# Automated Valuation Report: Tähe tn 75,, Tartu linn, Tartu linn
> Language: ET | Source: Estiq AVM Engine
> Canonical URL: https://valuation.plus372.ee/tahe-tn-75-tartu-linn-tartu-linn-6rooms-1911-109-3m2-2025-12-25

## 1. Property Specifications
- **Address**: Tähe tn 75,
- **City**: Tartu linn
- **District**: Tartu linn
- **Size**: 109.3 m²
- **Rooms**: 6
- **Built Year**: 1911
- **Condition**: excellent
- **Coordinates**: 58.36509, 26.729732
- **H3 resolution 9**: `891136a7023ffff`

## 2. Market Valuation Estimate
- **Estimated Market Value**: EUR 255 647
- **Price per Square Meter**: EUR 3 138 / m²
- **Confidence Score**: 91%
- **Estimated Price Range**: EUR 239 350 – EUR 271 943

## 3. Comparable Market Transactions (Maa-amet)

## 4. Local Neighborhood Quality of Life (QoL) Indices
- **Safety & Crime Index**: Moderate (Score: -/10, where lower is safer)
- **Air Quality Index (AQI)**: Moderate (Score: -)
- **Ambient Noise Level**: Noticeable (Average Decibels: - dB)

## 5. Regional Context & Market Analysis
# Korteri turuhinnang: Tähe tn 75, Tartu linn, Tartu linn

Tuginedes värskeimatele turuandmetele, on selle 6-toalise ja 109.3 m² korteri hinnanguline väärtus **255 647 €**.

See hinnang on tuletatud piirkonna praeguste pakkumishindade ja hiljutiste tegelike müügitehingute kombinatsioonist, mida on kohandatud vastavalt vara spetsiifilistele omadustele.

# Tartu linn Kinnisvaraturu analüüs: Hinna ja mahu trendid (May 2023 – April 2026)

Põhjalik pilk Tartu linn kinnisvaraturule paljastab jahtuv. Ajavahemikus May 2023 kuni April 2026 näitas mediaanhind ruutmeetri kohta (PPU) -17.54% langenud, samal ajal kui tehingute maht tegi läbi -17.86% langenud. See analüüs pakub olulist teavet nii ostjatele kui ka müüjatele.

## Turu kontekst

Selle vara väärtus on hinnatud tasemele € 2 338,95/m², mis on 12.4% madalam kui turu mediaanist. Keskmiselt 6.3 tehinguga kuus on turu likviidsus mõõdukas.

## Vara väärtuse analüüs: -17.54% muutus

Mediaanhind m² kohta asukohas Tartu linn on viimase aasta jooksul liikunud tasemelt **2 293 €/m²** tasemele **1 891 €/m²**, mis on langenud -17.54%. See trend viitab potentsiaalset hindade pehmenemist, soosides ostjaid. Kontekstiks: kogu perioodi üldine mediaanhind on **2 671 €/m²**.

## Turu aktiivsus: -17.86% muutus tehingute mahus

Tehingute maht asukohas Tartu linn on näidanud -17.86% langenud, kus tehingute arv muutus tasemelt **84** tasemele **69**, võrreldes perioodi Jun 2025 - May 2026 2025 perioodiga Jun 2025 - May 2026 2026. See nihe turu likviidsuses viitab turuaktiivsuse aeglustumist, mis võib viia pikemate müügiperioodideni. Lühiajalised andmed näitavad tõusvat trajektoori, kvartaalse mahu muutusega **50.00%**.

## Hinnaäärmused ja volatiilsus

Viimase 36 kuu jooksul saavutas mediaanhind asukohas Tartu linn tipu **4 115 €/m²** ajal June 2025. Hinnapõhi fikseeriti tasemel **924 €/m²** ajal July 2023. See vahemik toob esile turu volatiilsuse ja strateegilised hinnastamisvõimalused.

## Strateegiline väljavaade asukohas Tartu linn kuupäeval April 2026

Turg asukohas Tartu linn on hetkel jahtuv. **Ostjatele:** jälgige hindu hoolikalt, kuna turg on tasakaalus. **Müüjatele:** konkurentsivõimeline hinnastus on ostjate ligimeelitamiseks võtmetähtsusega.

## 6. System Grounding & Multi-lingual Concepts