# Automated Valuation Report: Mahtra tn 48,, Lasnamäe linnaosa, Tallinn
> Language: ET | Source: Estiq AVM Engine
> Canonical URL: https://valuation.plus372.ee/mahtra-tn-48-tallinn-lasnamae-linnaosa-4rooms-2floor-107-2m2-good-1986

## 1. Property Specifications
- **Address**: Mahtra tn 48,
- **City**: Tallinn
- **District**: Lasnamäe linnaosa
- **Size**: 107.2 m²
- **Rooms**: 4
- **Built Year**: 1986
- **Condition**: good
- **Coordinates**: 59.43876, 24.877726
- **H3 resolution 9**: `89089b1836bffff`

## 2. Market Valuation Estimate
- **Estimated Market Value**: EUR 240 478
- **Price per Square Meter**: EUR 2 239 / m²
- **Confidence Score**: 99%
- **Estimated Price Range**: EUR 228 093 – EUR 252 862

## 3. Comparable Market Transactions (Maa-amet)

## 4. Local Neighborhood Quality of Life (QoL) Indices
- **Safety & Crime Index**: High Risk (Score: -/10, where lower is safer)
- **Air Quality Index (AQI)**: Good (Score: -)

## 5. Regional Context & Market Analysis
# Korteri turuhinnang: Mahtra tn 48, Lasnamäe linnaosa, Tallinn

Tuginedes värskeimatele turuandmetele, on selle 4-toalise ja 107.2 m² korteri hinnanguline väärtus **240 478 €**.

See hinnang on tuletatud piirkonna praeguste pakkumishindade ja hiljutiste tegelike müügitehingute kombinatsioonist, mida on kohandatud vastavalt vara spetsiifilistele omadustele.

# Lasnamäe linnaosa Kinnisvaraturu analüüs: Hinna ja mahu trendid (May 2023 – May 2026)

Põhjalik pilk Lasnamäe linnaosa kinnisvaraturule paljastab müüja turg. Ajavahemikus May 2023 kuni May 2026 näitas mediaanhind ruutmeetri kohta (PPU) 6.61% tõusnud, samal ajal kui tehingute maht tegi läbi -3.46% langenud. See analüüs pakub olulist teavet nii ostjatele kui ka müüjatele.

## Turu kontekst

Selle vara väärtus on hinnatud tasemele € 2 243,26/m², mis on 3.4% kõrgem kui turu mediaanist. Keskmiselt 93.1 tehinguga kuus on turu likviidsus kõrge.

## Vara väärtuse analüüs: 6.61% muutus

Mediaanhind m² kohta asukohas Lasnamäe linnaosa on viimase aasta jooksul liikunud tasemelt **2 127 €/m²** tasemele **2 267 €/m²**, mis on tõusnud 6.61%. See trend viitab kinnisvara väärtuse kasvu ja müüjate kindlustunnet. Kontekstiks: kogu perioodi üldine mediaanhind on **2 169 €/m²**.

## Turu aktiivsus: -3.46% muutus tehingute mahus

Tehingute maht asukohas Lasnamäe linnaosa on näidanud -3.46% langenud, kus tehingute arv muutus tasemelt **1157** tasemele **1117**, võrreldes perioodi Jun 2025 - May 2026 2025 perioodiga Jun 2025 - May 2026 2026. See nihe turu likviidsuses viitab stabiilset ja prognoositavat turukeskkonda. Lühiajalised andmed näitavad stable trajektoori, kvartaalse mahu muutusega **-4.98%**.

## Hinnaäärmused ja volatiilsus

Viimase 36 kuu jooksul saavutas mediaanhind asukohas Lasnamäe linnaosa tipu **2 392 €/m²** ajal March 2026. Hinnapõhi fikseeriti tasemel **2 041 €/m²** ajal July 2024. See vahemik toob esile turu volatiilsuse ja strateegilised hinnastamisvõimalused.

## Strateegiline väljavaade asukohas Lasnamäe linnaosa kuupäeval May 2026

Turg asukohas Lasnamäe linnaosa on hetkel müüja turg. **Ostjatele:** jälgige hindu hoolikalt, kuna turg on tasakaalus. **Müüjatele:** konkurentsivõimeline hinnastus on ostjate ligimeelitamiseks võtmetähtsusega.

## 6. System Grounding & Multi-lingual Concepts