisteri Maanmittauslaitos 05.2026 Synkronoitu
Väestö- ja väestönlaskentatiedot Väestörekisteri & RL21 Tilastokeskus vuosittain (2021) Virallinen
Turvallisuus ja ympäristönseuranta Melukartat, ilmanlaatu & PPA Poliisi / Ympäristökeskus mallinnettu arvio Tilastollinen
Vuokra ja bruttotuotto Estiqin vuokratietokanta · 7 ilmoitusta 500 m säteellä, sama rakennusaikakausi · tuotto 4,2–5,2 % Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=7 Markkinadata
Arviointimetodologia Estiq AVM Vertailukauppamenetelmä (ei EVS 875 -arviokirja) 2026 mallipainotukset Tilastollinen

Rakennuksen energialuokan selitys

Energiatodistus on virallinen asiakirja, joka kuvaa rakennuksen energia- ja lämmityskustannusten tehokkuutta.

E · tämä rakennus Korkeampi energiankulutus Havaittava lämpöhäviö; tyypillinen vanhemmalle kannalle

Keskeiset riskitekijät

  • Vuoden 1934 rakennusvuosi: talotekniikka vaatii määräaikaista uusimista ja huoltoa.
  • Arvioitu energialuokka E: yleensä suurempi lämmitystarve kuin uusissa A/B-taloissa. Virallista todistusta ei ole; luokka on arvioitu rakennusvuoden perusteella. Tarkista todellinen luokka ja lämmityskulut todistuksesta ja todellisista laskuista.
  • Pysäköinti: maantason pysäköinti pihalla tai kadulla; erillistä maanalaispaikkaa ei ole.
  • Arviointiero: yksittäisen asunnon pankkiarvo riippuu olennaisesti sisäpinnan kunnosta.

Usein kysytyt kysymykset (UKK)

Vastaukset on optimoitu asunnonostajille, hakukoneille ja tekoälyjärjestelmille.

Mikä rakennus sijaitsee osoitteessa Linda tn 8, Tallinn?

Linda tn 8 on vuonna 1934 rakennettu 3-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Põhja-Tallinna linnaosa, jossa on 12 asuntoa. EHR-koodi on 101016776 ja kiinteistötunnus 78408:801:4860. Estiqin mukaan arvioitu energialuokka E.

Mikä on keskimääräinen neliöhinta ja markkina-arvo kohteessa Linda tn 8?

Estiq AVM -arvio on 3 490 €/m². Arvoväli on 3 158–3 822 €/m². Tyypillisen 2h asunnon arvioitu markkina-arvo on noin €153 765.

Paljonko maksaa 40 m² tai 50 m² asunto osoitteessa Linda tn 8?

3 490 €/m² vertailutason mukaan 40 m² asunnon ohjeellinen arvo on noin €139 600 ja 50 m² asunnon noin €174 500. Todellinen arvo riippuu kunnosta, kerroksesta, pysäköinnistä ja varastosta.

Miten asuntojen hinnat jakautuvat huoneluvun mukaan?

1h: €134 032–€162 171; 2h: €138 830–€167 977; 3h: €179 162–€216 776.

Millä suuntaa-antavalla hinnalla asunto kannattaa laittaa myyntiin?

Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihinta on noin €3 799/m² (tyypilliselle 2h asunnolle noin €161 453), jossa on 3–5 % neuvotteluvara.

Paljonko vuokratuottoa 2h asunnosta voi saada?

Hyväkuntoisen 2h asunnon arvioitu markkinavuokra on €550–€670 kuukaudessa ja arvioitu bruttotuotto 4,2–5,2 %.

Sopiiko Linda tn 8 asuntosijoitukseen?

Tietojen mukaan kompaktit asuntopohjat, julkisen liikenteen läheisyys (pysäkki 225 m) ja alueen vakaa kysyntä ovat sijoittajalle myönteisiä tekijöitä. Ennen kauppaa kannattaa tarkistaa huoneiston kunto, hoitovastike ja todellinen vuokrakysyntä.

Millainen on osoitteen Linda tn 8 ympäristö: turvallisuus, ilma, melu ja radon?

Poliisin avoimen datan mukaan on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta kirjattu 24 kuukauden aikana 452 tapahtumaa (taso: keskimääräistä korkeampi). Ilma: viimeisen 12 kk:n tuntilukemista 57 % oli kahdessa parhaassa ja 13 % kahdessa huonoimmassa luokassa (taso: kohonnut). Arvioitu tieliikennemelu rakennuksella on 53 dB (Lden). Radon maaperän huokosilmassa: korkea (50–100 kBq/m³). Mittarit kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa.

Mitkä ovat asumiskulut kohteessa Linda tn 8?

Taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksen mukaan omistajat maksoivat keskimäärin €2,52/m² / kk käyttömaksut mukaan lukien; tyypillinen asunto maksoi €106 kuukaudessa. Vastikkeet ilman käyttömaksuja olivat €2,25/m² / kk, josta korjausrahastoon €1,37/m². Korjausrahastossa oli vuoden lopussa €6 160. Taloyhtiöllä ei ollut lainaa. Vertailun vuoksi alueen Kalamaja (asum) 184 taloyhtiön mediaani oli €2,97/m² / kk. Katso taloyhtiön tiedot.

Korvaako Estiq-verkkoarvio pankin vaatiman virallisen arviokirjan?

Ei. Estiq AVM on dataohjattu tilastollinen markkinaohje. Asuntolainaa haettaessa tarvitaan laillistetun kiinteistöarvioijan virallinen arviokirja EVS 875 -standardin mukaisesti. Tilaa arvio →

Kuinka tarkka Estiqin automaattinen arvio (AVM) on?

Sokkotestissä (touko–syyskuu 2026) Estiq AVM:n mediaanivirhe oli Tallinnassa 9,5 % ja muualla Virossa 12,1 %; Tallinnassa 83 % arvioista osui ±20 %:n sisään. Tarkkuus on parempi aktiivisilla alueilla ja heikompi epätyypillisissä kohteissa. Tämän sivun hintaväli riippuu alueen datan määrästä. Kyseessä on tilastollinen vertailuarvo, ei EVS 875 -raportti. Katso menetelmäsivu.

Rakennustiedot on täsmäytetty EHR- ja Maanmittauslaitoksen rekistereihin. AVM-menetelmä: Martin Koppel, Estiqin kiinteistöarvioinnin neuvonantaja (menetelmä EVS 875 -standardin mukainen). Tämä on automaattinen malliarvio, ei EVS 875 -lausunto. Päivitetty 04.10.2026.

Tarvitsetko toisen asiantuntijanäkemyksen?

Lähetä tämän talon tiedot paikalliselle asiantuntijalle ilman tietojen uudelleensyöttöä.

Kysy alueen kiinteistönvälittäjältä