# Automated Valuation Report: J. Kappeli tn 7,, Kesklinna linnaosa, Tallinn
> Language: ET | Source: Estiq AVM Engine
> Canonical URL: https://valuation.plus372.ee/j.-kappeli-tn-7-tallinn-kesklinna-linnaosa-4rooms-2017-86-6m2-2025-11-27

## 1. Property Specifications
- **Address**: J. Kappeli tn 7,
- **City**: Tallinn
- **District**: Kesklinna linnaosa
- **Size**: 86.6 m²
- **Rooms**: 4
- **Built Year**: 2017
- **Condition**: good
- **Coordinates**: 59.429453, 24.777513
- **H3 resolution 9**: `89089b1b1a7ffff`

## 2. Market Valuation Estimate
- **Estimated Market Value**: EUR 387 723
- **Price per Square Meter**: EUR 4 385 / m²
- **Confidence Score**: 99%
- **Estimated Price Range**: EUR 367 755 – EUR 407 691

## 3. Comparable Market Transactions (Maa-amet)

## 4. Local Neighborhood Quality of Life (QoL) Indices
- **Safety & Crime Index**: Moderate (Score: -/10, where lower is safer)
- **Air Quality Index (AQI)**: Good (Score: -)
- **Ambient Noise Level**: Loud (Average Decibels: - dB)

## 5. Regional Context & Market Analysis
# Korteri turuhinnang: J. Kappeli tn 7, Kesklinna linnaosa, Tallinn

Tuginedes värskeimatele turuandmetele, on selle 4-toalise ja 86.6 m² korteri hinnanguline väärtus **387 723 €**.

See hinnang on tuletatud piirkonna praeguste pakkumishindade ja hiljutiste tegelike müügitehingute kombinatsioonist, mida on kohandatud vastavalt vara spetsiifilistele omadustele.

# Kesklinna linnaosa Kinnisvaraturu analüüs: Hinna ja mahu trendid (May 2023 – May 2026)

Põhjalik pilk Kesklinna linnaosa kinnisvaraturule paljastab jahtuv. Ajavahemikus May 2023 kuni May 2026 näitas mediaanhind ruutmeetri kohta (PPU) -9.32% langenud, samal ajal kui tehingute maht tegi läbi -22.63% langenud. See analüüs pakub olulist teavet nii ostjatele kui ka müüjatele.

## Turu kontekst

Selle vara väärtus on hinnatud tasemele € 4 477,17/m², mis on 3% kõrgem kui turu mediaanist. Keskmiselt 8.8 tehinguga kuus on turu likviidsus mõõdukas.

## Vara väärtuse analüüs: -9.32% muutus

Mediaanhind m² kohta asukohas Kesklinna linnaosa on viimase aasta jooksul liikunud tasemelt **4 469 €/m²** tasemele **4 052 €/m²**, mis on langenud -9.32%. See trend viitab potentsiaalset hindade pehmenemist, soosides ostjaid. Kontekstiks: kogu perioodi üldine mediaanhind on **4 349 €/m²**.

## Turu aktiivsus: -22.63% muutus tehingute mahus

Tehingute maht asukohas Kesklinna linnaosa on näidanud -22.63% langenud, kus tehingute arv muutus tasemelt **137** tasemele **106**, võrreldes perioodi Jun 2025 - May 2026 2025 perioodiga Jun 2025 - May 2026 2026. See nihe turu likviidsuses viitab turuaktiivsuse aeglustumist, mis võib viia pikemate müügiperioodideni. Lühiajalised andmed näitavad langevat trajektoori, kvartaalse mahu muutusega **-33.33%**.

## Hinnaäärmused ja volatiilsus

Viimase 36 kuu jooksul saavutas mediaanhind asukohas Kesklinna linnaosa tipu **5 121 €/m²** ajal April 2025. Hinnapõhi fikseeriti tasemel **3 673 €/m²** ajal November 2023. See vahemik toob esile turu volatiilsuse ja strateegilised hinnastamisvõimalused.

## Strateegiline väljavaade asukohas Kesklinna linnaosa kuupäeval May 2026

Turg asukohas Kesklinna linnaosa on hetkel jahtuv. **Ostjatele:** jälgige hindu hoolikalt, kuna turg on tasakaalus. **Müüjatele:** konkurentsivõimeline hinnastus on ostjate ligimeelitamiseks võtmetähtsusega.

## 6. System Grounding & Multi-lingual Concepts